Ohlasy po utkání

„Máme tu rvavost prostě v krvi,“ reaguje Jeff Jillson nejen na Palinovu rvačku

Napsal 26.11.2011 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Z kabiny vyšel téměř v plné výstroji, uvedl se precizním českým: „Čau“ a dodal zdvořilé „rád vás poznávám.“ Následovala rádoby nenápadná pochvala pro trenéra Votrubu, který shodou okolností procházel kolem a pár vtípků na téma ohňová show. Jeff Jillson působil po vítězném utkání s Benátkami velmi uvolněným dojmem. Není divu. Piráti zvítězili v pátém utkání v řadě, navíc proti velmi záludnému soupeři.

Piráti si pohodu zajistili už ve čtvrté minutě, kdy skóroval David Hruška. Vstup do zápasu to byl výborný. „Míváme pomalé starty, takže jsme se opravdu soustředili na to, abychom do utkání vstoupili co nejlépe. Snažili jsme se v prvních deseti minutách dobře bruslit a vytvořit na ně tlak,“ říká jednatřicetiletý borec. První minuty zápasu byly pro další vývoj velmi důležité, jelikož se Piráti potkali s velmi nepříjemným soupeřem, který má s vykrádáním cizích kluzišť letos vydatné zkušenosti. „Ano, Benátky jsou velmi dobře bruslícím týmem, dobře napadají rozehrávku. Odvedli jsme dobrou práci, puk jsme si posouvali rychle, a když to děláme takhle, soupeř se rychle unaví. Stačilo rozehrát rychle, jednoduše a natlačit se do útoku,“ věděla chomutovská čtyřiatřicítka.

Tři góly navrch byly tolik důležité i proto, že se po nich soupeř osmělil a začal nepříjemně zlobit. Jeff Jillson ovšem ví, že se tomu dalo předejít. „Když snížili na 3:1, trochu nás začali tlačit. Musíme hrát celých šedesát minut naplno. I když vedeme 3:0, musíme stále pokračovat ve své práci. Trochu se uklidnit, dostat se z euforie a hrát dál naplno, dohrát celý zápas,“ zkušeně konstatuje vysoký obránce.

Třetí třetina byla ve znamení precizní chomutovské obrany poté, co benátští snížili na rozdíl jediné branky. „Oba jejich góly padly z dlouhých střel od modré čáry od obránců. Spadly tam opravdu smolně, gólman měl zakrytý výhled. Za stavu 3:2 jsme ale obranu zpevnili, tlačili jsme na ně a snažili jsme se držet puk v jejich obranném pásmu,“ říká Jillson spokojeně.

Druhá část nabídla velmi vzrušující hokejový okamžik. Brett Palin se dostal do potyčky s Jaroslavem Vlachem a z nádherné bitky v zámořském stylu nakonec vyšel jako vítěz. Následně si vychutnal potlesk ve stoje chomutovského stadionu. Z toho, co viděli, nebyli nadšení jenom fanoušci, ale i samotní hráči, včetně Jeffa Jillsona. „Zámořští hráči mají tohle prostě v sobě. Vyrůstáme s tímto stylem hokeje. Brett je velmi drsný chlapík, který hrál ve velmi tvrdé kanadské soutěži. Postavil se za spoluhráče a odvedl skvělou práci. Doufám, že to pobavilo fanoušky. I v týmu to probudilo bojovného ducha,“ směje se sympatický bek.

Řeč padla i na dalšího Američana, Dwighta Helminena, který momentálně laboruje se zraněním. Poslední zápas odehrál minulý týden ve středu v Kadani, od té doby na soupisce jeho jméno nebylo. „Dwight teď hodně rehabilituje, posiluje s kondičním trenérem. Daří se mu o dost lépe. Myslím, že se vrátí hodně brzy,“ slibuje Jeff Jillson.

K dalšímu utkání nastoupí Piráti ve středu v Havlíčkově Brodu. Rebelové po dnešku okupují šesté místo tabulky, ale v pondělí je ještě čeká zápas v Ústí nad Labem. „Očekávám od toho, ostatně jako vždy, tvrdý zápas. Musíme se zase přeorientovat na dalšího soupeře, ale taktika bude stejná. Dobře začít, hrát celých šedesát minut a dělat vše, co bude k vítězství třeba,“ uzavírá bojovně.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov