Ohlasy po utkání

”Dnešní vítězství bylo vydřené,” uvědomuje si František Bombic

Napsal 08.03.2010 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - První semifinálová bitva. To bylo pondělní utkání mezi KLH Chomutov a HC Olomouc. Zápas se lépe odvíjel pro domácí Piráty. Po celé utkání si drželi vedení a nakonec vyhráli 3:1. Druhou domácí branku vstřelil obránce číslo 5, tedy František Bombic, se kterým Vám přinášíme rozhovor. Jak viděl dnešní ostré utkání a co říká na atmosféru na stadionu?

Gratulace k vítězství, co bylo v dnešním zápase nejtěžší?

„Věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého. Olomouc dobře bránila. Takže jsme rádi, že jsme do série vstoupili dobře.“

První třetina byla vyrovnaná, ale přecejenom jste měli hodně neproměněných šancí, nebyl v tom trošku problém?

„To bych ani neřekl. Ale jak říkám, Olomouc hrála dobře dozadu, těžko jsme se dostávali přes střední pásmo.

První třetina skončila za stavu 1:0 pro Chomutov, s jakým cílem jste vstupovali do druhé části?

Určitě jsme se soustředili na to, abychom nedostali branku a popřípadě nějakou vstřelili.

Ve druhé třetině jste hráli přesilovou hru 5 proti 3, z níž jste vstřelil gól. Jak byste celou situaci popsal?

Nevím, jestli to bylo v přesilovce 5 proti 3, ale Radek Duda mi to parádně přihrál na kruh a já to „z voleje“ trefil. Je to určitě také otázka štěstí.

Uklidnila vás tato branka do dalšího průběhu?

Hraje se playoff a nekoukáme na uklidnění. Možná jsme se trošku zklidnili, ale je to playoff a v tom se musí hrát každé střídání až do konce.

Zároveň jste v prostřední dvacetiminutovce hráli velmi dlouhé oslabení 3 proti 5, které jste výborně ubránili. Povzbudilo Vás to? Věřili jste si více?

Určitě. Kdyby tuto šanci Olomouc proměnila, tak by možná celý zápas vypadal jinak. Jsme rádi, že jsme to ubránili a hodně nám to pomohlo.

Dnes předvedl výborný výkon i brankář Jan Chábera…

Určitě. Odchytal vynikající zápas a jsme za to jedině rádi.