V průměrném zápase Chomutov přehrál na domácím ledě Mladou Boleslav

Napsal 12.11.2003 David Dinda, Radko Chmelař
C h o m u t o v - V prvním vzájemném utkání v této sezóně prohrála Mladá Boleslav na svém ledě 3:1, dnes chtěla odčinit předchozí nezdar a přivéz body naopak z Chomutova. Když v 9. minutě dostal hosty do vedení Oliverius, tak se zdálo, že nesmělé plány soupeře nemusí být až tak nereálné. Jenže ještě do konce první třetiny vyrovnal Šíp a když v samém úvodu druhé části hry otočil skóre Milan Kostourek, začalo se rýsovat další domácí vítězství. Domácí drželi otěže utkání ve svých rukou a v průměrném utkání dokázali soupeře přehrát. Deset minut před koncem ještě střelecky procitl gólově se trápící Boušek a stanovil konečný účet zápasu na 3:1.
17.kolo st 12.11.2003
3:1(1:1, 1:0, 1:0)
MBL
Jarina - Révay, Nosek, Maleček, Liška, Szakal, Hájek - Boušek, Šíp, Jíra - Kostourek, Mikšovic, Jeslínek - Zika, Gergel, Polodna
Ml.Boleslav
Šindelář - Vála, Vyskočil, Zeman, Pazdera, Holý, Toužimský, Kadlec - Král, Slanec, Metlička - Oliverius, Postl, Kristek - Sirotek, Jakeš, Žák

Do první třetiny vstoupila obě mužstva poněkud vlažně a spíše vyčkávala co soupeř vymyslí. K první střele se dostali domácí, když v druhé minutě utkání ujel po pravé straně Jíra a prověřil hostujícího Šindeláře. Hned po buly se dostal ke kotouči Jeslínek a zpoza branky servíroval přihrávku Kostourkovi, který minul. První střídání si Jeslínek a spol. kapku protáhli, a tak se dostali k další vyložené šanci, kdy jel Kostourek s Jeslínkem na Kadlece, ale ten jejich pokus v pravý čas zmařil. Zanedlouho nato se proháčkoval hostující Král, ale finální nahrávku mířenou na Kadlece v poslední chvíli vypíchl Szakál. V páté minutě na sebe poprvé upozornil nejproduktivnější hráč Škodováků Oliverius, který se propletl až před Jarinu, jenž opět dokázal své kvality. Z protiútoku vypálil od modré jedovku Mikšovic, jeho ránu však Šindelář vytěsnil. První třetina se lámala do své poloviny a v tu chvíli se objevil zcela sám před Jarinou Oliverius, kotouč si přehodil na bekhend, střelou nestřelou ho vyslal na Jarinu a celý stadion ztichl, nejlepší nahrávač hostujícího celku na sebe vzal roli střelce a uspěl: 0:1. Tento gól utišil domácí fanoušky a v komorním duchu se hrálo až do doby, kdy nádhernou Bouškovu nahrávku trefil Šíp „z první“, ale bohužel orazítkoval tyč. Chomutov se nadechoval k náporu a z šoku se probouzelo i domácí publikum, kdy muselo zatleskat pěkným střelám Lišky a Jíry a především samostatnému nájezdu Radka Šípa na Šindeláře, který tak dokázal, že právoplatně patří ke špičce ligy. V 15. minutě si konečně celý stadion, společně s chomutovským kapitánem Radkem Šípem, pořádně zařval Gól!!, to vše po akci Ladislava Bouška, který našel volného Šípa před bránou, a ten nechal mladoboleslavského gólmana doslova vykvasit, skoro 3 vteřiny stál s pukem tváří v tvář tomuto skvělému brankáři a snad se ho i zeptal kam to chce: 1:1. Tato branka rozproudila domácím krev v žilách a podle toho vypadala i hra, Chomutov se tlačil do útoku, ale šance Ziky, Gergela i samostatný nájezd Mikšovice nebyly vyslyšeny. Konec třetiny dohrával Chomutov ve čtyřech, ale kotouč udržel daleko od své svatyně.

Severočechům se tradičně nástup do druhé třetiny daří, jinak tomu nebylo ani v tomto utkání, na konci 22 minuty zápasu zatáhl Jeslínek kotouč do útočného pásma, tandemem ho přenechal Kostourkovi, a ten golfovou střelou dva metry za modrou nedal Šindelářovi šanci: 2:1. O dvě minuty později vystřelil Nosek od modré, jeho střelu tečoval najíždějící Jíra, ale hostující brankář čaroval. V 6. minutě druhé třetiny se opět proháčkoval Oliverius a příklepem nastřelil tyč. Středočeši se nadechli k náporu s vidinou jediného, srovnat stav utkání. Několikrát ohrozil Jarinovu branku Král s Metličkou, jenže recept na tohoto brankáře nenašli. Tlak hostů vyústil ve vyloučení domácích, ale paradoxně měli více šancí právě oni, respektive opět Šíp, který obdržel nahrávku forčekujícího Jíry , ale jeho výzvu před poloprázdnou bránou nevyužil. Další dvě minuty utkání patřili souboji Gergel – Šindelář, kdy tři tutové šance spálil centr třetí formace. Ve 14. minutě nastartoval „raketový“ únik Jeslínek, ale střelou z prostoru mezi kruhy neumístil zrovna nejlépe. Po dlouhé době se dostali k šanci hosté a opět to byl Oliverius, který ujel po levém křídle a nebezpečnou střelou natáhl Jarinu. Dvě minuty před koncem úřadoval opět Gergel a do party přizval Ziku, oba vytvořili hostujícím bekům krušné chvíle a ti se z tohoto tlaku vymanili za cenu faulu, ale do konce třetiny se v početní nevýhodě ubránili.

První půle závěrečné třetiny se hrála ve stylu nepřesností, koncové přihrávky míjeli své adresáty, hrálo se převážně ve středním pásmu a když rozhodčí nepískl zakázané uvolnění z důvodu nepřesné přihrávky, bojovali hokejisté v rozích kluziště. Tento obraz hry se zřejmě nelíbil Šípovo formaci a několika přesnými přihrávkami se často dostávala do slibných šancí. Po jednom z kolotočů Jíra minul Šípovu nahrávku, ale vzápětí tento přehmat napravil svojí bojovností v rohu, kdy obehrál mladoboleslavské obránce a přesným pasem našel Bouška, který měl před sebou pouze prázdnou bránu a byl by „hřích“ netrefit se: 3:1. Tato úspěšná trefa jakoby chomutovským hráčům nalila do nohou živou vodu a v tu ránu jich bylo na hřišti plno, ale ani hosté nechtěli být pozadu, a tak oba týmy zařadili vyšší výkonnostní stupeň. Hra se přelévala ze strany na stranu a gólmani měli plné ruce práce se záludnými střelami. Ve 14. minutě třetí třetiny podržel Severočechy Kamil Jarina, kdy vybruslil samostatný únik Oliveriuse, který vypíchl Malečkovi kotouč na modré. Hosté se snažili vstřelit kontaktní gól, jenže chomutovská obrana kontrolovala hru a především Kamil Jarina nedovolil další změnu skóre.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Zápas jsme začali dobře, bohužel jsme neproměnili několik brankových příležitostí a kluci znervózněli a dohrávali jsme malinko v křeči. I takové zápasy se hrajou, důležité je, že jsme vyhráli a máme tři body.“

Josef Horešovský (Ml. Boleslav): „Dneska s námi soupeř neměl příliš velkou práci, to bouhužel musím konstatovat. Pokud jedeme na led lídra tak musíme mnohem víc "kousat" a být nepříjemní v a důrazní, to jsme nebyli.“