Ohlasy po utkání

„Po odskočení na tři góly jsme utkání dovedli v poklidu k vítězství“, říká David Květoň

Napsal 17.02.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti nastoupili po desetidenní reprezentační přestávce k utkání Tipsport extraligy, do SD ARÉNY zavítali Hanáci z Olomouce. Po bezbrankové první třetině přišly v té druhé brankové hody a brankáři hned pětkrát lovili puk ze sítě. Brankový účet utkání načal v 21. minutě hostující Buc, ještě v téže minutě ale vyrovnával David Květoň.

Piráti potřetí ze čtyř klání proti Olomouci bodovali, podruhé brali hned plný počet bodů. „Vyhráli jsme za tři body, takže máme určitě dobrý pocit. Zápas ale neměl jednoduchý průběh. Hned na začátku druhé třetiny jsme dostali branku, ale poté se nám podařilo otočit vývoj,“ hodnotí utkání osmadvacetiletý útočník.

V první třetině branka nepadla a celkově byly oba týmy obezřetné. „První půlka zápasu byla hodně vyrovnaná, ale pak jsme odskočili o dva a poté o tři góly a dotáhli jsme to celkem v poklidu do vítězného konce,“ říká hráč s číslem 57 na zádech.

David Květoň
David Květoň s typicky vyplazeným jazykem

Jako zlomový moment by se zřejmě dala považovat vedoucí branka Pirátů minutu před koncem druhé třetiny. Souhlasí i David Květoň? „Dali jsme gól do šatny a to nás hodně uklidnilo. Zkraje třetí třetiny jsme přidali další dva a to nám hodně pomohlo,“ souhlasí rodák z Nového Jičína.

Do třetí třetiny tak vstoupili Chomutovští s jednogólovým náskokem a během pěti minut bylo utkání v podstatě rozhodnuté. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát svou hru a budeme čekat, co Olomouc vymyslí. Olomouc toho naštěstí moc nevymyslela,“ říká na závěr David Květoň.