Ohlasy po utkání

„Na jednu branku se nevyhrává,“ kroutil hlavou zklamaný Jakub Chrpa

Napsal 12.04.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V sedmém kole baráže o Tipsport extraligu přivítali Piráti na vlastním ledě Kladno. Už před utkáním bylo jasné, že pokud chce Chomutov myslet na záchranu, musí zvítězit. Ovšem opak se stal pravdou a náskok Rytířů narostl už na osm bodů Ve čtvrté formace se opět objevil chomutovský odchovanec Jakub Chrpa, jenž na ledě strávil šest minut a 33 vteřin.

Piráti věděli o co hrají, ovšem důležité střetnutí nezvládli. Situace v tabulce je pro soubor Vladimíra Růžičky kritická, jelikož náskok druhého Kladna už je osmibodový. „Máme ještě pět zápasů a ve hře je patnáct bodů. Musíme bojovat do poslední chvíle, i když ztráta je opravdu hodně velká. Musíme prostě ještě zabojovat,“ hledal těžko slova Jakub Chrpa.

Utkání mezi Piráty a Rytíři bylo vyrovnané. Jenže Středočeši měli ve svých řadách rozdílového Jaromíra Jágra, jenž dvěma góly o osudu střetnutí rozhodl. Legendární hráč tak oloupil Chomutov o tři body, čímž pomohl Kladnu k dalšímu odskočení v tabulce. „Myslím si, že asi rozhodla i přesilovka pět na tři, protože hrát ji dvě minuty, tak v ní musíme dávat góly. Přesilové hry rozhodují zápasy, hlavně ty pět na tři,“ kroutil nevěřícně hlavou.

Dlouhodobě se hra v početní výhodě Severočechům nedaří. Někdy chybí lepší přihrávka, jindy zase klid v zakončení. Co naplat, Piráti si v nestandardním počtu hráčů na ledě, nepomohou. „Nedaří se nám je dlouhodobě proměňovat. Když to nejde, tak to nejde. Asi je musíme zjednodušit, víc střílet a tlačit se do brány,“ krčil rameny chomutovský odchovanec.

Po čtyřiceti minutách byl stav zápasu nerozhodný a bylo jasné, že Chomutov potřebuje přidat branku. Jenže opak se stal pravdou. Kladno se tlačilo do útoku a celé střetnutí rozhodl individuální akcí Jaromír Jágr. Kladenská osmašedesátka projela kolem obránců, položila si kanadského brankáře a uklidila černou gumu do branky.

„Do poslední třetiny jsme šli s tím, že nedostaneme gól a nějakého dáme. Dále s tím, že se pokusíme vyhrát a otočíme stav na svou stranu,“ popisoval pokyny do poslední dvacetiminutovky. „Jágr je zkušený hráč. Chyby nemůžeme hledat, Jedna chyba se stane, ale musíme hrát celých šedesát minut. Na jeden gól se bohužel nevyhrává,“ odpovídal na otázku o rozhodující brance.

Výborný výkon ovšem opět předvedl Justin Peters, jenž dlouhou držel naděje Chomutova vysoko. Pirátský brankář do statistik zapsal devatenáct zákroků, za svá záda pustil pouhé dva puky. „Justin nás drží neskutečně v celé baráži. Chytá výborně a my mu prostě nepomůžeme tím, že nedáme góly,“ pochválil výkon gólmana člen čtvrté formace.

Už není cesty zpět, pokud chtějí Piráti myslet na záchranu, musejí zvládnout zbývající zápasy a vždy plně bodovat. Jenže ani tak to nemají ve svých rukách. V následujícím kole je čekají venku České Budějovice, s nimiž jako jediní ztratili body. „Jedeme tam s tím, že musíme vyhrát, ať se děje co se děje,“ vypálil bez váhání pětadvacetiletý bojovník.