Finále krajské ligy startuje! Piráti začínají sérii s Louny doma

Napsal 05.03.2022 Michal Novotný
C h o m u t o v - Finále! Další postupný krok za kýženým pirátským postupem do druhé ligy. Tentokrát Chomutovští narazí na druhý tým tabulky po základní části, HC Slovan Louny, který v semifinále přešel ve dvou zápasech přes Klášterec nad Ohří. Pojďme v neděli 6. března od 16:00 naplnit ROCKNET ARÉNU!

Ve finále čeká Piráty nejtěžší možný soupeř

Aktuální sezóna krajské ligy míří ke svému vyvrcholení. Ve finále se spolu utkají dva nejlepší celky po základní části. Suverénnímu Chomutovu se postaví HC Slovan Louny, který v semifinále zdolal klášterecké Tygry ve dvou zápasech. Ani v jednom z nich to ale favorit z Loun neměl jednoduché. Klášterečtí se rvali až do konce a pokoušeli se oddálit konec sezóny.

Nakonec se ale i díky nejproduktivnějšímu hráči semifinálových sérií Vlastimilu Salačovi do finále prodral Slovan. Ve druhém zápase na ledě Tygrů navíc se sedmi kanadskými body exceloval Martin Dittrich. Oba zápasy play-off  za Louny odchytal Dominik Dorn.

brankářútočníkútočník
Dominik Dorn

Martin Dittrich

Vlastimil Salač

120  odch. minut, 6,5 G/Z7 (2+5)9 (5+4)

Na konci ledna si Piráti v Lounech zastříleli

V rámci devatenáctého kola sehráli Chomutovští v Lounech předposlední duel základní části, ve kterém dvě třetiny domácí držel brankář Dominik Dorn. Teprve ve třetí třetině se ucho utrhlo a Piráti nasypali do svatyně Slovanu hned devět branek. Utkání se povedlo Romanovi Chloubovi, který po návratu z Děčína zaznamenal v zápase pět branek a na další dvě přihrál. Do chomutovské branky naskočil na poslední čtvrthodinku i sedmnáctiletý Filip Tuček, kterého se Lounským překonat nepodařilo a tím mu nepokazili debut za pirátské áčko.

HC SLOVAN LOUNY – PIRÁTI CHOMUTOV 1:12 (1:2, 0:1, 0:9)

Branky a nahrávky: 11. Szakal (Rais) – 3. Chlouba (Kůs), 14. F. Döring (Kůs, Chlouba), 37. Chlouba (Kůs, Janda), 41. Kostourek (Cestr), 42. Řezníček (F. Döring, Kostourek), 43. Dominik Badinka (Šugár), 44. Chlouba (Cestr, Chrpa), 47. Chlouba (Cestr, Chrpa), 48. Řezníček (Cestr), 53. Chlouba (Žižka), 54. Kostourek (Chrpa), 60. Žižka (Chlouba, Kůs).
Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:3 Střely na branku: 28:58.

Postavení finálových soupeřů po základní části

Louny
1. místo (60 bodů)pozice2. místo (36 bodů)
220:53skóre127:139
20-0-0-0bilance11-1-1-7

Na ledě Kadaně si Piráti postup ujít nenechali, Louny potvrdily postup v Klášterci

Chomutovští přijeli do Kadaně pro postupové vítězství a to také uhráli. Po brzkém kadaňském gólu čtyřmi zásahy ještě v první třetině překlopili Piráti skóre na svou stranu a do konce zápasu již nenechali soupeře přiblížit na menší než dvoubrankový rozdíl. Dvě branky a asistenci v zápase zapsal Patrik Huňady.

Lounští ve druhém semifinále hraném na ledě Klášterce nad Ohří ještě ve 44. minutě prohrávaly o dvě branky. Nakonec však Tygry zlomily čtyřmi brankami a i v okleštěné sestavě, s jedenácti hráči v poli, překlopili skóre na svou stranu a oslavili tak i postup do finále krajské ligy.

SK KADAŇ – PIRÁTI CHOMUTOV 3:6 (1:4, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Hrdlička (Nguyen, Krpenský), 39. Hrdlička, 49. Bartók (Macháček) – 7. Řezníček (Mála), 13. Huňady (Dominik Badinka, Chrpa), 13. Freiberg (Mála), 20. Huňady (Mežnar, Dominik Badinka), 37. Mežnar (Huňady, Dominik Badinka), 50. Kostourek (Chlouba, Josef Rindoš).
Vyloučení: 9:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0 Střely na branku: 25:58.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Charousek, Petrásek, Žižka, Novák, Ferbas, Bártek, Dominik Badinka – Řezníček, Chlouba, Jaroš, Mežnar, Josef Rindoš, Freiberg, D. Šilar, Mála, Kostourek, Huňady, Chrpa.

HC TYGŘI KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ – HC SLOVAN LOUNY 7:9 (2:3, 4:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 8. Bečka (Procházka), 10. Blažek (Tenkač, Kosina), 24. Kosina (Blažek, Tenkač), 28. Bečka (Koblitz, Boháč), 36. Kulich (Hanka), 40. Kosina (Tenkač), 44. Vlastník (Koblitz) – 1. Salač (Šafařík, Dittrich), 1. Csonka (Knobloch, Gebelt), 15. Kaplan (Dittrich, Šafařík), 31. Šafařík (Kunrt, Salač), 39. Dittrich (Kunrt), 47. Dittrich (Salač), 53. Salač (Kunrt, Dittrich), 57. Salač (Dittrich), 60. Šafařík (Dittrich, Salač).
Vyloučení: 6:4.  Bez využití: 3:0. V oslabení: 1:1.

Sestava Loun: Dorn – Knobloch, Kašpar, Kaplan, Kunrt – Šafařík, Dittrich, Gebelt, Velhartický, Tarant, Csonka, Salač.

Roman Chlouba i v play-off nejproduktivnějším Pirátem

Po základní části je i v play-off nejproduktivnějším hráčem týmu Roman Chlouba, který si ve dvou zápasech připsal osm kanadských bodů. Střeleckou formu ale aktuálně mají Josef Rindoš s Milanem Kostourkem, kteří vstřelili už po čtyřech brankách. Mezi beky zatím vyniká teprve šestnáctiletý Dominik Badinka, který vstřelil gól a k tomu přidal čtyři přesné přihrávky. V brance zatím není důvod k jakékoli změně, stabilně chytá Miroslav Hanuljak, který tak také navazuje na své výkony ze základní části.