Aktuální zprávy

„Je to zážitek,“ září deváťák Alex Pokorný po návratu k tréninku

Napsala 11.06.2021 Redakce
C h o m u t o v - Deváťáci se pod vedením Vladimíra Petrovky připravují na nadcházející a poslední žákovskou sezonu, na kterou už se těší i vytáhlý obránce Alex Pokorný. Obdobně jako jejich mladší parťáci i v tomto mužstvu je potřeba zapracovat na bruslení.

Mládežníci organizovaně absolvovali pár tréninkových jednotek na ledě v průběhu prosince, od té doby to však vládní opatření neumožňovala. „Konečně jsme se dostali na led, takže si můžeme konečně zabruslit a zastřílet. Je to zážitek po dlouhé době být na ledě, byl jsem na to hodně namotivovaný,“ připouští Alex Pokorný.

Dlouhá pauza se do jisté míry podepsala na každém hokejistovi, a nejde jenom o dovednosti a výkonnost, ale také o výstroj. „Trochu mě bolí nohy z bruslí, ale jinak se všechno dá snést, za dva až tři tréninky už to bude v pohodě,“ říká.

Jak už bylo několikrát zmíněno – nejhorší je návrat k věcem, které se špatně trénují mimo ledovou plochu. „Největší mezery za ten rok mám ve střele a hlavně v golfáku, který musím ještě dopilovat,“ přiznává mladý obránce, jenž měl oproti svým spoluhráčům výhodu. „Bruslení není zase tak hrozné, protože jsem i přes koronu měl možnost chodit soukromě na ledy.“

Vzhledem k trendům v hokeji více bruslení může znamenat posun v kariéře. „Na trénincích se nejvíc zaměřujeme na střelbu a na bruslení. Na začátku se vždycky rozjezdíme, děláme bogny, hrany a podobné věci, pak máme cvičení a na konci hrajeme, nebo bruslíme,“ popisuje tréninkovou jednotku. „Já mám teď tréninky sedmkrát v týdnu, pětkrát na ledě a dvakrát suchá, kde hlavně posiluju,“ uzavírá Alex Pokorný.