Ohlasy po utkání

„Každé vítězství mi dodává sílu,“ říká po vychytané nule Miroslav Hanuljak

Napsal 12.04.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Piráti rozhodli o vítězství až v posledních vteřinách zápasu. Po celý zápas však byli lepším týmem, ale nedařilo se jim vstřelit branku. Nad třetí Mladou Boleslaví mají stále pětibodový náskok, a pokud v neděli v Boleslavi získají alespoň za dva body, mohou slavit udržení v tuzemské elitní soutěži. Miroslav Hanuljak v pátečním utkání proti Olomouci vychytal nulu, která je mimochodem pro Piráty tou první v letošním ročníku.

Piráti získali tři body až v posledních sekundách zápasu, deset vteřin před koncem se trefil kapitán Milan Kraft. „Tři body jsou pro nás do barážové tabulky strašně moc cenné,“ uvědomuje si Miroslav Hanuljak. „Myslím si, že jsme celý zápas odehráli výborně a Olomouc jsme do ničeho nepustili. Bohužel jsme nedávali góly a o to je to vítězství tak cennější,“ popisuje. „Celý zápas jsme bojovali a v následujících zápasech v tom musíme pokračovat. Musíme hrát na sto procent a pak budeme úspěšní. Naštěstí se to štěstí přiklonilo k nám, a to deset vteřin před koncem,“ raduje se chomutovský brankář.

Miroslav Hanuljak

Chomutovští si díky dnešnímu vítězství pojistili první příčku čtyřčlenné tabulky. Na druhý Liberec si vypracovali čtyřbodový náskok, nad třetí Mladou Boleslaví, která v pátek porazila Bílé Tygry, mají stále náskok pěti bodů. „První tři týmy jsou od sebe na relativně malém odstupu. Teď nás čeká Boleslav, kde se pokusíme něco urvat,“ ujišťuje chomutovská jednička. „Čekají nás poslední tři zápasy a já věřím, že se nám to podaří,“ dodává. Již tuto neděli na Piráty čeká cesta do Mladé Boleslavy, ve které se představí v baráži podruhé. „Na každý zápas jedeme s tím, že chceme vyhrát a stejně tomu bude i v neděli,“ velí zkušený brankář. „Od trenéra budeme mít určenou taktiku, kterou si budeme muset plnit a pokud k tomu zápasu přistoupíme jako k tomu pátečnímu, tak si myslím, že tam máme velkou šanci uspět,“ dobře ví Hanuljak.

Piráti zvítězili všechny čtyři poslední zápasy, poslední tři dokázali vyhrát plným bodovým ziskem. „V posledních zápasech ukazujeme svoji vnitřní sílu. Zápasy nevzdáváme za jakékoliv situace a to si myslím, že nám k té záchraně může pomoc,“ tvrdí. Do olomoucké branky se s překvapením postavil devatenáctiletý brankář tamní juniorky Jan Lukáš, který tak v brankovišti nahradil Libora Kašíka. „Abych řekl pravdu, před zápasem jsme vůbec neřešili to, kdo bude chytat,“ prozrazuje statisticky nejlepší brankář celé skupiny o udržení. „Dobře jsme věděli, že Kašík je výborný gólman, že nás tu minule vychytal. Musím říct, že to byl právě gólman Lukáš, kdo držel Olomouc nad vodou až do posledních vteřin zápasu,“ pokračuje dále.

Hanuljak se raduje z první vychytané extraligové nuly.

Před zápasem připravili chomutovští fanoušci Pirátům překvapením. Mantinely okolo třetiny Pirátů byly zaplněny různými transparenty, jenž si Chomutovští pro hokejisty připravili. „Vůbec jsem nevěděl o tom, že takováto akce bude probíhat,“ prozrazuje osmadvacetiletý gólman. „Když jsme vstupovali na led, tak nás to moc potěšilo. Zájem fanoušků i důvěra nám pomohlo k tomu, že jsme od první minuty zápasu až do konce byli lepším týmem,“ děkuje nadále fanouškům chomutovského hokeje.

Miroslav Hanuljak vychytal první nulu chomutovského týmu v letošním ročníku. Té byl hodně blízko i Matúš Kostúr, ještě v základní části. Ten inkasoval v posledních vteřinách utkání proti Karlovým Varům. „Každé nuly si moc vážím, ale především si vážím každého vítězství celého týmu, což je u mě na prvním místě,“ líčí Hanuljak. „Kdyby to skončilo 0:0, tak by to pro mě takový význam nemělo. Samozřejmě každého potěší, když odchytá dobrý zápas, ovšem je pravdou, že v utkání s Olomoucí jsem těch zásahů měl snad jen patnáct. Jsou to nepříjemné zápasy, ale já se s tím musím poprat,“ vypráví oblíbenec chomutovského publika.

Fanklub Pirátů pojede svěřence Jiřího Čelanského v neděli do Mladé Boleslavi podpořit. Na Piráty tak čeká poslední část letošní baráže. „Pokud se nám podaří zvítězit, tak mi to vždy dodává sílu, protože vyhrává celý tým. V kabině je pak i větší pohoda. Myslím si, že ta nula pomůže celému týmu. Doufám a moc si přeji, abychom to v neděli zvládli,“ zakončuje s přáním.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
Piráti Chomutov