Preview k zápasu

Do Chomutova přijíždí zvedající se Mountfield. Zdolají ho Piráti i potřetí?

Napsal 27.12.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Dvakrát se Piráti utkali s českobudějovickým Mountfieldem, ztratili pouze jeden bod. S týmem se sice už rozloučila staronová posila z NHL, Andrew Ference, v čele však stále jsou Aleš Kotalík, Václav Prospal, nebo Milan Michálek. Branku opět hájí famózní Jakub Kovář, který se vrátil po zranění.

Vzájemné zápasy

Českým Budějovicím se zřejmě konečně podařilo vyhrabat z krize, která je potkala krátce po začátku sezóny. Mountfield nestačil ani na chomutovské Piráty. V osmém kole Jihočeši navštívili chomutovskou arénu poprvé a po dvou gólech Frolíka, Hrušky a jednom příspěvku Palina prohráli 5:2. Za hosty skórovali jen Šimánek a Dej. Tehdy padl Mountfield potřetí v řadě.

Odvetný zápas jihočeský Motor sehrál na domácím kluzišti, ale Pirátům sebral jen jeden bod. Góly Pirátů zařídili dva debutanti. Francouzský reprezentant Yorick Treille a Kanaďan Jason Chimera, který zápas rozhodl v samostatných nájezdech. Za České Budějovice se jednou trefil Milan Michálek. Nutno dodat, že Piráty podržel výborný brankář Matúš Kostúr. Poměr střel 58:28 hovoří za vše.

Bilance soupeře

Zatímco chomutovské výsledky se od té doby zhoršily, Jihočeši prožívají vzestup. Tým vedený Peterem Draisaitlem v posledních osmi zápasech prohrál jen jednou, dvě vítězství zaznamenal v prodloužení. Získal tedy devatenáct bodů.

Mountfield pojede do Chomutova v lepším psychickém rozpoložení, jelikož v minulém zápase jasně přehrál Kladno 5:1. Pirátům se tedy postaví silný soupeř, navíc naladěný na vítěznou vlnu.

Nejproduktivnějším hráčem Mountfieldu je momentálně Aleš Kotalík se čtyřiadvaceti body (8 + 16), mimo to však nasbíral nelichotivých 50 trestných minut. Co se týče brankáře, České Budějovice mají jasno. Jakub Kovář se po zranění znovu vrátil do klece a září. Na Kováře šlo zatím 218 střel a úspěšnost zákroků činí téměř 95 %.

Do konce základní části Tipsport extraligy zbývá dvacet kol, přičemž Motor okupuje osmé místo tabulky, na druhé straně Chomutov se po poslední prohře ve Zlíně ocitl na poslední, črtnácté příčce. Domácí hokejisté budou i v proti Jihočechům potřebovat podporu domácího publika. Úvodní buly bude vhozeno v tradičních 17:30.

×
Odehrané v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
Piráti Chomutov