Ohlasy po utkání

„Cítím se dobře, rád bych co nejdřív hrál,“ řekl potlučený Lukáš Pulpán

Napsal 25.03.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Běžela zrovna dvaadvacátá minuta zápasu. Lukáš Pulpán dostává hit u mantinelu. Padá na zem a nezvedá se. Za chvíli už je v péči záchranářů. Dostává límec na krk a na nosítkách je odvezen rovnou do nemocnice. Na první pohled téměř tragická potyčka ovšem měla šťastný konec. Lukáš Pulpán je v pořádku a hned po skončení zápasu byl přítomen na stadionu. „Trochu se mi motá hlava,“ přiznal sám hráč.

Celý incident se odehrál hned z kraje druhé třetiny. „Byl jsem zrovna u mantinelu, nějak jsem zavrávoral a dostal se na jednu nohu. Zrovna když jsem stál na té jedné noze, tak přišel hit. Vůbec jsem to nečekal, on stál za mnou a strčil do mě. Jak jsem stál kousek od mantinelu, tak jsem do něj narazil. Takové situace se ovšem stávají,“ popsal podrobně situaci sám Pulpán bezprostředně po zápasu. Hned vzápětí odmítal, že by soupeře vinil ze zákeřnosti. „Nemyslím si, že by v tom byl nějaký úmysl,“ pronesl.

Ošetření Lukáše Pulpána zabralo několik minut, produktivní obránce naštěstí neutrpěl vážnější zranění

Pro většinu diváků vypadal kontakt děsivě. Pulpán ležel na zemi a nehýbal se. Sám hráč byl ale v naprostém pořádku a jak sám říká, nijak moc mu nezatrnulo. „Zkoušel jsem hýbat rukama a nohama, což bylo v pořádku. Akorát mě bolela hlava a krk,“ vrátil se chomutovský obránce k pocitům bezprostředně po zasažení. Diagnóza z nemocnice nakonec zní: Pohmožděná páteř.

Chomutovští hráči poté hráli pětiminutovou přesilovku, kterou se jim ovšem nepodařilo využít. Naopak poté gól inkasovali. Ve třiatřicáté minutě ale strhl vedení zpět na pirátskou stranu Štěpán Hřebejk. „Je to super. Ještě v nemocnici jsem se na zápas koukal. Jsou to důležité body. Teď si musíme odpočinout a vlítnout na Liberec,“ popisoval Lukáš Pulpán. Zněl dokonce tak, že by počítal s nastoupením v dalších zápasech. „Doufám, že budu hrát. Záleží na tom, jak budu vypadat zítra,“ řekl upřímně chomutovský bek.

Aleš Pavlas
I Aleš Pavlas má své zkušenosti s nepříjemným zraněním

Duel se tedy dohrával bez odvezeného Pulpána, který patří ke klíčovým hráčům chomutovské defenzívy. To ostatně po zápase potvrdil i další bek Aleš Pavlas. „Pulpy je šikovný hráč do přesilovky. Vypadl nám jeden bek a bylo to znát. Naštěstí se nám podařilo se s tím vyrovnat a dotlačit zápas do vítězného konce,“ přiblížil svůj pohled Pavlas, který má se zraněními a následným návratem vlastní zkušenosti. „Příjemné to rozhodně není. Záleží ovšem na tom, o jak těžké zranění jde. Při něčem větším stojí hodně sil vracet se zpět do hry a zápasového tempa, ale snad to nebude nijak hrozné a Pulpy bude v pořádku,“ potvrdil Pavlas.

Autorem nepříjemného hitu byl mladoboleslavský Tomáš Pitule. I on ovšem po zápase zpytoval své svědomí. „Ten zákrok mě mrzí. Rozhodně jsem nechtěl Lukášovi ublížit. Jsem rád, že je v pořádku,“ přidal své pocity hostující útočník. Určitě se mu ulevilo, když zjistil, že je Pulpán v pořádku. „Když jsem viděl, že ho tam dlouho ošetřují, tak jsem z toho byl hodně špatný. Po zápase jsme se spolu pozdravili a říkal, že je v pohodě,“ dodal spojeně Pitule, který dostal trest ve hře, takže bude Mladé Boleslavi minimálně v následujícím utání chybět.

×
Odehrané v 12:30 | Dor.
BK Mladá Boleslav
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 13:00 | Jun.
HC Dynamo Pardubice
Piráti Chomutov