Zápas se Zlínem, kde byly k vidění dva obraty, juniorka zvládla

Napsal 01.02.2019 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Junioři v rámci DHL extraligy juniorů přetlačili Zlín. Oba celky před utkáním dělil v tabulce skupiny o umístění od 13. do 24. místa jediný bod a tomu odpovídal i průběh zápasu. Piráti se dostali rychle do vedení. Ve druhé části však hosté otočili vývoj střetnutí. Druhý obrat přišel ve třetím dějství, a rozhodl tak o výhře Chomutova.
N17 pá 1.2.2019
3:2(1:0, 0:2, 2:0 - N 1:0)
PBZ
Běhula – Váchal, Šuráň, Seemann, Zeman, Mikulec, Beneš, Vaněk, Štochl – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Mežnar, Koláček, Štefančík, Lobodowski, Pech, Ouřada
Zlín
Kořének – Uhříček, Janošek, Hamrlík, Reidl, Bednařík, Pavlas, Talafa – Hefka, Bachánek, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera

5. Váchal (Koláček, Zeman), 43. Ouřada (Chlán, Seemann), 47. Ouřada (Svoboda M., Chlán), 62. Zeman
Zlín
29. Weintritt (TS), 40. Sebera (Dobiáš, Fajkus)

3:6
1:0
0:0
48:41
56
Micka – Hynek, Hnát

Ve třetí minutě ohrozil branku hostů Jakub Váchal, jeho nahození od pravého mantinelu se zastavilo až na bližší tyči. Již o minutu později hráli domácí přesilovou hru a na její využití dlouho nečekali. Již po čtyři a dvaceti vteřinách dorazil Jakub Váchal střelu Josefa Koláčka z pravého kruhu do odkryté klece - 1:0.

Ve čtrnácté minutě mohl poslat Piráty do dvoubrankového trháku Kryštof Ouřada. Po bombě Petra Chlána z pravé strany vracel do brankoviště odražený puk Matyáš Svoboda. Kryštof Ouřada nedokázal usměrnit ovšem černou gumu mezi tři tyče. Další nebezpečné zakončení z pravé strany měl v devatenácté minutě Marcel Štefančík. Jeho ránu z voleje zastavil Michal Kořének.

Nebezpečně byl opět na pravé straně připravený Petr Chlán ve dvacáté osmé minutě. Kvůli rychlému přemístění Kořénka však nemohl Chomutovský ostrostřelec slavit branku. O minutu později unikl obraně Pirátů Filip Weintritt. Dotírající obránce mu dokázal zamezit ve skórování jen za cenu faulu. Při trestném střílení hostující hráč nic nevymýšlel a bekhendem propašoval kotouč pod lapačkou Richarda Běhuly - 1:1.

Probíhala třicátá třetí minuta, kdy unikl obraně Peter Lobodowski. Na gólmana chtěl vyzrát bekhendovým zakončením mezi betony, ale nemířil přesně. V poslední minutě druhého dějství zakončoval z levé strany Vojtěch Dobiáš. Kotouč se odrazil až k volnému Matěji Seberovi k pravé tyči, který v pádu dokázal skórovat - 1:2. Piráti do třetí periody vlétli aktivně. Zpoza branky hledal Kryštof Ouřada mezi kruhy Petra Chlána. Ten tvrdou bombou neprostřelil Kořénka.

Ve čtyřicáté třetí minutě už bylo srovnáno. Oba aktéři z minulé akce si role vyměnili. Chlán jako nahrávač našel střelce Kryštofa Ouřadu a stanovili tak skóre na 2:2. Velkou šanci měli hosté o tři minuty později. Nahození Matyáše Hamrlíka od modré čáry tečoval před Běhulou Matěj Sebera. Běhula však udržel puk mimo branku. Ve čtyřicáté sedmé minutě napadal Marcel Štefančík jednoho z obránců Zlína. Při průjezdu před brankářem mu klepl do hole, a usměrnil tak puk mezi betony brankáře. Ten byl však pozorný a včas sklapl betony.

Druhý obrat v utkání dokonal o pár vteřin později Kryštof Ouřada. Po nahrávce od Matyáše Svobody stanovil stav utkání na 3:2. Hosté v závěru tlačili, ale gól se jim už vstřelit nepovedlo. Piráti tak po základní hrací době brali tři body. V druhé minutě nadstavby vybojoval puk v rohu hřiště Denis Zeman a natlačil se s ním do brankoviště. Na jeho zakončení mezi nohy byl Michal Kořének krátký. Piráti tak brali i bonusový čtvrtý bod z nadstavby.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Zápas nahoru dolu. První třetina byla z našeho pohledu dost slušná, hráli jsme, co jsme chtěli. Ve druhé části jsme začali vymýšlet, trochu jsme povolili. Zbytečně jsme to zdramatizovali. Hráči se dobře zkoncentrovali na třetí třetinu a předvedli skvělý comeback. Byl to super zápas pro diváky. Jsem rád, že se tým dokázal vrátit do utkání.“

Zbyněk Mařák (PSG Berani Zlín): „Převládá zklamání. Po druhé třetině jsme to měli dobře rozehrané. Za stavu 2:1 jsme na začátku třetí třetiny inkasovali. Tento gól přidal domácím více energie do žil a z toho jsme vzápětí dostali třetí gól. Nevyužili jsme šance z přesilovek ve třetí třetině a zápas jsme bohužel prohráli.“