Ohlasy po utkání

„Doma chceme vyhrát oba zápasy,” ujišťuje fantom Miroslav Hanuljak

Napsal 14.04.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v – V prvním zápase inkasoval 5 branek, ve druhém už dovedl skvělým výkonem Piráty k výhře 2:1 a stav barážové série před dvojzápasem pod vrcholky Krušných hor je 1:1. O kom je řeč? Mnozí z vás jistě poznali, že se jedná o Miroslava Hanuljaka, který ve vyřazovacích bojích drží svůj tým na cestě k velkému pokladu.

Jak vnímáte barážový souboj brankářů?

„Tak to jsem zatím ještě neslyšel, samozřejmě Marek Schwarz je výborný gólman, prokazoval to tu už loni, nakoukl i do reprezentace. Já nás nechci nějak srovnávat, pro mě je Marek v podstatě reprezentační brankář, který patří do širšího výběru.“

Druhý zápas na ledě soupeře byl v podstatě jiný než ten první, souhlasíte s tím? Úvodní duel byl mnohem otevřenější, oťukávali jste se?

„Tak samozřejmě nám chvíli trvalo, hlavně první třetinu, než jsme si zvykli na trošku jiné tempo. Zpočátku to bylo takové rychlejší, což nám dělalo problém.

Vnímáte velký rozdíl mezi extraligou a první ligou?

„Tak myslím si, že tam rozdíl určitě je. Máme ale kvalitní mužstvo a nemyslím, že by jsme nebyli schopní to hrát.

Za vyrovnaného stavu se série přesouvá do Chomutova, budou ty zápasy v něčem odlišné?

„Samozřejmě. Asi bude vyprodáno, diváci nás poženou dopředu. Chceme vyhrát oba zápasy, ale bude to těžký, minimálně stejně jako v Boleslavi.

Myslíte si, že jste ve výhodě, když jste v Boleslavi vyhráli jeden zápas a budete hrát doma?

„Asi v mírné výhodě jsme, ale série končí až když jedno z mužstev vyhraje 4 zápasy. My to teď neřešíme, jdeme dál, jdeme zápas od zápasu. Chceme vyhrát každý zápas.