Na Piráty čeká důležité barážové utkání, na svém ledě přivítají Olomouc

Napsal 07.04.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Za Piráty je již polovina barážové skupiny. Po vydařeném úvodu jsou nyní Chomutovští až na třetím místě skupiny, na postupovou pozici jim chybí dva body. Ty mohou získat již v úterý 8.4. na svém ledě, kde přivítají Olomouc. Hanáci jsou v tabulce na druhém místě, a tak uvidíme souboj o přímou postupovou pozici.

Šesté kolo skupiny

Piráti se v minulém kole představili na ledě Bruslařů z Mladé Boleslavi. A vstup do utkání se jim velmi povedl. Již po minutě hry ujeli Jaroslav Svoboda a Ľuboš Bartečko do rychlého protiútoku a druhý jmenovaný skóroval po dobré přihrávce.

Vedení však Pirátům moc dlouho nevydrželo. V polovině šesté minuty hráli Mladoboleslavští přesilovou hru. Ihned po buly se kotouč dostal na modrou čáru ke Ctiradu Ovčačíkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Oba týmy si vytvořily dalších několik příležitostí v průběhu celého zápasu, ale žádnou nedokázaly využít. To se povedlo až ve 48. minutě Richardu Jarůškovi, který se štěstím překonal Růžičku. Piráti se sice snažili vyrovnat, jenže jim k tomu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

Smolné bylo utkání pro chomutovského zadáka Lukáše Pulpána. Ten odehrál na ledě Středočechů pouze pět minut. V jednom ze soubojů nešťastně spadl a jeho soupeř mu kleknul na nohu. Pulpán byl poté z ledu odvezen na nosítkách.

Karel Hromas uniká svým protivníkům

Olomouc zajížděla na led Kladna a byla favoritem. Ačkoliv byla první třetina vyrovnaná, Olomouc se v závěru první části přece jen dostala zásluhou Richarda Diviše do vedení. Ve druhé třetině odskočili hosté Kladenským na rozdíl již tří branek. Skórovali Robin Staňek a Jakub Herman.

Zdálo se, že si Olomouc svůj náskok pohlídá. V polovině utkání však Rytíři snížili zásluhou Tomáše Kaberleho, ale na tento gól Mora ještě odpověděla. Šťastným střelcem byl Radim Kucharczyk.

Poté však začalo úřadovat Kladno. Ještě na konci druhé třetiny snížil David Růžička a na začátku třetí periody se mu povedlo skórovat ještě jednou. Ve 48. minutě domácí vyrovnali, úspěšným střelcem byl Jan Eberle.

Po třech třetinách tak byl nerozhodný stav a utkání nakonec dospělo až k samostatným nájezdům. V těch byli úspěšnější Rytíři a na své konto si tak připsali dva body.

Na koho si dát pozor?

Na špici bodování extraligy je olomoucký útočník David Ostřížek. Za tři branky a pět asistencí má na kontě osm bodů. V závěsu za ním je také Radim Kucharczyk, který vstřelil o branku méně.

Piráti Chomutov – HC Olomouc
Karel Hromas (1+3) Nejproduktivnější hráč David Ostřížek (3+5)
Bartečko, Gajovský – 2 branky Nejlepší střelec Ostřížek, Marosz – 3 branky
Karel Hromas – 3 asistence Nejlepší nahrávač Ostřížek, Kucharczyk – 5 asistencí
Lukáš Pulpán (1+2) Neproduktivnější obránce Jan Jaroměřský (0+2)
Maris Jass – 27 trestných minut Nejtrestanější hráč Jiří Ondrušek – 12 trestných minut

O utkání

Utkání začíná v úterý 8.4.2014 v 17:30 na ledě chomutovské SD ARÉNY. Ti, kteří nepřijdou na zimní stadion, mohou sledovat zápas prostřednictvím serveru onlajny.com nebo TV Tipsport.