Ohlasy po utkání

„Šancí máme hodně, ale nedaří se je proměnit,“ žehral útočník David Kämpf

Napsal 13.09.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve druhém extraligovém kole přivítali Piráti na vlastním ledě celek Mladé Boleslavi. Rozhodující moment celého střetnutí má svědomí útočník David Kämpf, který šikovnou nahrávkou vybídl ke skórování Jakuba Sklenáře. Mladý hokejista se do statistik utkání zapsal kromě přesné asistence, také dvouminutový trest za nedovolené bránění.

„Myslím si, že to bylo urputné utkání, podobné jako v Třinci. Padly také jen tři branky. Bylo to těžké, ale jsme rádi za tři body,“ řekl krátce po střetnutí forvard s číslem 10.

David Kämpf měl prsty v rozhodujícím okamžiku druhého kola Tipsport extraligy. V čase 58:00 nahrál Jakubu Sklenářovi, jenž rozsekl vyrovnanou bitvu. „Byli jsme dobře na puku v pásmu. Viděl jsem tam najíždějícího Kubu Sklenáře, který přihrávku tečoval a byl z toho rozhodující gól, který nám zajistil body,“ okomentoval situaci pirátský odchovanec.

Piráti v právě začínajícím ročníku nejvyšší soutěže čekali na první gól 105 minut a 17 vteřin, takže více jak pět třetin hry. „Dlouho se nám nedařilo prostřelit boleslavského brankáře, ale jsme rádi, že se to pak dvakrát povedlo a máme výhru. V zápase máme zatím dost šancí, ale nepadá to tam, snad se to zlomí a budeme dávat třeba tři čtyři góly za zápas,“ žehral na promarněné příležitosti David Kämpf.

Chomutovští příznivci budou mít šanci jít na hokej do SD ARÉNY již v pátek 18. září, kdy na sever Čech dorazí pardubické Dynamo. „Bude to zřejmě podobné jako s Boleslaví. Asi zase padne málo branek. Podle odehraných dvou utkaní to vypadá, že v extralize letos moc branek padat nebude,“ uzavřel pozápasový rozhovor nadějný člen pirátské družiny.

David Kämpf v přípravném zápase s Ústím n/L.
×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
AZ RESIDOMO Havířov