V Chrudimi se Chomutovským nevedlo, odvážejí si prohru 1:3

Napsal 25.11.2009 Petr Dejnožka, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve 24. kole první hokejové ligy se ukázal Chomutov na ledě týmu HC Chrudim. Hostům se dařilo jen v první třetině, kterou vyhráli 1:0 brankou Radka Dudy, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí dokázali vývoj zápasu otočit a nakonec vybojovat vítězství 3:1. Připisují si tedy do tabulky velmi cenné tři body.
24.kolo st 25.11.2009
CHR
3:1(0:1, 3:0, 0:0)
Chrudim
Landsman (Němec) - Toužimský, Vágner - Malinský, Drtina - Mocek D., Charousek - Evan, Suchý, - Žák, Martinec, Procházka - Zadina, Semorád, Šeda - Klejna, Rákos, Bláha - Stoklasa, Kaut, Bělohlávek
Hanuljak (Štěrba) - Pulpán, Bombic - Všetečka, Pavlas - Malínský, Grof - Mazanec, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Hašek, Skořepa, Jíra - Fiala, Mikšovic, Jeslínek - Eiselt, Domin, Míka

Na chrudimský stadion zavítal druhý celek tabulky – Chomutov. Od první minuty to bylo na ledě jasně znát. Hosté Chrudimské svírali v pásmu, ale do první větší příležitosti se dostali paradoxně až po hrubici domácích. Výborně hrající oslabení zhatil nepřesnou rozehrou Rákos, který namazal na hůl Dominovi. Ten byl zřejmě překvapen, v jaké pozici se ocitl a sám před gólmanem vyzkoušel backhandovou kličku, kterou skvěle vychytal Landsman. Rychlá hra hostí znamenala řadu vyloučení a jedna z výhod přinesla úvodní branku zápasu. Lukáš Pulpán vypálil nebezpečně od modré, jeho střelu vyrazil Landsman do oblasti kruhů přesně na hokejku nejproduktivnějího hráče Chomutova, Radka Dudy, který bez problémů poslal puk za záda chrudimského gólmana – 0:1. Ostřelování domácí branky pokračovalo i po tomto gólu. Do dalších téměř stoprocentních šancí se během několika minut dokázali propracovat Domin s Haškem, ale pro Chrudim zatím vcelku výhodné skóre střežila chrudimská jistota. Postupem času se probrali i Chrudimští a to také díky přesilové hře. Při střelecké chuti je mladíček Marek Drtina, který dvakrát v krátkém sledu prověřil chomutovského Hanuljaka nepříjemnou střelou. Další vzruch před chomutovskou brankou přinesla 12. minuta, když nejprve Martinec a poté i Bláha nedokázali z minimálních vzdáleností trefit branku. Nadále ale převládal na ledě hostující celek. Filip Landsman se měl v některých úsecích co ohánět, aby dokázal ustát nápor Chomutovských. Po střele Eiselta chrudimský stadion hrozivě utichl, když právě tento muž obdržel ránu pukem do helmy. Nakonec se ale oklepal a mohl pokračovat. Do kabin se šlo za stavu 0:1 z pohledu domácích.

Trenér Rohlík o přestávce dal svým svěřencům najevo, jak proti Chomutovu postupovat a jeho plán vyšel na jedničku. Z úvodu se sice opět hosté dostávali do příležitostí. Za zmínku stojí pěkná akce agilního Petra Domina, který prověřil Filipa Landsmana. Další nebezpečně vyhlížející akci měl Milan Kraft, který dostal pěkný pas před branku a nechal chrudimského gólmana vyniknout po přízemní střele. Dovolím si prohlásit, že se jednalo o zákrok utkání, který velice povzbudil Chrudimské!!! Od této doby přejali aktivitu na ledové ploše. Zdeněk Žák prověřil kvalitu Hanuljakova betonu a poté se začaly dít věci. Z tábora Chomutovských se nechali vyloučit Fiala se Skořepou a nabídli tím domácím přesilovku 5 na 3, která měla trvat téměř minutu. Jenže trvala pouhých dvacet sekund. Zdeněk Toužimský si několikrát narazil s Markem Drtinou a nakonec se rozhodl vypálit. Puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde stál v pozoru připravený Tomáš Martinec a dopravil puk do hostující klece poprvé – 1:1. Hanuljak se nestihl vzpamatovat z úvodní branky ve své síti a lovil puk podruhé. Opět Tomáš Martinec, tentokrát s notnou dávkou štěstí dostal puk za chomutovského gólmana – 2:1. Aby toho nebylo pro hosty málo, třetí gól přišel o dvě minuty později z hole Jana Semoráda po střele od modré čáry, která nešťastně propadla Hanuljakovi mezi betony – 3:1. Po druhé části byl tedy stav 3:1.

Třetí třetina se nesla v duchu bránění a defenzivních zákroků. Chrudimští se vrhli pouze na udržení skóre a nějaká útočná chuť příliš vidět nebyla. Zda to bylo vsazení na správného koně, o tom by se dohadoval téměř každý, protože útočně laděný Chomutov, je ten pravý na otáčení zápasů. Jenže to by v chrudimské brance nesměl chytat Filip Landsman. Když už byl překonán, pomohla mu zase například proti střele Skořepy tyč jeho svatyně. Minuty plynuly a skóre zůstávalo stále nezměněno, což se hodilo všem chrudimským fanouškům a hráčům do karet. Naopak Chomutovští začali ztrácet nervy. Když vynikající chrudimský brankář pochytal střely Grofa a pak také Jíry, musel si vzít trenér Chomutova necelou minutu před koncem oddechový čas. Poslal na led šestici útočně laděných hráčů. Ani tato snaha kýženou branku nepřinesla a tak Chrudim zvítězila 3:1.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Samozřejmě jsme hráli s velkým favoritem a neměli jsme za sebou dobré utkání. Dva zápasy předtím jsme prohráli. Na penalty v Ústí, prohráli jsme i ve Znojmě, čili trošku jsme se obávali, abychom neprohráli potřetí. Navíc náš čeká těžký zápas v Jihlavě, báli jsme se, abychom nespadli do nějakých zbytečných komplikací a vrátili se někam, kde jsme byli před měsícem. Prvních deset minut jsme měli ze soupeře respekt a udělali jsme spoustu chyb při rozehrávce, tak jsme si s klukama promluvili a myslím, že od té desáté minuty hráli výborně, bojovali. Chomutov, no já mám rád tvrdý hokej a čekal jsem jej od Chomutova, ale oni občas se uchyloval k zákeřným zákrokům a myslím si, že rozhodčí to docela dobře posuzoval. Kluci si zaslouží poděkování za předvedený výkon s tak silným soupeřem a myslím si, že zas můžeme navázat na nějakou tu práci, posílit mužstvo trošku výš a jak říkám, domnívám se, že dnes to byl nejlepší výkon, co jsme tady hráli.