Netradičně ve středu na hokej: do Chomutova dorazí aktuálně šestá Olomouc

Napsal 16.02.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Tipsport extraliga se po únorové reprezentační přestávce přehoupla do své poslední části. Zbývá odehrát posledních osm kol, která rozhodnou o úspěšných a neúspěšných týmech. První z nich se odehraje netradičně ve středu a Piráti v něm přivítají šestou Olomouc. Zápas o důležité body startuje v SD ARÉNĚ 17. února v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Aktuální forma Olomouce

Výsledky Hanáků byly zpočátku roku 2016 velice dobré. Z prvních šesti střetnutí vyšli svěřenci trenéra Venery naprázdno jen dvakrát. Poté ale přišla minisérie tří zápasů, ve kterých Olomoučtí prohráli se svými soky v nastaveném období. Jednou to bylo v prodloužení a dvakrát v nájezdech. Tuto sérii uťala jednogólová výhra nad Mladou Boleslaví. Následně Hanáci prohráli v Plzni, opět na nájezdy, ale před reprezentační pauzou si spravili chuť výhrou nad brněnskou Kometou.

Piráti padli ve Zlíně a Mora si vyšlápla na Kometu

Piráti se v rámci 44. kola Tipsport extraligy představili na Zimním stadiónu Luďka Čajky ve Zlíně, kde nakonec podlehli domácím Beranům 1:4. Jediný přesný zásah si za Piráty připsal Vladimír Růžička mladší. Tříbodový import zajistily Ševcům trefy Davida Šťastného, Roberta Říčky a dvakrát se prosadil Roman Vlach. Chomutovští tak prohráli již šesté venkovní střetnutí od začátku kalendářního roku 2016.

Diváci ve vyprodané olomoucké hale sledovali před reprezentační pauzou zajímavé moravské derby, Mora totiž hostila trápící se Kometu. Olomoučtí se ujali vedení v šesté minutě zásluhou Ráce. Jeho počínání následně napodobili Laš s Húževkou a Mora vedla již 3:0 po dvou periodách. V té třetí se jako první prosadili hosté, konkrétně Petr Ton. Na jeho gól vzápětí odpověděl Matěj Pekr a bylo to opět o tři góly. Kometa se dokázala dostat ještě jednou na dvoubrankový rozdíl, a to když se trefil Vojtěch Němec. Pojistku na olomouckou výhru přidal v 59. minutě Michal Vodný.