Z Olomouce bohužel bez bodu

Napsal 04.02.2004 Radim Krist, David Dinda
Z olomouckého ledu odjíždějí chomutovští hokejisté bez jediného bodu. Domácí hráči si po celý zápas drželi minimálně jednobrankový náskok, v závěru se ubránili tlaku Chomutova a připsali si do tabulky plný počet bodů. V první třetině se z branky radovali jen domácí, když se v 10. minutě trefil Karný. Po pěti minutách přidal druhý gól znovu Tomáš Karný a Hanáci tak vedli již 2:0. O minutu později však snížil uzdravený Hahn. Jenže domácí utekli soupeři znovu na rozdíl dvou branek, když se přesně v polovině utkání prosadil Roman Prošek. V závěru si Chomutov vypracoval několik šancí, ale trefil se jen v 50. minutě Michal Jeslínek. V posledních vteřinách zpečetili domácí svoji výhru čtvrtou brankou.
38.kolo st 4.2.2004
OLO
4:2(1:0, 2:1, 1:1)
Olomouc
Svoboda (48. Tihlář) - Doseděl, Dostál, Faltýnek, Grof, Klimeš, Prošek - Brančík, Buchal, Ditrich, Fiala, Karný, Komínek, Kučera, Jozef Liška, Martinka, Žajgla
Podolka - Ambrož, Dráb, Maleček, Plaček, Szakal, Trefný - Boušek, Charousek, Hahn, Jeslínek, Jíra, Kostourek, Martenek, Polodna, Slavík, Šíp

Zápas se hrál od začátku ve velkém tempu. Na obou týmech byla vidět snaha o vylepšení si pozice před vyřazovacími boji v play-off. Hra „nahoru dolů“ vyhovovala především nepříliš zaplněným ochozům, které se dobře bavily. V osmé minutě se začínal stupňovat nápor domácího celku. Zcela osamocený hráč před chomutovským brankářem se neúspěšně snažil dopravit puk do sítě. Gólová radost domácích však přišla o něco později, když v desáté minutě při přesilovce domácích pět na tři pohotově dorazil puk do sítě olomoucký Tomáš Karný. Sebevědomí domácích šlo po gólu znatelně nahoru a už dvě minuty po úvodní brance využil domácí Lukáš Fiala zaváhání chomutovské obrany, ale jeho střela zápěstím šla těsně nad. Pak se osmělil i Chomutov, ale zmohl se pouze na náznaky šancí.

I v druhé třetině začali domácí aktivněji a hned ve třetí minutě unikl chomutovské obraně Marek Ditrich, ale samostatný nájezd včetně dorážky se v gólový konec dovést nepodařilo. Už o minutu později stál u zrodu další šance domácích opět Marek Ditrich když krásnou přihrávkou našel spoluhráče před bránou, ale kotouč po velkém zmatku v brankovišti neskončil. Zhruba v půlce třetiny domácí zvýšili náskok po krásné akci, kdy Radek Kučera naservíroval puk před odkrytou část brány a tam pohodlně dorazil do sítě Tomáš Karný. Pak převzal iniciativu Chomutov. Nejprve neproměnili hosté velké množství šanci při přesilovce, ale Severočeši nakonec přesto skórovali. Po individuální akci se trefil Milan Hahn. Chomutov se po kontaktním gólu velice zvedl, hrál rychleji a lépe kombinoval. Ovšem doplatil na agresivitu svých hráčů a při přesilovce pět na tři podruhé inkasoval. Po přihrávce Karného před bránu se z voleje trefil Roman Prošek. Olomoučtí se pak snažili do konce třetiny pouze neinkasovat, na chomutovské hole se však přilepila nervozita.

Třetí třetinu zahájili Olomoučtí opět v přesilovce, ale nedokázali jí využít. Iniciativu pak převzali hosté. Začali bombardovat svatyni olomouckého Svobody, ten však držel tým nad vodou. Hosté přidali a zatlačili domácí do vlastního obranného pásma. V osmé minutě vystřídal domácího brankáře Svobodu Radek Tihlář. Domácí pak působili odevzdaným dojmem a pouze vyhazovali ze svého obranného pásma. Zasloužený trest přišel v desáté minutě, kdy Michal Jeslínek prostřelil čerstvého Radka Tihláře. Rozhodčí se poté postarali o rozruch v hledišti nepochopitelnými verdikty. Napětí stoupalo, Chomutov cítil šanci na vyrovnání, ale domácí se obětavými zákroky snažili udržet skóre do závěrečného hvizdu. Hosté se začali bezhlavě vrhat do útoku, toho využávali domácí, ale po samostatném nájezdu se pojištění výsledku nedočkali. Rozhodnutí přišlo až při power play kdy po zaváhání hostů pohodlně pojistili výsledek na 4:2.