Ohlasy po utkání

DUEL: Piráti vyválčili první body! Skóre otevřel Šagát, Pitule zápas nedohrál

Napsal 24.03.2013 Jan Thöma, Petr Horčička
C h o m u t o v – Nedělním podvečerem odstartovala skupina o udržení v tuzemské elitní soutěži, respektive baráž o Tisport extraligu. Dva extraligové celky zvládli svá domácí utkání. Liberec porazila Olomouc těsně – 2:1, stejným výsledkem dopadl i zápas mezi chomutovskými Piráty a Mladou Boleslaví. Za domácí tým skóroval Šagát a Hřebejk, jenž vstřelil vítěznou branku, za hosty se prosadil jen Výborný. Do chomutovské sestavy se vrátil Pulpán s Pavlasem, první jmenovaný však zápas nedohrál a byl převezen do chomutovské nemocnice. Po zápase už ale gratuloval svým spoluhráčům k vítězství i s krunýřem na krku. Lukášovi tak přejeme brzké uzdravení. Zápas jsme sledovali detailněji, více se dočtete níže.
PIRÁTI CHOMUTOV BK MLADÁ BOLESLAV
2 GÓLY 1
37 STŘELY CELKEM 33
15 STŘELY Z PRVNÍ 10
7 VYLOUČENÍ 10
14 POČET TRESTNÝCH MINUT 43
1 VYUŽITÉ PŘESILOVÉ HRY 1
0 GÓLY V OSLABENÍ 0
2 OFSAJDY 5
5 ZAKÁZANÁ UVOLNĚNÍ 5
1 ÚNIKY 0
22 VYHRANÁ VHAZOVÁNÍ 32
40,74 % ÚSPĚŠNOST NA BULY 59,26 %
335 PŘESNÉ PŘIHRÁVKY 363
81 NEPŘESNÉ PŘIHRÁVKY 125
80,53 % ÚSPĚŠNOST PŘIHRÁVEK 74,38 %

„Celá baráž bude velmi náročná,“ dobře ví Martin Šagát.

Piráti v úvodním utkání baráže porazili Mladou Boleslav 2:1 a připisují si tak tři důležité body. „Soustředili jsme se na tento zápas, v baráži to byl náš první. Chtěli jsme ho vyhrát, což se nám povedlo. Za tu výhru jsme rádi,“ hodnotí zápas Martin Šagát, jenž se stal nejproduktivnějším hráčem utkání. „Štěstí se přiklonilo na naši stranu. Puky se k nám odrážely,“ dodává slovenský útočník. Zápas byl velmi náročný, hrál se velmi agresivní hokej. Moc hokejové krásy ovšem nenabídnul. „Myslím si, že celá baráž bude velmi náročná. Každé zaváhání může být osudové,“ domnívá se.

Utkání se hrálo hodně opatrně, nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. „Každé vítězství je nesmírně cenné. Byl to nervózní zápas a jak říkám, každé zaváhání může rozhodnout,“ hodnotí atmosféru utkání proti Boleslavi. Piráti si pro barážové boje dali jednostranný úkol. „My víme, o co hrajeme. Tu extraligu prostě chceme udržet," hlásí Šagát.

„Neudělal jsem to schválně. Moc mě to mrzí,“ říká Tomáš Pitule

Boleslavští v utkání ukázali, že barážové zápasy budou hodně vyrovnané. V utkání dvakrát prohrávali, odpověď dokázali najít pouze v jediném případě, kdy se prosadil David Výborný. V závěru zápasu si hosté dokázali vytvořit velký tlak, domácí Piráty ovšem podržel brankář Hanuljak. Ten v tomto duelu zaznamenal úspěšnost zákroků téměř 97 %. „Přesvědčili jsme se, že můžeme hrát vyrovnané zápasy jak s Chomutovem, tak si myslím, že i s Libercem. Bylo to vyrovnané utkání, závěr byl pro nás trochu smolný,“ hodnotí vstup do baráže Tomáš Pitule.

Domácím v úvodu druhé třetiny pořádně zatrnulo. Po jednom souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet obránce Lukáš Pulpán, jehož fauloval právě Pitule. Sám celou situaci ohodnotil takto: „Ten zákrok mě mrzí. Rozhodně jsem nechtěl Lukášovi ublížit, ale jsem rád, že je v pořádku. Známe se z působení v Plzni. Potřeboval bych ten zákrok vidět ještě jednou na videu. Nevím, jestli to bylo tak hrozné. Lukáš mi říkal, že tam nějak špatně došlápl, že mu tam podklouzla brusle. Moc mě to mrzí,“ říká s lítostí boleslavský útočník.

Rozhodčí potrestali zákrok pěti minutami a osobním trestem ve hře. Tomáš Pitule si to namířil rovnou do šatny. Piráti ale následnou pětiminutovou přesilovku využít nedokázali. „Byl jsem z toho špatný a pevně jsem doufal v to, že bude v pořádku. Když jsem viděl, že ho tam dlouho ošetřují, tak jsem z toho byl hodně špatný. Po zápase jsme se spolu pozdravili a říkal, že je v pohodě,“ vysvětluje centr ze čtvrté formace Boleslavských s dobrým pocitem, že je chomutovský obránce v pořádku. „Kluci z Chomutova na mě něco pokřikovali, ale já jsem to neudělal schválně,“ krčí rameny. „Doufám, že je všechno v pořádku. Všechny zápasy budou vyhecované, neboť se hraje o hodně,“ dodává třiadvacetiletý útočník.

Hosté měli dobrý vstup do utkání, první branku ovšem vstřelili domácí, v přesilové hře se prosadil Šagát, jenž otevřel skóre zápasu. „Ze začátku jsme hráli hodně dobře a měli jsme i více ze hry,“ vypálil bez rozmýšlení. „Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit nějaký gól při hře pět na pět. Bohužel se nám podařilo použít jen jednu přesilovku. Nic hrozného se ale neděje. Teď nás čeká Olomouc, kde budeme chtít získat tři body,“ hodnotí zápas na severu Čech a následně líčí další průběh baráže.

Piráti v následujícím zápase zajíždí pod Ještěd, kde se střetnou s Bílými Tygry, Bolslavští míří na opačnou stranu republiky, kde vyzvou Olomouc. Na tu se jim však moc nedaří, v sezóně s ní prohráli hned třikrát. „Olomouc má hodně kvalitní tým. Do Boleslavi jsem přišel až v průběhu sezóny, ale vím, že se nám na ně moc nedařilo. Rozhodně to však bude důležitý zápas,“ říká na závěr.