This text will be replaced


Preview k zápasu

Domácí premiéra! Do Chomutova míří neoblíbený celek Bruslařů z Mladé Boleslavi

Napsal 12.09.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Tipsport extraliga se po roce vrací do Chomutova. V prvním domácím zápase přivátají Piráti celek Bruslařského klubu z Mladé Boleslavi. Vzájemné zápasy obou týmů bývaly v posledních několika sezóna velmi vyhecované, neboť vždy šlo o duely v rozhodující fázi ročníku. Tentokrát se Chomutovští utkají s Bruslaři po sedmi letech během dlouhodobé části. Utkání druhé kola startuje v SD ARÉNĚ v neděli 13. září v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Bilance v minulých sezónách

Oba týmy se v posledních ročnících utkávaly jen v barážových bojích. V ročníku 2011/2012 poslal Chomutov v sedmizápasové sérii Bruslaře do první ligy. Následující sezónu se opět obě družstva potkali v závěru sezóny, tehdy příslušnost k tuzemské elitě obhajovali Piráti, kteří se čtyř vzájemných zápasů ve skupině o udržení získali dvě domácí výhry (2:1 a 3:1). Na ledě Středočechů prohráli Krušnohorci vedení kapitánem Kraftem nejprve 3:4 po nájezdech a následně jednoznačně 0:5.

Druhý extraligový ročník po návratu Pirátů byl již od počátku nepříliš podařený, tudíž opět došlo na boje o přežití a v nich se do cesty opět postavil celek trenéra Výborného. První ze čtyř zápasů se hrál v SD ARÉNĚ a Piráti ho zvládli po výhře 3:2 v prodloužení. Ve druhém utkání byla úspěšnější Mladá Boleslav, která zvítězila 2:1. Ve druhém chomutovském souboji získali Piráti naději na udržení po výhře 3:1, avšak jak se později ukázalo, byla příliš malá. Závěrečné utkání celé baráže, kdy už bylo o všem jasno, Chomutovští opanovali a ve středočeském městě vyhráli 1:6.

Nastoupili v dresu soupeře

Martin Růžička nezabránil sestupu Pirátů v ročníku 2013/2014.

V sestavách soupeřů pro druhé kolo Tipsport extraligy nalezneme hned několik hráčů, kteří oblékali dres opačného týmu.

Těmi hráči jsou chomutovská dvojice David Květoň a Martin Rýgl. V Chomutově působil během ročníku 2008/2009 brankář Lukáš Cikánek, který Mladé Boleslavi vypomáhá, kvůli zranění Martina Růžičky, jenž má za sebou také působení na severu Čech. V poli oblékli dres Pirátů obránce Jiří Kučný a útočník Dominik Pacovský.

Přípravné zápasy Bruslařů

Mladá Boleslav sehrála v letní přípravě celkem deset duelů. První z nich odehráli Bruslaři v Pardubicích, kde místnímu Dynamu podlehli 3:4 po samostatných nájezdech. Následně nastoupili svěřenci trenéra Výborného dvakrát v domácím prostředí. V prvním duelu prohráli odvetu s Pardubicemi 3:6 a o čtyři dny později přehráli německý Wolfsburg 3:2.

V polovině srpna se utkali Mladoboleslavští dvakrát během jednoho týdne s libereckými Bílými Tygry. Oba zápasy nakonec vyzněly lépe pro Severočechy, kteří vyhráli 4:3 po nájezdech a 5:3.

Závěr druhého letního měsíce strávil celek z města automobilů na turnaji ve slovenském Martině. Na Mountfield Cupu se letos utkali s domácími, Hradcem Králové a Banskou Bystricí. Po výhrách nad oběma Mountfieldy bylo jasné, že pokud Bruslaři v závěrečném střetnutí porazí Bánskou Bystrici, tak se opět po roce budou radovat z celkového triumfu. Mladá Boleslav byla v utkání lepší, a díky výhře 4:1 opanovala martinský podnik.

Minulý týden sehrála Mladá Boleslav ještě dva duely. Nejprve porazila partnerský celek Ústí 7:3 a v generálce na Tipsport extraligu podlehla v Plzni 2:1.

Mladoboleslavská radost v zápase prvního kola s Pardubicemi. (foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz)

Změny v kádru

Příchody: Tomáš Voráček (Liberec, hostování), T. Urban (Liberec, hostování), Marek Trončinský (Třinec), Radim Hruška (Karlovy Vary, hostování), Lukáš Žejdl (Třinec, hostování).

Odchody: Michal Broš (konec kariéry), Roman Málek (konec kariéry), L. Vidmar (Neznámo), M. Mikulík (Grodno, Bělorusko), David Vrbata (Freiburg, Německo), Pavel Kašpařík (Slavia Praha), Milan Hruška (Slavia Praha), Tomáš Jiránek (Slavia Praha, hostování), Jiří Kurka, Tomáš Bernad, Patrik Podsedníček, Jiří Rys, David Skočovský (všichni Ústí nad Labem, hostování), Roman Čermák a Lukáš Volf (oba Benátky nad Jizerou, hostování).

Sestava pro sezónu 2015/2016

    Brankáři: Lukáš Cikánek, Dominik Groh, David Rittich, Martin Růžička.

    Obránci: Roman Čermák, Matěj Hes, Jan Holub, Václav Kočí, Jiří Kučný, Ctirad Ovčačík, Mitja Robar, Matěj Stříteský, Marek Trončinský, Peter Trška, Tomáš Voráček.

    Útočníci: Michal Bárta, Ivan Ďurač, Radim Hruška, Tomáš Hyka, Richard Jarůšek, Tomáš Klimenta, Jakub Kotala, Zdeněk Kubica, Martin Látal, Radan Lenc, Pavel Musil, Lukáš Pabiška, Dominik Pacovský, Jiří Rys, Tomáš Urban, Lukáš Volf, David Výborný, Lukáš Žejdl.

O utkání...

Utkání druhého kola nejvyšší tuzemské soutěže se odehraje v SD ARÉNĚ. Oba celky budou chtíti uspět, takže nás čeká zajímavé utkání. Pokud se nevypravíte do ochozů chomutovského stánku, tak pro vás bude připraven textový přenos na onlajny.com a videopřenos na TV Tipsport. Úvodní bule padne na led v neděli 13.září v 17:30!