Ohlasy po utkání

„Brácha říkal, že mě sestřelí, ale nepovedlo se mu to,“ radoval se František Hynek

Napsal 20.12.2021 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Poslední střet roku 2021 přinesl další výhru Pirátů. Louny se sice snažily držet krok, avšak na Chomutovské nakonec nestačily. Po dvou trefách k vítězství přispěli mladík Šugár a Huňady. Svou premiéru mezi dospělými odehrál teprve šestnáctiletý František Hynek, který nastoupil proti svému dvacetiletému bratrovi.

František Hynek byl dalším mladíkem, který odehrál první utkání za A-tým Pirátů. „Samozřejmě je to výborný pocit. Jsem rád, že mi trenéři tu šanci dali, a navíc ještě proti Lounům,“ usmíval se po konci zápasu. „Ve čtvrtek po tréninku v posilovně mi trenér říkal, že budu v neděli hrát tady. Ještě v pátek jsem hrál za juniorku v Klášterci,“ vzpomínal na okamžik, kdy se dozvěděl o tom, že v zápase nastoupí.

Na svou premiéru se nijak zvlášť nepřipravoval, jen se ptal spoluhráčů, kteří si debut již odbyli. „Ptal jsem se a říkali, že to není nic těžkého. Nemám se bát hrát svoji hru. Docela se to potvrdilo. Už tady hrálo docela dost kluků a všichni říkali, že to není nic těžkého,“ řekl mladík, který si vysloužil pozápasovou pochvalu od hlavního trenéra Petra Martínka. „Bylo to silovější, jelikož hráči mají větší zkušenosti, ale bylo to asi pomalejší,“ srovnával hru dorosteneckého a seniorského týmu.

Střet s Louny byl pro šestnáctiletého obránce speciálním i tím, že nastoupil proti svému staršímu bratru Josefovi. „Samozřejmě hecování proběhlo. Říkal, že mě sestřelí, což se mu nepovedlo. Mockrát jsme spolu na ledě ale nebyli,“ smál se mladší z bratrů s tím, že další pošťuchování ještě proběhne, „Jedeme spolu domů autem, tak se těším,“ hýřil výbornou náladou.

Diváci viděli poslední utkání roku 2021, které kromě další výhry přineslo i křest knihy 75 let chomutovského hokeje, která je k zakoupení ve fanshopu nebo na e-shopu Pirátů. Vánoční shon už dohnal i pirátského mladíka. „Dárky už mám všechny nakoupené. Brácha teď už jeden dárek dostal a ještě nějaké pro něj mám,“ prozradil František Hynek své přípravy na Vánoce. Pro sebe by si přál, aby si brzy přidal další zápas na konto. „Musím makat, aby mi trenéři zase dali šanci,“ uzavřel.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
HK Mladí Draci Šumperk
Piráti Chomutov
×
Dnes v 18:00 | Dor.
Rytíři Kladno
Piráti Chomutov