This text will be replaced


Ohlasy po utkání

Chomutov byl svědkem pravé hokejové bitky. Prali se Palin a Vlach

Napsal 28.11.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - V posledním domácím zápase proti týmu z Benátek nad Jizerou se děly velké věci. Nejen, že domácí tým opět předváděl zajímavý útočný hokej, diváci se mohli bavit i pravou hokejovou bitkou. Rvačku na zámořský způsob předvedli domácí obránce Brett Palin a benátský útočník Jaroslav Vlach.

Běžela zrovna jednatřicátá minuta. Zápas byl akorát v polovině. Po menší šarvátce u Štěpána Hřebejka se k sobě dostali Palin s Vlachem. Oba znalí z působení v zámoří sundali rukavice i helmy a pustili se do sebe. Nejprve měl lehce navrch benátský hráč, ale po chvíli se karty obrátily a jasnou převahu získala chomutovská zahraniční posila Palin, který byl tedy vyhlášen jakýmsi vítězem souboje. Oběma hráčům byl udělen pětiminutový trest a k tomu ještě osobní trest do konce utkání. Poté, co oba odešli, si ještě za plexisklem sportovně podali ruce.

Brett Palin

„Protihráč docela tvrdě atakoval Štěpána, a tak jsem ho chtěl bránit,“ prozrazuje kanadský obránce, jak k souboji došlo. Souboj v zápase proti Benátkám byl pro něj prvním v českém působišti. Podle Palina ale mezi zeměmi není velký rozdíl. „Je jedno jestli se perete v české nebo americké lize. Byla to bitka jako každá jiná,“ dodává. Přitom Palin není vyhlášeným rváčem. „Nejsem typ, který by souboje vyhledával, ale pokud takto můžu pomoci týmu, jdu do toho. Myslím, že to dnes za to stálo, pomohl jsem,“ obhajuje obránce svůj výstup, za který stejně jako Vlach dostal osobní trest do konce utkání. „Není příjemné se pak na zápas koukat z tribuny, ale je důležité, že jsme vyhráli. Dnes to byl po všech stránkách podařený zápas, opravdu se nám dařilo.

Jaroslav Vlach

Stejný podíl jako Palin měl v souboji i druhý hráč – benátský Jaroslav Vlach. Devatenáctiletý útočník, který má zkušenosti i se zámořským hokejem, se souboje nebál. „Chomutovský Palin na mě zavolal, jestli půjdeme a po předchozí zkušenosti z Kanady jsem souhlasil a padlo tam pár ran,“ popisuje situaci. „Já jsem si to užil a ačkoliv nejsem typ, který by vyhledával souboje, určitě se jim nebráním,“ sjednocuje Vlach svůj postoj s chomutovským hráčem a vzápětí dodává. „Mám s tím již určitou zkušenost z Kanady.“ Ani on se ovšem nešel prát jen tak bezdůvodně. „Snažil jsem se nakopnout mužstvo a vyburcovat ho k lepšímu výkonu a myslím, že se to podařilo. Bohužel jsme poté přidali jen dvě branky,“ hodnotí zpětně souboj jeho aktér. Ani jeho neminul již zmiňovaný trest, ale Vlach s tím počítal dopředu. „Šel jsem do toho s tím, že asi půjdu ven, poté se již nedá nic dělat. Určitě bych do toho šel znova,“ nelituje benátský útočník.