Ohlasy po utkání

„Do utkání jsme nevstoupili zodpovědně. Chyběl nám důraz,” litoval Jiří Kurka

Napsal 02.10.2019 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Pátá domácí oslava Pirátů v Chance lize se již bohužel nekonala a Motor odvezl všechny body. Obranné řady vyztužil Jiří Kurka, který za dvacet minut na ledě třikrát vystřělil, přesto ale bohužel nabral jen dva minusové body.

Chomutovské potrápila rozsáhlá marodka, sestavu proto mimo jiné doplnil i rodák z Mladé Boleslavi Jiří Kurka, který odehrál za Piráty úplně první utkání. Jeho snaha ale k další výhře nestačila a jednalo se tak o první prohru na domácím ledě v základní části.


Českobudějovičtí nasázeli domácím čtyři góly, které padly z dvaatřiceti pokusů. „Zápas bych zhodnotil tak, že jsme k němu nepřistoupili zodpovědně. Už na začátku utkání jsme dostali góly po situacích, které jsme si ukazovali na videu, ale zkrátka jsme je podcenili a nepřistoupili k nim dobře. Inkasovali jsme, snažili se to dohánět, ale už nám to nešlo, a když jsme herně srovnali krok, už bylo pozdě,“ byl si vědom pětadvacetiletý obránce.

Piráti vystřelili celkem osmnáctkrát, za Kloučkova záda propadla ale jen rána Jana Svobody. „Šance byly na obou stranách, nebylo to jednostranné utkání. Byla spousta střel hlavně v přesilovkách, především v té pět na tři. Chyběla tomu pravděpodobně troška štěstí, jelikož asi dvě střely lízly tyčku, další letěly přímo na branku, ale nespadlo to tam. Možná chybělo i trochu důrazu,“ hledal důvody Jiří Kurka.

Odchovanec Bruslařského klubu za svou hráčskou kariéru stihl nasbírat na sto dvacet startů ve druhé nejvyšší lize a dalších sto v extralize. „Rozdíl je samozřejmě docela velký především v rychlosti a přesnosti naprosto všeho. Bruslení, nahrávek, střelby i taktiky, která je přece jen ještě o krok napřed. V extralize se hodnotí vše přísněji,“ vypočítával rozdíly mezi těmito dvěma českými soutěžemi.


„Dozvěděl jsem se to v úterý a ve středu ráno už přijel. Vyjížděl jsem hodně brzy a dorazil na ranní rozbruslení. Zašel jsem na týmový oběd a šel do zápasu,“ řekl o rychlém přesunu z Mladé Boleslavi do Chomutova.


„Domluvu jsem vnímal v pohodě. Beru to tak, že když mi řeknou, ať někam jdu, tak jdu. Nic si z toho nedělám, neberu to vůbec špatně. Jsem rád, že tu jsem a můžu si zahrát,“ dodal na adresu dohody o střídavých startech.


V Chomutově zatím moc času nestrávil, přesto hodnotil první dojmy pozitivně. „Zázemí je, musím říct, perfektní! Pěkný nový zimák a zatím vše dobré,“ usmíval se.