Naposledy v roce 2023 doma: Piráti hostí v dohrávce nováčka z Kralup nad Vltavou

Napsal 16.12.2023 Michal Novotný
Již v neděli 17. prosince mohou fanoušci Chomutova naposledy vidět na domácím ledě své oblíbence v dohrávce 24. kola základní části s desátým celkem tabulky, Kralupy nad Vltavou. Domácí budou chtít navázat na osmizápasovou šňůru zápasů, ve kterých bodovali. Přijďte Piráty podpořit do ROCKNET ARÉNY v netradičních 16:00.

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S KRALUPY

Svěřenci Martina Pešouta zlomili Kobru ve třetí třetině

Piráti šli sice do vedení již ve druhé minutě zápasu, ale až skoro do poloviny třetí části měli hosté stále o co hrát. Po vyrovnané druhé třetině, šli Chomutovští do posledního dějství s těsným jednobrankovým náskokem. Teprve v osmačtyřicáté minutě odskočil tým zpod vrcholků Krušných hor na rozdíl dvou branek a další domácí výhru pečetil v poslední minutě Jan Svoboda do prázdné branky.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC KOBRA PRAHA 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Tůma (Eret, J. Svoboda), 34. J. Svoboda (Zajíček, Ulrych), 39. Zajíček (Tůma, Ulrych), 48. Hübl (Lukeš, Eliáš), 60. J. Svoboda (Havel) - 29. Bříška (Šteiner, Šťastný), 40. Šťastný (Vlček, Bříška).
Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 48:21. Diváci: 1352.

Sestava Chomutova: Altrichter – Eliáš, Ulrych, Havel, Seemann, Záruba, Váchal, F. Hynek, Filip – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Koblížek, Veselý – Chrpa, Mála, Zajíček.

Kralupy doma pokořily Kobru Praha těsně o jednu branku

V dohrávce třináctého kola domácí zabrali a po dvou porážkách získali všechny body proti celku z hlavního města. V průběhu zápasu vedli již o dvě branky, ale Pražanům se podařilo vyrovnat a do závěrečného dějství vstupovali oba soupeři za vyrovnaného stavu. Domácí se ale nakonec přeci jen dočkali a v osmapadesáté minutě vystřelil tři body Jiří Uhlík, který v dresu Středočechů debutoval po příchodu z Letňan.

HC KRALUPY NAD VLTAVOU – HC KOBRA PRAHA 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 5. Husarik (T. Pejchal, Kellerstein), 16. Zídek (Chládek), 58. Uhlík (Šilhavý) – 18. Bříška (Šteiner, Šťastný), 28. T. Urban I (Do. Novák).
Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. Diváci: 212.

Sestava Kralup: Sochůrek – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, David, Straka, Kučera – Kellerstein, Husarik, Pejchal – Stupka, Šilhavý, Zídek – Soukup, Hrala, Uhlík – Marek, Binko.

ChomutovKobra
3. místo (53 bodů)pozice10. místo (22 bodů)
Lukáš Sochůrek – 3,43 G/Z
Patrik Kadeřávek 12 (3+9)nejproduktivnější obránceJosef Zajíc 6 (2+4)
Viktor Hübl 35 (14+21)nejproduktivnější útočníkVáclav Zídek 29 (16+13)
Jakub Chrpa 15 gólůnejlepší střelecVáclav Zídek 16 gólů

V devátém kole z Kralup odvezli všechny body Chomutovští

Piráti od začátku tahali za delší konec provazu a v každé z prvních dvou třetin svou převahu korunovali jedním gólem. Celkově pak přidali ještě další dva a zvítězili v Kralupech nad Vltavou 4:1. První útok se zasloužil o tři ze čtyř branek.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC KRALUPY NAD VLTAVOU 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 53. Zídek (Kapoun, Šilhavý) – 12. Lukeš (Svoboda, Kadeřávek), 39. Hübl (Svoboda, Kadeřávek), 49. Chrpa (Remeš, Putz), 56. Svoboda (Lukeš, Hübl).
Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 25:32. Diváci: 759.

Sestava Kralup: Sochůrek – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, David, Straka, J. Kučera – Kellerstein, Husarik, Hrala – Pejchal, Šilhavý, Zídek – Bradáček, Hampl, Bezouška – Soukup, Broš, Marek.

Sestava Chomutova: Altrichter – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, D. Kučera, Havel – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Putz, Remeš.