Preview k zápasu

Další regionální derby

Napsal 11.11.2005 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Chomutov po domácím utkání poskočil již na čtvrté místo v tabulce, ale pokud se bude chtít v první čtyřce udržet a pokračovat ve stoupání, měl by v dalším zápase bodovat. Tím, kdo se mu postaví do cesty, budou hokejisté SK Kadaň, kteří si budou chtít po prohře s Jihlavou udobřit své fanoušky, přiblížit se k vysněné osmičce a KLH doma udolat, což se jim mimochodem málem podařilo v posledním vzájemném střetnutí. Každé utkání je ovšem jiné a derby nemá favoritů. Jak dopadne historicky dvacáté šesté regionální klání se dozvíte v pondělí 14. listopadu mezi mantinely Zimního Stadionu v Kadani. Přijeďte do Kadaně podpořit hokejisty KLH za boj o třetí příčku, zápas začíná v 18:00! Kdo se na tamní stadion nedostane, může utkání sledovat prostřednictvím ON-LINE přenosu.

Změny v kadaňských barvách

Kadaňské defenzivě by měl do konce sezóny vypomáhat slávistický obránce Ondřej Staněk, tento robustní (191 cm, 90 kg) jednadvacetiletý bek odehrál za černo-žluté v sezóně 2004/2005 celkem 35 zápasů (11b. a 60 TM), takže žádným nováčkem rozhodně není. Ve dvou utkáních, do kterých letos naskočil si připsal jednu branku a jednu asistenci.

Na druhou stranu se bude muset proti Chomutovu Kadaň obejít bez Petra Derflera, jenž si natáhl v předposledním utkání kolenní vazy. Manažer SK Kadaň se také rozhodl po neuspokojivých výsledcích vyřadit z kádru obránce Jána Čuje a útočníka Pavola Riečičiara.

Poslední vzájemný střet

KLH se s Kadaní naposledy utkalo v rámci 10. kola na domácím ledě. 2400 diváků tehdy sledovalo napínavou bitvu, která skončila remízou 3:3.
Severočeští sousedé dokázali v utkání vést nejprve 2:0 a poté 1:3, ale na zisk tří bodů to nestačilo. Na gól Tvrdka z 34. minuty odpověděl za tři minuty Boušek a po zvýšení Oliveriusem na 1:3 opáčil Chomutov tlakem, který korunoval trefamy Stavenského a Mikšovice. 34 sekund před koncem utkání tak KLH zachránilo alespoň bod za remízu 3:3.

Tehdejší sestavy

Kadaň: Hübl - Vobořil, Meňhart, Hlubuček, Plaček, Zajíček, Hlavatý, Čůj, Lašek - Tvrdek, Oliverius, Kajer - Žák, Riečičiar, Postl - Zika, Derfler, Hahn - Hubínek, Tauš, Švejda

Chomutov: Podolka - Révay, Černý, Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný - Boušek, Šíp, Polodna - Stavenský, Koláček, Malát - Jan Šulc, Kostourek, Pražák - Jíra, Mikšovic, Polanský

Komu se v SK Kadaň daří?

BRÁNA
Místo v kadaňské kleci je pevně střeženo gólmanem, který působil rovněž v Chomutově, je jím Jaroslav Hübl, který v letošní sezóně odchytal 21 zápasů a na své konto připsal úspěšnost 93,81 % a průměr 2,16obdrženého gólu na utkání. V procentuální úspěšnosti tak dýchá na záda Luboši Horčičkovi (94,15 %).

DEFENZIVA
Nejvíce se „vzadu“ daří Milanu Vobořilovi, jenž si do statistik zapsal 8 kanadských bodů (4+4). Za úspěšného bychom mohli považovat také, chomutovským fandům známého, Roberta Plačka, ovšem jen co se týče kanadských bodů – celkem si zajistil 4 (2+2), ohledně +- bodování obránců je na tom podstatně hůře, přesněji ze všech černo-žlutých obránců nejhůře (-8), což také vypovídá o síle kadaňské obrany.

OFENZIVA
Kadaňští mají svého prvního zástupce z útočných řad v celkovém prvoligovém žebříčku kanadského bodování na 20. příčce. Je jím Michal Oliverius, hráč který přišel na začátku sezóny pomoci Severočechům v útoku z Mladé Boleslavi a prozatím se mu podařilo připsat 14 kanadských bodů (5+9). Dalším, kterým se bodově daří jsou Kajer (5+7), Tvrdek (5+5) a Postl (1+9).

Hráči Kadaně se však proti KLH dokáží vždy řádně vyhecovat, takže překvapit může prakticky kdokoli…

Mistrovská sezóna v královském městě

Sezóna 2005/2006 znamená pro Kadaň hodně, dostane se tým vedený poprvé Ladislavem Kubátem do play-off? Sezóna se blíží ke své polovině a Kadaňští ztrácejí na první osmičku jen šest bodů…ve hře je stále mnoho bodů…kdo ví?
Doma nasbírali žluto-černí celkem 23 bodů, poraženi byli jen Olomoucí, Brnem a Třebíčí. Zvenku přivezli Kubátovi svěřenci naopak jen body 3 a horší už je pouze Jindřichohradecký Vajgar – v tom také může být alfa-omega kadaňského umístění.

Aktuální výsledky

18.kolo: HC Prostějov - SK Kadaň		7:0
19.kolo: SK Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč	2:4
20.kolo: BK Mladá Boleslav - SK Kadaň		4:1
21.kolo: SK Kadaň - HC Sareza Ostrava		3:1
22.kolo: HC Dukla Jihlava - SK Kadaň		3:1

Poslední střetnutí černo-žlutých

V posledním zápase se Severočeši představili na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě a neodehráli vůbec špatné utkání. Do 30. minuty byli lepším týmem a vedli 0:1 po trefě Tvrdka. Pak ovšem přišla přesná rána Bakuse pod Hüblovu lapačku a od té chvíli převzali iniciativu domácí. Vlastní nedisciplinovaností ještě poskytly Kubátovy ovečky Dukle další přesilovku, kterou Jihlava nepohrdla, 2:1. Konečnou podobu skóre upravil svým druhým gólem v utkání Bakus a Kadaňští si tak odvezli z Vysočiny prohru 1:3.
„Nerozuměli jsme si a hráči nás neposlouchali, nespolupracovali, tohle se prostě nesmí stávat!“, viděl možné příčiny neúspěchu asistent trenéra, Miroslav Novák.

S jakou taktikou vlétne Kadaň na KLH?

„Taktika bude stejná, nemůžeme moc vymýšlet, protože nemáme tvořivé hráče. Musíme hrát agresivně, napadat, bruslit a snažit se zakončit z každé situace,“ řekl pro kadaňský web trenér Kubát.

Předpokládané sestavy

Kadaň: Hübl - Vobořil, Meňhart, Staněk, Plaček, Lašek, Hlavatý, Hlubuček, Zajíček - Tvrdek, Oliverius, Kajer - Žák, Hlusička, Postl - Zika, Švík, Hahn - Hubínek, Tauš

Chomutov: Horčička - Martínek, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Szakal, Ťupa, Chatrnúch, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Malát - Jíra, Mikšovic, Polanský - Buchal, Charousek, Jan Šulc