Ml. Dorost - reportáž

Výhru nad Českými Budějovicemi řídil hattrickem Pirát Stanislav Vrhel

Napsala 06.01.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v pátém kole nadstavby ELIOD extraligy mladšího dorostu vyzvali na vlastním ledě České Budějovice, s kterými zařídili výhru třemi přesnými zásahy Stanislav Vrhel s Tobiášem Holkou a Marcelem Štefančíkem, kteří mu u branek asistovali. Chomutovští si proti Motoru pomohli gólem v početní výhodě i nevýhodě a přerušili sérii dvou porážek.
N5 so 6.1.2018
CHM
5:1(1:0, 2:0, 2:1)
CEB
Chomutov
Stuchlík – Němec, Petrásek, Holec, Pöschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, T. Svoboda, Prokeš, Čech, Štefančík, Holka, Vrhel.
Č. Budějovice
Lidák (37. Korytar) – Pojar, Dvořák, Pavlát, Hail, Svach, Remta – Masopust, Hrakholski, Dub, Hanák, Ryba, Kantor, Kašpar, Brouček, Březina, Schwartz, Janoch, Lukeš

Branky a nahrávky

Chomutov
7. Príhoda (Spudich), 24. Vrhel (Štefančík, Holka), 37. Vrhel (Štefančík, Holka), 49. Vrhel (Štefančík, Holka), 60. Němec (Prokeš, Čech)
Č. Budějovice
48. Svach

Statistiky

Vyloučení
2:5
Využití
1:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
36:21
Diváci
100
Rozhodčí
Plachý – Coubal, Kokrment
Vyšší tresty
Ryba 5 minut a do konce utkání, Pojar 10 minut (OBA ČESKÉ BUDĚJOVICE)

Shrnutí

Vyrovnaný začátek první třetiny se překlopil na stranu Pirátů v sedmé minutě, když se po zmatku v českobudějovickém brankovišti prosadil střelou z těsné blízkosti Ondrej Príhoda – 1:0. O chvíli později mohl zvýšit náskok domácích Tobiáš Holka, jenž ale v úniku urputně tísněn obranou hostů nezakončil přesně.

Na druhé straně Yahor Hrakholski přihrál v situaci dva na jednoho spoluhráči Adamu Rybovi, jenž ale z dobré pozice mezi kruhy nepřekonal Marka Stuchlíka. V sedmnácté minutě se Príhodova střela odrazila vysoko nad bránu a spadla přímo před Dominika Vaňka, ten ránou z hranice pravého kruhu prověřil Martina Lidáka. V samotném závěru překazil Františku Schwartzovi zakončení povedeným obranným zákrokem David Petrásek.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, jelikož si hned v úvodních střídání vypracovali nadějné šance, z kterých ale Tobiáš Holka neskóroval. Ve 24. minutě Stanislav Vrhel dostal přihrávku do letého kruhu, odkud prostřelil Martina Lidáka na vzdálenější tyčku – 2:0. Před polovinou Marcel Štefančík posunul Davidu Martínkovi, na jehož ránu si najel autor přihrávky, ale v tísni nezakončil ideálně.

O chvíli později Lukáš Kantor uháněl v tísni na Marka Stuchlíka, který utěsnil prostor mezi rukou a tělem. Ve 37. Minutě se se štěstím dostal k puku Stanislav Vrhel, jenž se otočil a vyhnal Martina Lidáka z brány – 3:0. Do brány se v čase 36:32 postavil Jakub Korytar, jehož prověřil z nadějné pozice Dominik Vaněk, ale z první netrefil odkrytou část branky.

Na začátku třetí části hráli Piráti pětiminutovou početní výhodu, ve které ale domácí neskórovali, přestože měl Jan Klika před sebou pouze brankáře. Krátce poté, co se Motor vrátil do pěti, Václav Stach dostal přihrávku v tandemu a zakončil po ledě –3:1. Těsně před polovinou dějství narýsovala trojice – Marcel Štefančík – Tobiáš Holka – Stanislav Vrhel – trojúhelník, na jehož vrcholu byl střelec, který dovršil hattrick – 4:1.

V dalším průběhu Chomutovští nevyužili nabídnutou početní výhodu, takže se pokračovalo s třígólovým rozdílem. V šedesáté minutě to zkoušely České Budějovice s odkrytými zády v šesti proti čtyřem, čehož ale využil Štěpán Němec, jenž definitivně rozhodl o vítězi – 5:1.

Ohlasy trenérů

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme šli z plného tréninku, protože jsme klukům nedali celý týden volno. Absolvovali jsme hodně tréninků na ledě i na suchu, díky čemuž měli hráči těžké nohy. Přesto se jim utkání povedlo a k vidění byla řada pěkných akcí i gólů k tomu. Standa Vrhel vsítil svůj první hattrick v kariéře za mladší dorost, takže jsme spokojení a úvod tohoto roku se rozhodně povedl.“

Radek Kampf (České Budějovice): „V první třetině jsme ještě trochu hráli, ale jinak byla hra naprosto tragická od všech hráčů. Neplnili důsledně naše pokyny, které jsme jim na začátku zápasu řekli a toho samozřejmě soupeř využil. Trápila nás také špatná koncovka, ale věcí, které byly špatné, bylo hodně. Teď byla nějaký čas pauza a nehrálo se, takže doufám, že v dalším zápase to už bude lepší.“