Ohlasy po utkání

Hřebejk: „Budeme dělat všechno pro to, aby takováto forma pokračovala.“

Napsal 29.12.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v – Piráti ve šlágru čtyřiatřicátého kola přivítali na svém ledě tým Českých Budějovic, posílený třemi hráči z NHL. Tým už sice opustil obránce Andrew Ference, který v Budějovicích působil i v minulé stávce, v sezóně 2004/2005, ale na jihu Čech i nadále působí trojice útočníků - Václav Prospal, Milan Michálek a Martin Hanzal. Po třech porážkách v řadě Severočeši zvítězili a nutno říci, že zaslouženě. Diváci v pirátské aréně viděli hned osm branek, z toho pět vstřelili právě domácí. U dvou z nich byla i hvězda zápasu, která v minulosti českobudějovický dres oblékala - Štěpán Hřebejk.

Budějovičtí z posledních deseti zápasů prohráli pouze třikrát. Osm gólů si odvezli z Karlových Varů, které stejně jako Piráti okupují poslední příčky extraligové tabulky, o jedinou branku prohráli doma s pražskou Spartou a pět branek obdrželi právě v Chomutově, kde padlo celkem osm branek. Nutno říci, že pro Piráty jsou to tři body, které mají cenu zlata. „Každý bod, z každého zápasu, je pro nás zlatý. A ty tři body jsou pro nás hrozně moc důležité,“ prozradil Hřebejk. Díky vítězství 5:3 se tak Chomutovští posunuli na třinácté místo, ale čtrnácté Vary mají o jeden zápas méně. „V posledních zápasech se štěstí obracelo na strany soupeřů, ale v zápase s Budějovicemi se konečně obrátilo k nám, za což jsme moc rádi. Slepené góly, z druhé třetiny, nám hodně pomohly a dnešní zápas rozhodly,“ líčil Štěpán Hřebejk bezprostředně po skončení utkání, ve kterém byl spolu s budějovickým Milanem Michálkem vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Rodák ze Strakonic - Štěpán Hřebejk.

Piráty v posledních zápasech trápila nedisciplinovanost, za což byl tým, pod taktovkou Mikuláše Antonika, často vylučovaný, někdy i po zbytečných faulech. Vedení severočeského týmu to neponechalo náhodě a provinilé hráče potrestalo finančním postihem. V utkání čtyřiatřicátého kola, hraném v chomutovské aréně, Piráti hráli disciplinovaně a na trestnou lavici zamířili jen pětkrát. Domácí se tak poměrně snadno dostávali přes budějovickou obranu. „Snažili jsme se hrát zodpovědně ze zadu a čekali jsme na protiútoky. Konečně nám to vyšlo a dali jsme i více gólů, než jeden, který jsme poslední zápasy dávali. Myslím si, že tohle dnes rozhodlo,“ měl jasno třicetiletý forvard, který už v minulosti českobudějovický dres oblékal. „Samozřejmě, že jsem se tu s kluky před zápasem bavil, protože spoustu kluků z Budějovic znám. Byly to takové vtípky a popichování, ale vše bylo v kamarádském duchu,“ popisoval Hřebejk. Odchovanec z jihu Čech v letošní sezóně prozatím zaznamenal třináct kanadských bodů, když šestkrát skóroval a sedmkrát přesně přihrával. „Dá se říci, že jsem hrál proti svým, protože jsem v Budějovicích vyrůstal. O to je to pro mě cennější. Důležitější je ale to, že v tabulce máme další tři body,“ pokračoval pravoruký útočník.

Chomutovští v posledních třech zápasech vyslali na branky soupeřů celkem třiadevadesát střel, z toho dokázali skórovat pouze osmkrát. „Kdybychom věděli, proč se nám střelecky nedařilo, tak bychom to věděli už ty zápasy předtím. Myslím si, že jsme měli i určitou dávku štěstí, jako například u těch dvou gólů z druhé třetiny, kde to štěstí bylo enormní. Samozřejmě, že za ty góly, které jsme dali, jsme hrozně moc rádi,“ měl jasno třicetiletý chomutovský forvard, který na svých zádech nosí jednatřicítku. Piráti, v zápase proti Budějovicím, na soupeřovu branku vystřelili celkem jednatřicetkrát a Kovář musel vytahovat puk ze své sítě celkem pětkrát. „Hlavně, že jsme ty góly dali, protože v posledních zápasech jsme tu produktivitu měli opravdu strašnou a já jen doufám, že nám to zůstane a ty góly budeme dávat i nadále,“ řekl s přáním Hřebejk.

Hřebejk přišel do Chomutova v průběhu sezóny 2010/2011.

Piráti na konci druhé třetiny vstřelili dvě slepené branky. Nejprve Pulpán dobře vyřešil situaci za domácí brankou a poslal puk po mantinelu ke startujícímu Důrasovi, který našel najíždějícího si Hřebejka, který se před Kovářem nemýlil. „Michal Důras zatáhl kotouč po pravé straně a já jsem se natlačil doprostřed, před Kovářovu branku. On to tam jen posunul a já do toho z první jen plácnul. Kovářovi to tam propadlo, myslím, pod betonem.“ O chvíli později Frolík našel dobře postaveného Hrušku, který Kováře prostřelil v krátkém časovém úseku znovu. „David Hruška před zápasem hecoval, že bychom mohli Kovářovi ten jeho průměr zhoršit, protože z posledních utkání měl průměr snad jeden a půl obdrženého gólu na zápas. Takže jsme rádi, že jsme mu ho trochu zhoršili,“ řekl s úsměvem na tváři Hřebejk, dvougólový střelec večera.

Hřebejk v utkání přidal ještě jeden gól. Stalo se tak v jednačtyřicáté minutě, když se po přihrávce Michala Důrase, který mu mimochodem asistoval i u první branky, prosadil podruhé. „Chtěl jsem se natlačit do brány, protože jsem viděl, že tam jsou hráči a chtěl jsem spíš jenom nahodit puk na branku, protože jsem viděl, že tam kluci od nás šli dorážet a naštěstí to tam nějak propadlo a byl z toho gól,“ popisoval svou druhou branku v utkání.

Chomutovští se s Českými Budějovicemi v letošní sezóně střetli již potřetí. V tom prvním zvítězili na domácím ledě 5:2, na jihu Čech vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech a do třetice zvítězili 5:3. „Jsme rádi, že jsme je porazili a je jedno, jestli to bylo proti Budějovicím nebo někomu jinému. Možná, že na ně umíme hrát o něco lépe, než na jiné mančafty,“ netajil Hřebejk. Piráti v obou domácích zápasech vstřelili budějovickému týmu pět branek. „Ty góly nám tam konečně napadaly. My jsme ten jejich systém nějak pozorně nesledovali. Věděli jsme, že mají hodně aktivní přístup ve svém oslabení a věděli jsme i to, že hodně aktivně chodili napadat nahozené puky a to bylo také jediné, čím jsme se řídili. Žádnou speciální přípravu jsme na ně ale neměli,“ prozradil šikovný útočník, který pamatuje i semifinále první hokejové ligy, ze sezóny 2004/2005, kdy nastupoval ještě v českobudějovickém dresu právě proti Chomutovu.

V dubnu roku 2006 si Hřebejk odbyl svou reprezentační premiéru, celkem potom v seniorském reprezentačním dresu odehrál šestnáct zápasů a připsal si šest bodů (3+3)

Do branky Jihočechů se postavil Jakub Kovář, který byl dlouhou dobu zraněný. Prozatím odchytal devět zápasů a z vítězství se mohl radovat hned sedmkrát. V utkání čtyřiatřicátého kola obdržel pět branek, ale i nadále si drží vynikající průměr přesahující 93 %. „Myslím, že Kuba své kvality má a ukazuje je už několikátý rok, kdy v Budějovicích chytá na postu jedničky, což je od té doby, co Roman Turek ukončil svou hokejovou kariéru. Myslím si, že chytá fantasticky a v Budějovicích za něj mohou být jen rádi,“ chválil jihočeského brankáře Hřebejk, který se s ním ve stejném dresu potkal už v angažmá v Budějovicích. Chomutovští vstřelili všechny góly, dá se říci, podobným způsobem. „Nechci říkat, že na něj máme recept, protože si myslím, že recept na gólmana, jakým je Kovář, jen tak někdo nenajde,“ pokračoval chomutovský forvard.

Před čtyřiatřicátým kolem měl Hřebejk na kontě čtyři vstřelené branky. V utkání proti Českým Budějovicím přidal další dvě. Prozatím tedy zaznamenal celkem šest branek, ke kterým přidal sedm asistencí. „Petr Martínek, trenér juniorů, mi před zápasem říkal, abych už konečně začal střílet. Po tom prvním gólu jsem na něho pokývl, jakože na tom asi něco bude, a měl pravdu,“ přiznal Hřebejk. Druhá formace Pirátů ve složení Hřebejk - Kraft - Důras v tomto utkání posbírala celkem pět bodů a byla u třech branek Chomutova. „Myslím si, že se nám spolu daří a jsme rádi, že se nám ten zápas vydařil a budeme dělat všechno pro to, aby takováto forma pokračovala i v dalších zápasech,“ zakončil Hřebejk.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov