Aktuální zprávy

Fanoušci podpořili hráče vzkazy při rozbruslení. „Děkujeme,“ zní z kabiny Pirátů

Napsal 13.04.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v – Před zápasem osmého kola barážových bojů uspořádali fanoušci Pirátů akci na podporu svého týmu. Při rozbruslení obstoupili fanoušci půlku hřiště, na kterém se Piráty rozcvičovali a na po mantinelu rozvěsili různé vzkazy pro hráče.

Tato akce na podporu hráčů byla již druhá v řadě před domácím zápasem. První se konala před zápasem s BK Mladá Boleslav na ranním tréninku. Tentokrát si příznivci připravili akci až na rozbruslení před zápasem. Každý fanoušek si přinesl nějaký vzkaz pro hráče, ti kteří neměli vzkaz, si mohli vybrat z mnoha připravených transparentů, jenž pro tuto akci vytvořili žáci 12. Základní školy Heyrovské v Chomutově. Hráči, kteří vstupovali na ledovou plochu při rozbruslení, byli očividně mile překvapeni, kolik vzkazů a transparentů okolo nich je.

Nikola Gajovský: „Podpora fanoušků nás povzbuzuje“

Musíš zůstat! Fanoušci dali obránci Brettu Palinovi jasně najevo, jaké je jejich přání

Nikola Gajovský, který nastoupil k utkání po více jak dvou měsících, byl při vstupu na ledovou plochu překvapený obrovskou podporou z řad fanoušků. „Je příjemné vidět, že fanoušci za námi stojí, i když se třeba zrovna moc nedaří,“ kvituje. „Pokračujte takhle dál. My to v kabině samozřejmě nepřehlížíme, povídáme si o tom a moc nás to povzbuzuje,“ děkuje na dálku.

Miroslav Hanuljak: „Díky fanouškům jsme byli proti Olomouci lepší“

Do akce se zapojili i ti nejmenší, kteří přijali za své motto Věřím!

Miroslav Hanuljak, jedna z momentálních opor týmu Pirátů, nic takového od fanoušků nečekal. Během rozbruslení si očividně okolní atmosféru užíval. „Vůbec jsem nevěděl, že nějaká taková akce bude probíhat. Když jsme šli na rozbruslení fanoušci tam byli rozestoupení,“ popisuje.

„Ten zájem fanoušků nás těší. Myslím si, že díky této podpoře jsme byli proti Olomouci lepším týmem.“ hovořil o podpoře fanoušků. „Děkujeme za tu podporu, kterou nám projevujete. Doufám, že se vám odvděčíme dobrými výkony,“ vzkazuje následně.

Jaroslav Beck: „Nemá obdoby, co naši fanoušci předvádí. Je to úžasné“

Ruku k dílu přiložili také žáci základní školy akademika Heyrovského

Jaroslav Beck na tiskové konferenci po zápase s HC Olomouc rozhodně nešetřil slovy díků a úcty k fanouškům. „Chtěl bych poděkovat divákům, protože to co předvádí poslední období nemá v České republice obdoby. Tak jak nás drželi tentokrát, nás drží celou dobu. To je úžasné a proti Olomouci nám to strašně pomohlo,“ začal hodnocení utkání.

Fanoušci se Jaroslavu Beckovi složili na pokutu, již obdržel od disciplinární komise za výroky proti rozhodčím po zápase s Libercem. „Chtěl bych poděkovat za sebe i za klub. Ty peníze půjdou na něco rozumného. My se domluvíme, co s tím uděláme, a určitě dáme vědět, co jsme s nimi udělali,“ váží si ochoty fanoušků.