Preview k zápasu

Piráti jedou pod Ještěd a budou bojovat o mečbol

Napsala 06.04.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v semifinálové bitvě Generali play-off Tipsport extraligy proti Liberci přesouvají pod Ještěd, kde se oba soupeři utkají o první mečbol. Chomutovští ve dvou domácích zápasech splnili plány a připsali si dva body, kterými srovnaly sérii, a tak si zajistili i třetí domácí duel, který se odehraje neděli. Vůdcem Pirátů byl v obou utkáních Michal Vondrka, jenž si připsal celkem čtyři góly a jednu asistenci. Celkově pátý zápas se uskuteční v pátek 7. dubna od 17 hodin a 20 minut v aréně pod Ještědem.

Domácí zápasy v režii Pirátů

První semifinále z SD ARÉNY přineslo pouze dva góly, o které se postarali pouze Piráti. V první třetině mohl otevřít skóre Ivan Huml, ale nastřelil ve vyložené šanci pouze tyč, na druhé straně Jan Ordoš netrefil poloprázdnou bránu.

První trefu si připsal Michal Vondrka, který v situaci dva na nikoho zvolil forhendový blafák a prostřelil Jána Lašáka. Za 96 vteřin se Chomutovští radovali podruhé, když Ivanu Humlvi připravil gól Marek Tomica. Liebreckým k brance nepomohlo ani závěrečné power-play, protože Ján Laco si šel jasně za druhou nulou v play-off.

Branky a nahrávky: 49. Vondrka (Kudělka), 50. Huml (Tomica, Rutta).
Statistiky – vyloučení: 3:6, bez využití, v oslabení: 1:0, střely na branku: 36:22, zblokované střely: 9:8, hity: 8:3, vhazování: 33:36.

Ve druhém domácím utkání Piráti otočili vývoj utkání. Úvodní gól vstřelil již v páté minutě Dominik Lakatoš, na což Chomutovští odpověděli ve druhé části z hole Davida Kašeho a Michala Vondrky. Na začátku třetího dějství zvýšil na rozdíl dvou branek Juraj Valach, na kterého odpověděl Radim Šimek trefou v přesilové hře.

V posledních dvou minutách však začal úřadovat chomutovský kapitán, Michal Vondrka vstřelil během jednapadesáti vteřin dva góly do prázdné brány, což ještě rozdělil Dominik Lakatoš druhým zásahem v utkání, když snižoval na 3:4.

Branky a nahrávky: 24. Kaše, 36. Vondrka (Rutta), 45. Valach (Vondrka, Rutta), 59. Vondrka (Tomica, Flemming), 60. Vondrka (Huml, Tomica) – 5. Lakatoš (Plodek), 46. R. Šimek (L. Krenželok, Valský), 59. Lakatoš (Ordoš, Vitásek).
Statistiky – vyloučení: 10:10, využití: 2:2, v oslabení: 1:0, střely na branku: 33:25, zblokované střely: 7:7, hity: 12:9, vhazování: 35:40.

Poslední sestavy obou celků

V brance Pirátů i přes zdravotní problémy nastoupil v obou utkáních Ján Laco. Obranné řady po prvním zápase opustil Jaroslav Mrázek, kterého nahradil Tomáš Kudělka, jenž se pro domácí zápasy posunul do druhé obranné dvojice a prohodil si tak pozici s Brettem Skinnerem. Od třetího utkání zůstaly nezměnné útoky a přibyl třinástý útočník Adam Raška. Ze sestavy pro třetí zápas ny poslední chvíli vypadl David Kämp a po absenci v liebreckých duelech se vrátil David Kaše.

Piráti Chomutov: Laco (Král) – L. Chalupa, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Račuk – Poletín, Skokan, Koblasa – Lauko, Kaše, Hlava – Raška.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Plodek, Radivojevič – Valský, Bližňák, Svačina – J. Stránský, Vantuch, Ordoš.

Michal Vondrka si váží týmového výkonu

„Je neskutečné, co jsme dokázali. Jsem na mančaft nesmírně pyšný,“ řekl kapitán. „Liberec je nejtěžší soupeř, jakého jsme mohli v semifinále dostat,“uznal Michal Vondrka. „Jsem rád, že jsme si vyzkoušeli, že se dá Liberec porazit. Můžeme uspět v celé soutěži,“ uvedl optimisticky muž s céčkem na hrudi.