Naposledy v roce: Předvánoční ligové kolo zavede do Chomutova lounský Slovan

Napsal 18.12.2021 Michal Novotný
C h o m u t o v – Poslední adventní neděli čeká Piráty domácí duel se Slovanem Louny. Do Chomutova přijede druhý tým tabulky a určitě bude připraven udělat vše pro co nejdramatičtější průběh zápasu. Přijďte domácí tým podpořit 19. prosince od 16:00 v posledním zápase kalendářního roku 2021.

Louny si v KLM ÚK drží druhé místo

Slovan v posledním kole přivítal SK Kadaň a vítězství v divoké přestřelce strhl na svou stranu až v samostatných nájezdech.

V ligových statistikách vyniká zejména Marek Šafařík, který drží šesté místo v kanadském bodování soutěže s průměrem třech bodů na zápas. V počtu asistencí se dokonce dělí o první místo s Milanem Kostourkem. Podobně je na tom Vlastimil Salač, který v osmi startech vstřelil osmnáct gólů, což ho řadí na druhé místo kanonýrů soutěže.

brankářobránceútočník
Martin Charvát

Ondřej Kašpar

Marek Šafařík

185  odch. minut, 3,89 G/Z15 (9+6)33 (6+27)

V posledním vzájemném zápase domácí Louny na Piráty vlétly!

Slovan hostujícího favorita svižným úvodem překvapil a v jedenácté minutě již vedl 3:0. Pak se teprve Chomutovští střelecky vzpamatovali a ještě do konce první třetiny otočili skóre na svou stranu. Ve zbytku zápasu už si Piráti vedení hlídali a postupně navýšili do konečné podoby 12:6.

Louny – Chomutov 6:12 (3:4, 2:5, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Růžek (Tarant), 4. Dalecký (Šafařík, Kunrt), 11. Hynek (Šafařík), 28. Kašpar (Šafařík), 33. Kašpar (Šafařík), 50. Veselý (Gebelt) – 11. Kostourek (Mála, Kuncl), 12. Chlouba (Kostourek), 13. Chlouba (Kůs, Bártek), 14. Kostourek (Žižka), 23. Freiberg (Kostourek), 31. Šilar (Kostourek, Jaroš), 31. Kůs (Rindoš, Chlouba), 32. Mála (Chrpa), 33. Chlouba (Rindoš, Kůs), 46. Freiberg (Kostourek, Jaroš), 53. Chlouba (Charousek), 56. Mála (Kuncl).
Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 2:1. Střely na branku: 25:39.

Louny
1. místo (36 bodů)pozice2. místo (21 bodů)
155:36skóre72:75
12-0-0-0bilance6-1-1-3

Poslední odehrané zápasy obou soupeřů – Chomutov porazil Klášterec, Louny doma zvítězily s Kadaní

Piráti si v minulém kole poradili doma se sousedním Kláštercem nad Ohří v poměru 8:2. V zápase se gólově prosadil i Daniel Badinka, který se tak stal nejmladším střelcem v historii chomutovského A-týmu.

Naproti tomu Louny doma prožily divočinu s Kadaní. Sedm minut před koncem ještě domácí pohodlně vedli o tři branky, nicméně Kadanští si svým tlakem vynutili vyrovnání v 59. minutě a tím pádem poslali zápas do samostatných nájezdů. V těch se již ale opět více dařilo domácím, kteří tak po dramatickém vývoji zápasu slavili vítězství 8:7sn.

Chomutov – Klášterec 8:2 (3:0, 2:2, 3:0)
Branky: 3. Daniel Badinka (Rindoš), 10. Kuncl (Kůs, Daniel Badinka), 15. Huňady (Rindoš, Kůs), 22. Rindoš, 25. Kůs (Klapka, Daniel Badinka), 49. Mežnar, 50. Kůs (Kuncl), 52. Rindoš (Huňady, Daniel Badinka) – 34. Dejmek (Koblitz, Kosina), 35. Prokeš.
Vyloučení: 3:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 59:20.

Sestava Pirátů: D. Svoboda – Klapka, Kuncl, Bártek, Petrásek, Novák, Dominik Badinka, Ferbas – Josef Rindoš, Kůs, Daniel Badinka – Jaroš, Freiberg, Mála – D. Šilar, Mežnar, Huňady – Vostiňák.

Louny – Kadaň 8:7sn (3:2, 3:2, 1:3)

Branky: 4. Salač (Šafařík), 10. Salač (Šafařík), 14. Dalecký (Vavrica), 28. Salač (Dalecký, Šafařík), 38. Veselý (Kastner), 40. Salač (Šafařík, Kašpar), 47. Vavrica (Hynek, Csonka), 60. Vavrica (rozhodující nájezd) – 15. Mojžíš (Holan), 19. Hrdlička (Stoklásek, Hejra), 21. Mojžíš, 33. Hrdlička (Mojžíš), 54. Macháček (Novotný), 56. Černý (Holan, Novotný), 59. Macháček (Mojžíš).
Vyloučení: 5:3.  Využití: 0:0. V oslabení: 0:2.

Sestava Slovanu: T. Charvát — J. Vavrica, O. Kašpar, M. Kastner, M. Knobloch, J. Lochovský, M. Kunrt — V. Salač, M. Šafařík, R. Dalecký, L. Veselý, J. Csonka, J. Hynek, D. Tarant, T. Kabourek, J. Velhartický

Statistiky soutěže stále patří Pirátům

Roman Chlouba s Milanem Kostourkem vedou kanadské bodování, jen v pořadí střelců se mezi ně vklínil lounský Vlastimil Salač. I přes to, že poslední zápas Chomutova odchytal Dominik Svoboda, brankářským statistikám ligy stále vévodí Miroslav Hanuljak.