V sedmém přípravném zápase Piráti dominovali, přehráli Martigny čtyřgólovým rozdílem

Napsal 23.08.2016 Petr Kouba
C h o m u t o v - V utkání proti švýcarskému tým Red Ice Martigny si Piráti připsali pátou výhru v letní přípravě. Chomutovští ovládli úvodní dějství, ale hosté na startu prostřední třetiny dohnali dvougólové manko. Tým kouče Vladimíra Růžičky se ze dvou rychlých gólů oklepal a přidal další čtyři přesné zásahy, které rozhodly o jasném vítězství Pirátů.
přát. út 23.8.2016
6:2(2:0, 1:2, 3:0)
MRT
Laco – Skinner, Rutta, Kudělka, Valach, Dlapa, Flemming, Chalupa, Havel – Vondrka, Huml, Kaše – Tomica, Šťovíček, Koblasa – Poletín, Kämpf, Skokan – Chrpa, Račuk, Hlava
Martigny
Lory – Baechler, M. Zanatta, Iglesias, Girardin, Birbaum, L. Zanatta, Vermeille – M. Merola, Brem, Berglund – Brügger, T. Merola, Zorin – Vauclair, Malgin, Krutov – Pivron, Chiquet, Rexha

12. Šťovíček (Havel, Kaše), 17. Huml (Vondrka, Kaše), 32. Dlapa (Šťovíček), 45. Skokan (Koblasa, Skinner), 50. Rutta (Skinner, Vondrka), 56. Kämpf (Poletín)

Zubzanda, Kostourek – Gerát, Coubal

Úvodní akci zápasu si připravili hosté. Berglund po nedorozumění obránců přenechal Merolovi a ten těsně minul bránu. Následně musel Laco zasahovat, když nebezpečně v prostoru před bránou dorážel aktivní Berglund. Za Piráty si velkou šanci připravil Kaše. Obtočil se okolo brány a bekhendem vystřelil po ledě. Brankář Lory měl ovšem beton připraven. Hra plynula dále a dobrou možnost měl i Poletín, jehož střela zamířila těsně nad horní tyč. Piráti dostali v deváté minutě možnost otevřít skóre. Šťovíček jel po faulu na svou osobu trestné střílení. Při jeho exekuci ale zapomněl puk za sebou a příležitost nevyužil.

Po polovině třetiny zahrozili ve vlastním oslabení hráči Martigny. Malgin prošel chomutovskou obranou a jeho bekhendovou střelu musel zastavit gólman. Posléze přišla akce domácích. Střelu Havla tečoval MARTIN ŠŤOVÍČEK, který napravil nepovedený nájezd a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Chomutovští pokračovali v aktivní hře. Ruttova střela zamířila jen pár centimetrů nad zamýšlený cíl. Lory měl plné ruce práce po dělové ráně Dlapy. Ale až v ponechané výhodě přišel smrtící úder. Vondrka poslal přihrávku za obranu na IVANA HUMLA, který bekhendem mezi betony zařídil druhou branku Pirátů - 2:0.

Ve druhé části utkání si přesilovou hru vyzkoušeli také hráči Red Ice. Nebezpečná střela Iglesiase gólem neskončila, následné přečíslení švýcarského celku ale zakončil povedenou ranou ALBAN REXHA - 2:1. Nedlouho poté se ve čtyřiadvacáté minutě dostal po chybě obrany do úniku JACOB BERGLUND a přesným zakončením nad rameno Laca vyrovnal - 2:2. O odpověď se snažil Kaše, jehož nadějná střela z bodu pro vhazování zamířila jen těsně mimo branku.

Přesouvajícího se gólmana Loryho trefil z výborné pozice Vondrka. Vedení ale získali Piráti zpět po málo vídaném přečíslení čtyř proti jednomu, ve kterém si ONDŘEJ DLAPA zkušeně počkal a trefil se přesně do horního růžku branky - 3:2. Čtyři minuty před koncem prostředního dějství připravil velkou šanci Valach, jehož tvrdé zakončení od modré donutilo brankáře zakročit. O dvě minuty později promáchl v přesilové hře před odkrytou bránou Kaše.

Třetí perioda započala zbytkem přesilovky Martigny. Piráti se ale solidně ubránili. Po skončení početní výhody se Merola snažil dorazit poskakující puk v brankovišti do sítě, nicméně Laco za asistence obránců odolal. V dalším oslabení se za obranu dostal Rutta a nahozený kotouč bez váhání vyslal jen těsně vedle tyče. V pětačtyřicáté minutě se před bránou zjevil DÁVID SKOKAN a bekhendovým blafákem navýšil vedení Chomutova - 4:2. Napodobit ho mohl Koblasa. Jeho teč před bránou skončila na hrudi Loryho.

Zbývalo deset minut hry, když tvrdá rána JANA RUTTY propadla strážci klece švýcarského týmu za brankovou čáru - 5:2. Po odehrání dalších pěti minut dopravil po střele od modré poskakující puk za záda Loryho DAVID KÄMPF - 6:2. Piráti čtyřgólovým rozdílem přehráli posledního zahraničního soupeře v přípravě a mohou se připravovat na zbývající dva zápasy před začátkem ročníku.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a od začátku dostat soupeře pod tlak. Myslím, že se to díky úvodním brankám povedlo. S první třetinou, až na některé šance, můžeme být spokojeni. Poté jsme ovšem nepochopitelně přestali hrát a mysleli jsme si, že to půjde samo. Soupeř nás za to potrestal. Důležitá byla zlomová branka na 3:2. Posléze jsme si v šatně pár věcí řekli, ve třetí třetině soupeř navíc fyzicky odpadl a my jsme utkání zvládli. Na druhou stranu výkon soupeře byl sympatický, byla to krásná konfrontace se švýcarským hokejem. Jsme rádi, že jsme si s Martigny mohli zahrát.“