Chomutovští Piráti v poslední minutě rozhodli o své výhře! Stav série je 1:1

Napsal 11.04.2010 Jitka Čechová
M l. B o l. - Po prohře prvního barážového utkání v tom druhém nastoupil na ledě Mladé Boleslavi trochu jiný tým. Chomutovští se tentokrát nenechali zaskočit a i když šla Boleslav ve 28. minutě do vedení, neznamenalo to nic zásadního. Třetí dvacetiminutovka totiž patřila Severočechům. Nejprve vyrovnával Procházka, v 59. minutě potom skóre otáčel Duda. Chomutovští si tak ze Středočeského kraje odváží jednu výhru a teď mají šanci na domácím ledě stav série otočit ve svůj prospěch. (top foto: Jan Pavlíček - www.bkboleslav.cz)
BAR2 ne 11.4.2010
MBL
1:2(0:0, 1:0, 0:2)
Ml.Boleslav
Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Duben, Kasík – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Král, Handlovský – Bahenský, Macho, Fabuš – Gajovský, Vrbata, Sup
Hanuljak – Pulpán, Bombic, Trefný, Grof, Všetečka, Pavlas, Brňák, Tribuncovs – Duda, Skořepa, Hruška – Eiselt, Kraft, Procházka – Trochta, Domin, Polanský – Hašek, Mikšovic, Jíra

Oproti prvnímu k utkání byl v první třetině vidět dočista jiný hokej. Chomutovští si tentokrát svůj start očividně více pohlídali a rozhodně domácí Boleslavi nedovolili tak drtivý nástup jako v minulém zápase. Zhruba do třetí minuty sice měli Středočeši nepatrně navrch, pořádnou střelu ale nevyprodukovali. Pak si o slovo řekli i hosté. Jíra dostal dobrou přihrávku zpoza branky, ale minul. V páté minutě měl slušnou šanci Boháč, po vyjetí z rohu ale nedokázal být dost důrazný a o chvilku později nedokázal puk ani dorazit. Hra se přesouvala z jedné strany hřiště na druhou. V jednu chvíli dotíral na rozehrávajícího Frola Duda a vzápětí nato chyběl na druhé straně. Bahenský však mířil moc vysoko.

Následně jeli dva na jednoho Jíra s Kraftem, ke smůle Chomutova pohotově zasáhl vracející se Duben. Po dalším tlaku Boleslavských to zkoušel z brejku Eiselt, Schwarz byl připraven u své pravé tyčky. Ve 14. minutě se přes modrou šikovnou souhrou dostali Bahenský s Fabušem a Machem, prvně jmenovaný nastřelil břevno. Následovala první přesilovka, Chomutov toho ale moc nevymyslel a ještě si navíc početní výhodu zkrátil díky faulu Eiselta. Až po vypršení obou trestů přišla velká šance na straně Boleslavi, na rozjetého Gajovského přihrával od mantinelu Vrbata, Gajovský ale na puk nedosáhl. Ve své druhé příležitosti se ke kotouči dostal díky sražené střele Žabky, minul.

Hned v úvodu druhého dějství vyrobili Chomutovští parádní minelu, Boháč ale narazil na bezchybného Hanuljaka. Na podobném "problému" o chvilku později ztroskotal i Pabiška po přihrávce Krále. Na druhé straně dostal poměrně dost prostoru Domin, své kroužení útočným pásmem ale střelou nezakončil. V 25. minutě, ve hře čtyři na čtyři, Boleslavští předvedli souhru obrany a útoku, na Kasíkovo zavezení kotouče a následnou ránu Bahenského Hanuljak odpověděl typickým Haškovým zákrokem. Ve zkrácené přesilové hře však už chomutovský gólman na dotírání domácích nestačil. Neudržel puk a Daniel Boháč jej tak mohl poměrně pohodlně poslat do branky.

Žádný velký tlak Chomutova jako reakce na inkasovanou branku nepřišel, spíš se naopak zdálo, že je náhle o něco jistější Boleslav. Středočeši si sice komplikovali život vyloučeními, všechny snahy Severočechů ale končily zmarem. Trochta trefil Schwarze do masky, Grof zase se střelou váhal tak dlouho, až mířil o dobrý metr výš. Chyby ale dělali i domácí, Jindra rozehrál tak špatně, že nebýt štěstí pro domácí a smůly pro hosty, mohl jet Kraft na Schwarze sám. Jenže chomutovskému útočníkovi k puku chyběly centimetry. V dalším oslabení domácích se za chomutovskou obranu dostal Bahenský, jeho samostatný nájezd Hanuljak vychytal – puk vyrazil betonem. Ke konci třetiny měli Severočeši zatím největší šanci vyrovnat, 42 vteřin hráli pět na tři. Co z toho? Mikšovicem nezpracovaný kotouč, Dudou zasažená ochranná síť a následný ne právě lichotivý proslov jeho spoluhráče Grofa.

Chomutovským i na začátku třetí třetiny chyběla přesnost. Hned po úvodním buly kotouč nezpracoval jeden z obránců a už se ke střele natlačil Sýkora. Severočeši ale cítili šanci, jednogólové vedení v hokeji nemusí znamenat prakticky nic. V šanci se tak objevil Polanský, skákající kotouč ale nezpracoval dostatečně přesně. Chomutovským narůstající tlak ale nakonec přinesl kýžené ovoce, po řádném protočení boleslavských hráčů vyrovnával na 1:1 Milan Procházka. Jen o chvilku později navíc mohli hosté skóre ještě otočit, Duda pálící z otočky minul jen o kousek.

Chomutov se dostal na koně, domácí celek znejistěl. Faulující hosté mu svými trestnými minutami nijak výrazně nepomáhali. Boleslavským se nedařilo usadit v útočném pásmu, druhou početní převahu navíc předčasně ukončil svým útočným faulem Sýkora. Severočeši sice spáchali ještě jeden přestupek a Boleslav si vytvořila tlak, nedokázala ho však korunovat skutečně nebezpečnou střelou. Ve hře pět na pět působili hosté stále odvážnějším dojmem, Eiselt dělovkou označkoval plexi za Schwarzem. Jenže přesně v čase 59:00 Boleslavští zaváhali a díky nedostatečnému důrazu skóre pohotovou dorážkou otočil Radek Duda. Domácí neměli čas na onu pověstnou "opařenost" čas, museli jednat. Jenže ani hra bez brankáře jim nepomohla.