9. třída - reportáž

Výborný start deváté třídy: Piráti vyloupili Plzeň s nulou pro Simona Pešouta

Napsala 02.09.2023 Kateřina Kundertová
Práti vstoupili do extraligy devátých tříd výborně, když v prvním kole vynulovali Plzeň a uloupili cenné body. Mezi střelce se postupně zapsali Tobiáš Heřman a Ondřej Krejčík, na něž nikdo z domácích nezareagoval. Čisté konto vychytal při poměru střel 39:45 ve prospěch Chomutova novic Simon Pešout. Ve čtyřiapadesáté minutě se strhla menší rozmíška s řadou trestů, ale gól v žádné z přesilovek nepadl.
1.kolo so 2.9.2023
PLZ
0:2(0:1, 0:1, 0:0)
Plzeň
Osvald — Stupka, Smazal, Souček, Lavička, Hofmann, Strnad — Bobek, Mečl, Matoušek, Svoboda, Blengino, Mertl, F. Beran, Hobl, Hotařík
Pešout — J. Dvořák, Falis, Beneš, Konvalinka, Veber, Rabas — Witoš, Heřman, Jíra, Krejčík, Gombár, I. Snopek, Sojčík, T. Dvořák, Boček

Plzeň
3. Heřman (Dvořák), 34. Krejčík (Gombár)

7:5
0:0
0:0
39:45
69
Vokoun – Hošťálek, Matys

Vladimír Petrovka: „Na úvod sezóny jsme odehráli velmi kvalitní utkání. Pro jeho vývoj bylo velmi důležité, že jsme zvládli první třetinu a nepustili domácí do tlaku, který jsme očekávali. Musíme kluky pochválit za nasazení a bojovnost podpořenou skvělým výkonem Simona Pešouta.“