Ohlasy po utkání

„Hrát semifinále play-off extraligy je paráda,“ ujišťoval dlouholetý bek Chomutova Jakub Trefný

Napsal 08.04.2017 Michal Luxa
C h o m u t o v – Stejně jako při loňských vyřazovacích soubojích i v letošním Generali play-off byl připravený nastoupit v obraně Chomutova Jakub Trefný. Kadaňský pilíř čekal na svou šanci do pátého semifinálového utkání, kdy jej povolal Vladimír Růžička do zbraně. Šestatřicetiletý matador odehrál proti Tygrům 4 minuty 11 vteřin, v nichž předvedl jeden hit.

Ve čtvrtém duelu s Libercem přišli Piráti o zkušeného Juraje Valacha, jehož místo v následujícím souboji zaujal Jakub Trefný. Vladimír Růžička se rozhodl povolat zkušeného zadáka Kadaně, jenž odehrál povedený duel. „Bylo to hodně těžký, protože přes měsíc jsme jen trénovali. Před utkáním jsem byl hodně nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Když jsem šel poprvé na led, tak jsem se párkrát srazil, což mám rád.“ prozradil zkušený bek. „Pro mě je tento zápas top, protože jsem se dostal na vrchol. Už mám nějaký věk a je paráda hrát extraligové play-off,“ pokračoval v odpovědi.

Jakub Trefný naposledy nastoupil do ostrého zápasového tempa 8. března, kdy ve WSM lize bojoval s Trhači o zachování druhé nejvyšší soutěže v Kadani. „Je to obrovský skok, to je jasný. V semifinále play-off extraligy to je rychlejší i silovější,“ hledal hlavní rozdíly.

Spousta mladých hráčů Bílých Tygrů nastupovala v letošním ročníku i minulých sezónách v dresu Benátek nad Jizerou, a tak měl zkušený matador o soupeřích celkem dobrý obrázek. „Na kluky jsem koukal. Většina hrála v Benátkách, takže jsem je měl trochu nakoukané a znám je,“ odpovídal na další otázku.

Kromě hry v plném počtu se Jakub Trefný objevil i ve hře v oslabení. Odchovanec Loun odehrál páté semifinálové utkání s číslem tři a bez jmenovky na zádech. „Překvapilo mě, že jsem hrál i oslabení tří proti pěti. Jsem víceméně defenzivní obránce než ofenzivní, takže mi nevadí bránit,“ ujišťoval bezprostředně po duelu.

Dle pokynů Vladimíra Růžičky vyslal kadaňský bek několik pokusů směrem k bráně Romana Willa. Do statistik mu žádná zapsána ale nebyla, jelikož ji tečovali spoluhráči nebo šly mimo prostor tří tyčí. „Zkusil jsem to. Říkali jsme si, že máme střílet, tak jsem to zkoušel,“ reagoval Jakub Trefný.

Zkušený obránce pamatuje v dresu Chomutově hodně, vždyť hrál ještě ve staré „stodole“. Zhruba měsíc trénuje Jakub Trefný pod hlavičkou Pirátů a své velké šance se nakonec dočkal. „Sledoval jsem domácí zápasy a viděl jsem, že ve čtvrtém utkání dostal Juraj nepříjemný úder. Takže už mi to trochu vrtalo hlavou, že bych mohl naskočit,“ cítil šanci. „Dělal jsem si z kluků srandu, že naskočím. Takže jsem je trochu popichoval,“ doplnil svou předchozí odpověď s úsměvem.

„Je to těžký. Je to něco jiného než zápas, který je úplně o něčem jiném. Připravovali jsme se po prvním týmu. S námi na ledě zůstávali trenéři a spolu jsme pracovali,“ odpověděl na další otázku směřovanou k tréninkům.

Stejně jako v loňském play-off, tak i v letošním oblékl kapitán Kadaně chomutovský dres ve vyřazovacích bojích. A stejně jako loni to bylo právě proti libereckým Bílým Tygrům. „Je to stejné jako minulý rok, kdy jsem byl připravený taky zrovna na Liberec. S klukama jsme si z toho dělali srandu, že jsem naskočil znovu na Liberec. Takže se mi vzpomínky vybavily,“ řekl závěrem.

Fotografie v článku: Jiří Princ (www.hcbilitygri.cz)