Ve dramatickém utkání porazili junioři KLH Chomutov BK Mladou Boleslav 7:5

Napsal 28.10.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První branku vstřelil hostující Adam Kotrba, domácí ale odpověděli o minutu a půl později Markem Indrou. Do vedení šli nakonec hosté brankou Michala Milotinského v poslední vteřině první třetiny. Domácí vyrovnali na začátku 22. minuty Adamem Szakalem a do vedení je dostal v přesilové hře Jiří Bečvář, to běžela 29. minuta. Ladislav Nguyen zvyšoval na začátku 33. minuty. Hosté snížili Jančekem v čase 38:26. O vyrovnání se postaral Adam Kotrba při přesilovce 5 na 3 ve 44. minutě. Domácí ale dokázali soupeři utéct na rozdíl dvou gólů, když je ve 48. a 49. minutě poslalo vedení Jiří Bečvář a Jan Rutta. Zdramatizovat konec utkání chtěl hostující Jan Vernek, když snížil 2 minuty před koncem. Domácí ale poslal do klidu hned z protiútoku Martin Kalinovič.
25.kolo út 28.10.2008
7:5(1:2, 3:1, 3:2)
MBL
Hollý (Kaššák) - Jaško, Dostál, Kovácsik, Semrád, Krupka, Žižka, Rutta - Nguyen, Kalinovič, Ptáčník, Indra, Chlouba, Hofmeister, Heindl, Hauer, Kroupa, Bečvář, Kůs, Miklovič, Szakal
Ml.Boleslav
Hrubý (Pucholt) - Čížek, Hanousek, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Malý, Soukup - Kotrba, Janček, Belay, Vernek, Loskot, Milotinský, Vild, Jiránek, Rys

Začátek utkání přinesl opatrnou hru na obou stranách a ojedinělým výpadům na domácí i hostující straně dominovali oba gólmani. Hosté se prosadili v dnešním utkání jako první. Dost času a prostoru dostal v 5. minutě u pravé tyče Hollého branky hostující ADAM KOTRBA a nakonec protlačil přes beton puk za brankovou čáru. Domácími to ale neotřáslo a V 6. minutě bylo vyrovnáno. Solné sloupy udělali domácí z hostujících obránců a MAREK INDRA vyrovnával po přihrávce Lukáše Kovácsika do prázdné branky. Byli to však nakonec hosté, které poslal do vedení přesně se závěrečnou sirénou MICHAL MILOTINSKÝ< a rozesmutněl tak domácí hráče i fanoušky.

Ve druhé třetině se domácím po minutě podařilo vyrovnat brankou ADAMA SZAKALA Poté si i hosté vytvořili několik dobrých šancí, ale domácí podržel gólman Hollý. Také domácí nechtěli zůstat pozadu a několikrát ohrozili Hrubého v brance hostů.Ve 29. minutě se domácí poprvé ujali vedení, když se v přesilové hře dokázal prosadit dorážkou JIŘÍ BEČVÁŘNa začátku 33. minuty to bylo již o dvě branky. Nechytatelnou střelou do šibenice se blýskl domácí LADISLAV NGUYEN a zvýšil již na 4:2. Hostům se dnes ale daří konce třetin. Minutu a půl před koncem druhé třetiny snížili na rozdíl jedné branky RICHARDEM JANČEKEM. Nutno dodat, že to bylo po velkém jejich tlaku, do kterého se dostali až příliš velkou pasivitou chomutovských juniorů. Minutu před koncem druhé třetiny byl vyloučen domácí Semrád a boleslavští měli velkou šanci vyrovnat. Měli na to několik tutovek, ale domácí podržel skvělými zákroky gólman Hollý.

Třetí třetina začala 58.vteřinovou početní výhodou hostí, kteří se ze všech sil snažili o vyrovnání. To se jim naštěstí nepovedlo, i když vyrovnali ve 44. minutě při dvounásobné početní výhodě. To se prosadil ADAM KOTRBA.Domácí se ale nevzdali a dokázali soupeře dokonale zaskočit dvěma po sobě rychle vstřelenými brankami.Běžela 48. minuta kdy je poslal do vedení JIŘÍ BEČVÁŘ a hned ve 49. minutě zvyšoval na 6:4 JAN RUTTA. Hosté poté působili dost zaskočeným dojmem a domácí si v poklidu hájili své vedení a moc se do útočení nepouštěli.Občas podnikli rychlý protiútok, ale Hrubý v brance hostí byl pozorný. Zdramatizovat utkání se povedlo hostům dvě minuty před koncem třetiny, když snížili JANEM VERNEKEM. Drama ale odmítl domácí MARTIN KALINOVIČ, který hned z protiútoku upravil stav dnešního utkání na 7:5.