Preview k zápasu

Chomutov změří síly s Olomoucí

Napsal 23.10.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Po polovině odehraných zápasů se soupeři v západní skupině přichází vlna soubojů s moravskými celky a prvním mužstvem, které přijede do Podkrušnohoří změřit své síly bude tým ze středu Moravy HC Olomouc. Severočeši v minulém kole přivezli tři body z Havlíčkova Brodu a po zaváhání Boleslavi se dostali do čela tabulky a navíc se pyšní tří zápasovou šňůrou bez prohry. Moravané v posledním kole přehráli doma Sarezu Ostrava až v prodloužení, když už v průběhu utkání prohrávali 0:3 a touto výhrou si udrželi druhou příčku ve východní skupině. Duel Krušnohorců s Olomoucí se odehraje na chomutovském ČEZ stadionu ve středu 24. 10. v tradičním čase od 17:30 hod. a pro ty, kteří nemohou být přímo u dění bude připraven podrobný online přenos.
ČEZ Stadion v Chomutově
24.10. 2007, 17:30
KLH Chomutov HC 15. kolo HC Olomouc
1.(34b) Umístění ve své skupině 2.(28b)
10-2-0-2 Celková bilance 7-3-1-3
54:25 Celkové skóre 53:36
5-1-0-1 Bilance doma 5-1-1-0
5-1-0-1 Bilance venku 2-2-0-3
Milan Kostourek (8+10) Nejproduktivnější hráč Milan Ministr (7+12)
Milan Kostourek (8g) Nejlepší střelec Milan Ministr (7g)
Martin Bouz (7g)
Milan Kostourek (10 as.) Nejvíce asistencí Milan Ministr (12 as.)
Josef Révay (6+5) Nejproduktivnější obránce Ondřej Kříž (5+9)
Michal Jeslínek (+12) Nejlepší hráč v +/- Martin Vyrůbalík (+12)
Josef Révay (82 TM) Nejtrestanější hráč Radek Meidl (49 TM)
Luboš Horčička (94,79%) Úspěšnost gólmanů Štefan Žigárdy (92,02%)
Dalibor Sedlář (90,85%)
3 Čistá konta 0

Změny v olomouckém kádru

Během letní přestávky a před začátkem nového ročníku 1. hokejové ligy došlo v olomouckém kádru k několika změnám na všech postech. Asi k největším rošádám patří oživení o posílení ofenzivy.

Brankáři

V týmu zůstala brankařská jednička Štefan Žigárdy. Naopak mužstvo opustila dvojice gólmanů David Adamec, který zamířil do německého Peitingu a Petr Tuček, jenž odešel do francouzského klubu Caen. Olomoucký klub musel zacelit tuto mezeru a získal mladého brankáře Dalibora Sedláře ze Zlína.

Obránci

V mužstvu nadále působí nejproduktivnější obránce Ondřej Kříž, navrátilec z hostování z extraligového celku HC Znojemští Orli. Kádr před sezónou opustila dvojice zadáků Michal Šafařík, jenž posílil druholigovou Chrudim a také Tomáš Vlček, který odešel k sousednímu rivalovi do Prostějova.

Do týmu přišli dva noví defenzivní hráči Jiří Paška z dánského celku Fredrikshavn a Jan Zapletal ze Vsetína. Do širšího kádru byli zařazeni mladíci Michal Klíma a Tomáš Pokora.

Útočníci

V letním období odešla trojice ofenzivních hráčů David Kovalovský do Opavy, Robert Najdek se přesunul na sever Moravy do celku Sarezy Ostrava a také Michal Šimo.

Ofenzivu před sezónou posílili útočníci Richard Brančík z brněnské Komety a Petr Janečka z ostravské Sarezy. Další posilou Moravanů je Martin Davídek ze Vsetína, jenž se v úvodu sezóny zranil. Největší posilou do útoku byl příchod zkušeného ostříleného forvarda z extraligových bojů Jana Tomajka, naposledy působícího v mužstvu HC Bílí Tygři Liberec, který ale v nedávné době odešel za novým angažmá do Kladna. Na hostování do olomouckého dresu byl angažován Tomáš Jurdič z Třince. Do širšího kádru byl zařazen trojlístek mladíků Marek Knebl, Kamil Rajnoha a také Erik Urqela.

Vedení mužstva

Od nové sezóny vede olomoucké mužstvo nové trenérské duo Petr Fiala z Litvínova a Petr Vlk z Jihlavy.

Vstup Moravanů do sezóny

Po loňské nevydařené sezóně ve které skončili olomoučtí hokejisté na samém chvostu prvoligové tabulky mají letos rozhodně co napravovat a pomýšlejí na lepší umístění. Moravané měli dobrý vstup do sezóny. Hned v úvodním kole nového ročníku první hokejové ligy narazili v domácím prostředí na nováčka východní skupiny Šumperk a poradili si s ním hladce. Ve druhém kole si sice přivezli dvoubrankovou porážku z Horácké Slavie Třebíč, ale poté předvedli čtyř zápasovou šňůru bez porážky. Mezi to patří vítězství v prodloužení na ledě favorizovanéKomety Brno. V sedmém kole si připsali druhou porážku na ledě ostravské Sarezy.

Forma Olomouce v posledních zápasech

Olomoučtí hokejisté mají v posledních pěti zápasech střídavou frekvenci výher a porážek. V 10. kole se střetli v derby na ledě prostějovských Jestřábů a podruhé v letošní sezóně dokázali svého rivala porazit. V následném kole přivítali doma aspiranta na postup do vyšší soutěže Kometu Brno a po vyrovnaném utkání jí podlehli na samostatné nájezdy. Poté odehráli dvojutkání na soupeřově kluzištích, odkud si přivezli tři body za vítězství v Havířově. Moravané se po 14. kolech nachází na druhém místě východní skupiny, pět bodů za brněnskou Kometou. Obdivuhodná je zatím střelecká potence olomouckých hráčů, doposud nastříleli 53 branek, nejvíce z týmů ve východní skupině a branku míň než Chomutov.

Výsledky

10. kolo: Prostějov – Olomouc 2:4 
11. kolo: Olomouc – Kometa Brno 3:4 SN 
12. kolo: Havířov – Olomouc 3:5 
13. kolo: Jihlava – Olomouc 4:2 
14. kolo: Olomouc – Ostrava  4:3 P 

Poslední vzájemné měření sil

Utkání z uplynulé sezóny 2006/2007:

38. kolo: Chomutov – Olomouc 5:1

51. kolo: Olomouc – Chomutov 2:3

Předpokládané sestavy

KLH Chomutov: Horčička - Bombic, Malinský, Révay, Trefný, Kolda, Černý, Ťupa, Březina - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Hašek - Boušek, Heinisch, Tauš - Freiberg, Stehlík, Havlůj.

HC Olomouc: Žigárdy - Paška, Ondrušek, Kříž, Vyrůbalík, Janáček, Zapletal, Bartoň – Knebl, Ministr, Smejkal – Bouz, Brančík, Rak – Zbořil, Janečka, Čuřík – Meidl, Bordowski, Žajgla.