Piráti po vyrovnaném zápase padli s Olomoucí, ta odskočila na rozdíl 5 bodů

Napsal 08.04.2014 Miroslav Kučera, Michal Luxa
C h o m u t o v - V sedmém barážovém kole přivítali Piráti na svém ledě vedoucí Olomouc. Po velmi vyrovnaných dvou třetinách se hosté dostali do vedení ve třetí třetině. Piráti ještě dokázali vyrovnat, ale na další dvě branky již nedokázali zareagovat a jsou tak bez bodu.
BAR7 út 8.4.2014
1:3(0:0, 0:0, 1:3)
OLO
Růžička – Stehlík, Malec, Krstev, Havel, Rutta, Jass, Mrázek, Bartejs – Šagát, Bartečko, Bomersback – Hřebejk, Gajovský, Svoboda – Kubinčák, Kämpf, kaše – Hromas, Sikora, Račuk
Olomouc
Vošvrda – Jaroměřský, Janáček, Ondrušek, Houdek, Staněk, Bartoň – Selingr, Ostřížek, Kucharczyk – Vodný, Rác, Pekr – Herman, Knotek, Marosz – Švaňhal, Diviš, Králík – Jergl

3528

Už v první minutě si hosté zahráli přesilovou hru. Jaroměřský prověřil nebezpečnou střelou od modré připraveného Růžičku. O čtyři minuty později vybojoval puk ve středním pásmu Rác, který si najel až před chomutovského brankáře, ten jeho pokus chytil. Piráti na svou větší šanci čekali až do osmé minuty, kdy od pravého mantinelu střílel Bartečko. Jeho pokus Vošvrda vyráží za branku. V polovině první třetiny střílel nebezpečně Hřebejk, jehož pokus minul těsně olomouckou branku.

Ve třinácté minutě se proháčkoval až před gólmana Gajovský, kterého hákoval jeden z obránců, a tak z velké příležitosti nic nebylo a rozhodčí pískal faul. V přesilové hře střílel od modré čáry Krstev, jehož pokus Vošvrda vyrazil pouze k Bomersbeckovi. Ten plachtící kotouč nedokázal uklidit do odkryté branky. V sedmnácté minutě se objevil mezi kruhy Marosz, jenž vyslal tvrdou střelu po ledě. Růžička i trochu se štěstím chytil.

Hned v úvodu druhé části ujeli hosté v přečíslení dva na jednoho. Ostřížek vzal celou situaci na sebe a vyslal nebezpečný pokus na Růžičku, který střelu vyrazil koncem hole. V pětadvacáté minutě vyslal tvrdou střelu Jass. S jeho pokusem si brankář hostů bez větších problémů poradil. Ve sedmadvacáté minutě se Vošvrda zapotil při pokusu Gajovského i následné dorážce Hřebejka, ale stav zůstal nezměněn.

Těsně po polovině utkání dostal kotouč mezi kruhy Sikora, který vyslal nepříjemný pokus. Vošvrda vytáhl fantastický zákrok betonem. Od tohoto momentu byli domácí hráči aktivnější. Ve šestatřicáté minutě doslal puk mezi kruhy Vodný, jenž byl sám před chomutovským brankářem, ale těsně přestřelil. V závěru druhé periody si další zákrok betonem připsal Vošvrda po střele Bomersbecka.

Třetí část začala hodně opatrně. Bylo vidět, že žádný z týmů nechce udělat chybu. Ve třiačtyřicáté minutě vystřelil přes obránce z levého kruhu Bartečko. Olomoucký brankář předvedl reflex ramenem. O tři minuty později se dostal do slibné šance Gajovský, který už překonal brankáře hostů. Jenže střela orazítkovala jen břevno! Uběhlo pár vteřin a Piráti jeli v přečíslení tři na jednoho. Jako poslední měl puk Gajovský, ale ve vyložené šanci trefil pouze Vošvrdu.

V polovině třetí periody vyslal tvrdou střelu Staněk, ale Růžička předvedl své umění s lapačkou. V jednapadesáté minutě otevřela Olomouc skóre! Rostislav MAROSZ objel branku a střelou bekhendem překvapil chomutovského gólmana - 0:1. O dvě minuty později bylo už zase srovnáno. Stehlík vyslal tvrdou ránu na Vošvrdu, který kotouč pouze vyrazil do místa, kde stál Jaroslav SVOBODA. Ten už neměl problém uklidit černou gumu do branky - 1:1.

Od vyrovnávací branky byli domácí ve Varu. Pět minut před koncem vytěsnil Vošvrda střelu Malce nad branku. O dvě minuty později se proháčkoval Bomersback až před Vošvrdu. Jenže jeho pokus mířil jen těsně vedle branky. Hned z protiútoku skórovali hosté! Přečíslení dva na jednoho zužitkoval Jakub HERMAN, který udělal blafák a vrátil hosty do vedení - 1:2. Při závěrečné power-play upravil skóre David OSTŘÍŽEK - 1:3.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Takhle prohrát zápas se nepodaří často. Pro hezký hokej nebylo na ledě místo a nervy pracovaly u obou týmů. V posledních minutách jsme udělali jednu chybu a dostali branku. Bohužel tyto zápasy vyhrává ten, kdo vydrží trpělivý a neudělá chybu. Nastřelili jsme tyč, vzápětí jsme jeli tři na jednoho a následoval parádní průnik Bomersbecka... Prohrát doma a ještě takhle je pro mě sportovní tragédie. Nikdo z nás nic nevzdáváme a budeme se rvát o extraligu do poslední minuty. Jediným důvodem neúčasti Davida Hrušky v zápase je fakt, že poslední tři zápasy mu jako našemu elitnímu střelci vůbec nesedly, i když nebyl sám. Je to sázka na štěstí, věříme, že v příštím zápase se zase střelecky vrátí.“

Jiří Dopita (HC Olomouc): „Odehráli jsme daleko lepší utkání, než to první. Jeli jsme sem pro nějaký ten bod a máme tři, takže jsme určitě spokojeni. Věřil jsem, že se nám může podařit bodovat, protože domácím taky ubývaly síly a zvládli jsme to.“