Ohlasy po utkání

„Nesmíme klopýtnout a stejně rozhodne štěstí,“ líčí Jan Stránský

Napsala 13.04.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Jan Stránský se vrátil po třízápasovém trestu, který mu uložila disciplinární komise, zpátky do ostrého nasazení. V sedmém kole baráže o Tipsport extraligu nastoupil proti kladenským Rytířům, odehrál necelých šestnáct minut a velkou měrou se podepsal pod jediným zásahem Pirátů v podání Petra Koblasy.

Jan Stránský si v duelu proti Pardubicím vyšlápl na Nicholase Schause u mantinelu, ale sudí na ledě situaci jako nedovolenou neposoudili. Dynamo však podalo podnět k disciplinární komisi, která za zákrok poslala důrazného forvarda na tři soutěžní zápasy za katr. „Posoudilo se to, jak se to posoudilo, a to jsem musel respektovat. Týden jsem jenom trénoval s druhou skupinou, kterou tu máme,“ prozrazuje po uplynutí trestu.

Následující utkání strávil tedy osmadvacetiletý vousáč v hledišti, odkud sledoval dvě prohry a jedno těsné vítězství proti Českým Budějovicím. „Není to nic příjemného. Chtěl jsem být na ledě a hrát, ale musel jsem respektovat trest. Ani jsem nepodával odvolání, protože to asi nemělo cenu. Prostě to bylo tak, jak to bylo,“ uvádí.

Jan Stránský – 4 zápasy 1+1

Poté, co Jaromír Jágr otevřel skóre utkání, měli Piráti ideální pozici na vyrovnání, když celé dvě minuty hráli v pěti proti třem. Největší šance Petra Koblasy však skončila pouze na tyčce. „To ani nejde komentovat. Říká se, kdo nepromění přesilovku pět na tři, nemůže vyhrát. My hrajeme s prvoligovým týmem, ale v pásmu jsme se ani neusadili,“ kroutí hlavou.

O chvíli později však Jan Stránský vybojoval puk a předložil ho Petru Koblasovi, který nakonec jako jediný skóroval. „Máme mizernou koncovku. Hrajeme zápasy s jedním nebo žádným gólem. Jednou za čas se utrhneme, že dáme dva a více gólů. To jsme měli celou sezonu. To je hlavní faktor, proč nechodíme po zápasech s body,“ smutní vousatý útočník.

Aktuálně mají Chomutovští před sebou těžký boj, jelikož se kvůli prohře s Rytíři dostali do osmibodové ztráty. „Je pět zápasů do konce, což je patnáct bodů. Nesmíme klopýtnout a musíme spoléhat, že Pardubice nebo Kladno ztratí nějaké body. Nic jiného k tomu asi nejde dodat,“ marně hledá slova. „Rozhodne ohromný štěstí…“ nalézá ještě.

„Celou sezónu na něco spoléháme, něco si říkáme, ale taháme za kratší konec,“ říká smutně Jan Stráský, jenž náladou bezprostředně po zápase nevyčníval z týmového průměru. „Nálada byla dobrá, věřili jsme si, ale, bohužel, jsme zůstali jenom u toho,“ praví.

„Chybí mi tam trošku srdíčko. Nemusí se dařit střelecky, ale nemůžou zápasy opticky vypadat proti prvoligovým týmům, jak vypadají. Jsou to vyrovnané zápasy, a to pro nás není nic pozitivního, když nepřehrajeme prvoligový tým. Hrajeme s Budějovicemi 1:0, na Kladně vedeme 3:0 a vyfasujeme čtyři buřty. To je trestuhodný a pořád dokola,“ uzavírá Jan Stránský.

Zákrok Jana Stránského na Nicholase Schause:

Foto: Petr Kozelek.