Konečně doma! Piráti připomenou začátek chomutovského hokeje, přijede Cheb

Napsala 17.08.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dlouhé čekání je definitivně u konce – Piráti se představí po dvou venkovních duelech poprvé v přípravě na nový druholigový ročník 2022/2023 v domovské ROCKNET ARÉNĚ, kde ve čtvrtek od 17 hodin a 30 minut přivítají Cheb. Přijďte si zblízka prohlédnou speciální dresy ‚DFK Komotau‘, předprodej vstupenek běží.

Cheb v létě: pestrá suchá, chybějící led a řada zkoušek

Hokejový klub přišel o vlastní led už 20. března, kdy byl zimní stadion ještě před koncem sezóny z důvodu úspor za energie předčasně uzavřen a znovu namraženo bylo až 8. srpna, takže se hráči museli spolehnout na suché tréninky a pár fází v KV Areně. Dvouměsíční dril – osmatřicet tréninkových jednotek – strávil Stadion na různých sportovištích, za zmínku stojí dobrovolné MMA jednotky.

Na led vyjelo mužstvo pod vedením kouče Petra Nekvindy v úterý 9. srpna, a to v počtu dvou brankářů, devíti obránců a jedenácti útočníků. Navrch budou k dispozici hráči z partnerského Sokolova, odkud může brankářský post doplnit Adam Horák, a o místo v sestavě bojuje řada zahraničních hráčů na zkoušku i kluboví odchovanci.

Piráti podlehli Ústí nad Labem v prodloužení

Trenérské duo Kamil Koláček – Petr Martínek se v derby na ústeckém ledě muselo obejít bez ofenzivních i defenzivních opor, což korigoval výborným výkonem brankář Richard Běhula. Mezi střelce se zapsali Jakub Chrpa, který ve čtrnácté minutě otevíral skóre, a pět vteřin před druhou sirénou Lukáš Pavlát, jenž pohlednou bombou od modré využil přesilovku a srovnal. O vítězi rozhodlo až prodloužení a sváteční střelec Jakub Trefný.

HC Slovan Ústí nad Labem – Piráti Chomutov 3:2 po prodloužení (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Rudovský (Záruba, Tůma), 39. Daniel (Smola, Damašek), 63. Trefný (Berčík) – 14. Chrpa (Josef Rindoš), 40. Pavlát (Zajíček, Mála).
Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 48:28.

Sestava Pirátů: Běhula – Pavlát, Váchal, Žižka, Petrásek, Ferbas, Seemann – Chrpa, Josef Rindoš, Chlouba – Koblížek, Zajíček, Mála – Koustourek, Mežnar, Černý.

Cheb začal zápasovou přípravu skalpem Slovanu

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre v jednadvacáté minutě Petr Rozhon, na něhož v početní výhodě navázal Martin Trapl. Ještě ve druhé části opět v přesilovce snížil Ondřej Damašek a dvougólové vedení vrátil na chebské hole Jan Nekvinda. Přestože v závěru snížil Pavel Kordule, Stadion zahájil nový ročník vítězně.

Stadion dále v přípravě odehraje dvojboj s Chomutovem, odvetu proti Ústí nad Labem na jeho ledě a v úvodu září dva duely proti Klatovům.

HC Stadion Cheb – HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky: Rozhon, Trapl, Nekvida – Damašek, Kordule.

Sestava Chebu: Kašpar – Leština, Šik, Strýček, Vápeník, Kořán, Stejskal – Šikut, Trapl, Keprt, Kirillov, Votoupal, Rozhon, Troška, Šibelbein, Krutina, Petrovský, Šťastný, Nekvinda.

Aktuální soupisky soupeřů

K Chomutovu se těsně před úterním zápasem v Ústí nad Labem připojil juniorský kanonýr Jakub Zajíček, jenž se hned podílel asistencí na vyrovnávacím gólu během početní výhody. Dvacetiletý útočník v minulém ročníku během 48 zápasů juniorské extraligy nasbíral 84 kanadských bodů a v play-off přidal dalších jedenáct, během čtyř startů za Benátky nad Jizerou stihl tři přihrávky.

Chomutov: Richard Běhula, Miroslav Hanuljak, Josef Sluka – Dominik Ferbas, Radek Havel, Kamil Charousek, Lukáš Pavlát, David Petrásek, Vít Seeman, Jakub Váchal, Michal Žižka – David Černý, Viktor Hübl, Roman Chlouba, Jakub Chrpa, Tomáš Koblížek, Milan Kostourek, Jaroslav Kůs, František Lukeš, František Mála, Erik Mežnar, Josef Rindoš, Jakub Zajíček.

Cheb: Jakub Kašpar, Dimitrij Rovda, Adam Horák – Daniel Zavřel, Jan Strýček, Petr Kořán, Václav Stejskal, Ondřej Leština, Vojtěch Šik, Vladimír Pohanka, Pavel Vápeník, Andrej Šikut – Martin Trapl, David Troška, Michal Fečo, Patrik Šťastný, Šimon Krutina, Petr Rozhon, Daniel Kubík, Lukáš Dinga, Matěj Bubanec, Jakub Votoupal, Jan Nekvinda, Nikolaj Parshakov, Michael Čejka, Marek Konášek, Jakub Keprt, Nikita Krillov, Patrik Šťastný, Vladimir Petrovskij, Eduard Šibelbejn.

O zápase…

Piráti v prvním domácím přípravném zápase přivítají soupeře z Chebu, který vůbec nebyl zvolen náhodně – více se dozvíte zde. Pokud se ve čtvrtek 18. srpna od 17 hodin a 30 minut nedostanete přímo do ROCKNET ARENY, bude pro vás připravený nekomentovaný stream na facebooku, předprodej vstupenek běží.