Třináct gólů na jihu Moravy, Piráti padli s Vyškovem čtrnáct vteřin před koncem

Napsala 30.08.2023 Redakce
K sedmému zápasu přípravy zajížděli Piráti do dalekého Vyškova, kde padli 6:7. Ačkoliv měli Chomutovští vše ve své režii, nezvládli poslední periodu, v níž čtyřikrát inkasovali. O vítězi tak rozhodl čtrnáct vteřin před koncem normální hrací doby domácí Tomáš Komínek. Již zítra budou moci Severočeši své zaváhání napravit, vyzvou totiž účastníka Chance ligy – Třebíč.
přát. st 30.8.2023
VYS
7:6(2:3, 1:3, 4:0)
Vyškov
Šarman – Žižka, Holemý, Hohl, Dluhoš, Mikulík, Studený, Hamrla – Komínek, Lehečka, Krejčiřík – Vašíček, Štefka, Sebera – Kořének, Popelka, Janeček – Tomajko, Ramert, Hefka
Horák – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Váchal, F. Hynek, Filip – Lukeš, Hübl, Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Jouza – Remeš, Putz, Chrpa

Vyškov
5. Studený (Žižka, Komínek), 8. Štefka (Vašíček, Sebera), 30. Kořének (Sebera, Hohl), 42. Štefka (Vašíček), 50. Tomajko (Popelka, Studený), 59. Štefka (Hohl, Krejčiřík), 60. Komínek (Žižka, Lehečka)
2. Kostourek (Eret, Zajíček), 8. Chrpa (Hübl, Kadeřávek), 10. Svoboda (Hübl, Lukeš), 27. Hübl (Svoboda), 34. Lukeš (Kadeřávek, Svoboda), 38. Zajíček (Kostourek, Eret)

1:6
2:1
0:0
38:35
50
Maťašovský – Kráľ, Komínek

Jen pětašedesát vteřin trvalo, než se poprvé změnilo skóre zápasu. Petr Eret zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej posunul za sebe a Milan Kostourek se golfákem nemýlil – 0:1. Ovšem Vyškov v paté minutě vyrovnal, když Havlova faulu využil Adam Studený. Domácí útočník totiž úspěšně tečoval nahození od modré čáry a Adam Horák již nereagoval – 1:1. O dvě minuty později využili početní výhody také Severočeši. Viktor Hübl viděl před brankou dobře postaveného Jakuba Chrpu, jemuž už stačilo nastavit čepel hole – 1:2.

Chomutovské vedení ale trvalo pouze sedmadvacet vteřin. Zadovkou před branku přihrával Matěj Sebera a stejným způsobem celou situaci vyšperkoval také Dominik Vašíček. Celou situaci pak v gólovou radost přetavil Jan Štefka2:2. V čase 9:28 už znovu Piráti vedli! Na levém křídle byl najetý Viktor Hübl, který přihrávkou našel Tadeáše Svobodu, jenž trefil prázdnou svatyni – 2:3.

V sedmadvacáté minutě si pak oba celou situaci vyměnili. Viktor Hübl zavezl puk do pásma, kde si ho rychle vyměnil s Tadeášem Svobodou a střelou z jedné se nemýlil – 2:4. Zadovky jihomoravskému týmu vycházely, když po další parádní přihrávce prostřelil Horáka z osy Matěj Kořének3:4.

Psala se čtyřiatřicátá minuta, když Patrik Kadeřávek viděl na zadní tyči Františka Lukeše, jenž brankáři nedal šanci zasáhnout – 3:5.O čtyři minuty později předvedl další pěknou zadovku Milan Kostourek a Jakub Zajíček se nacházel sám před Šarmanem. Šikovný útočník využil své přednosti a střelou nad lapačku navýšil chomutovské vedení – 3:6. Po čtyřiceti minutách to vypadalo, že svěřenci Martina Pešouta dokráčejí k dalšímu vítězství.

Ovšem poslední dvacetiminutovka ukázala zcela jiné představení! Již po sedmasedmdesáti vteřinách třetí části najel před branku Jan Štefka, jehož nastavení hole bylo úspěšné – 4:6. V padesáté minutě zůstal na levém kruhu nikým nehlídaný Matěj Tomajko, na něhož také mířil kotouč a domácí útočník trefil odkrytou klec – 5:6.

Minutu a půl před závěrečnou sirénou bylo znovu vyrovnáno, když se hattrickem blýskl Jan Štefka. Muž zápasu si našel vyražený kotouč a přesnou dorážkou znovu pokořil ležícího Adama Horáka – 6:6. Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, které ale čtrnáct vteřin před koncem odmítl Tomáš Komínek. Ten dostal v přesilovce nabito na levý vrchol kruhu, odkud tvrdou ránu poslal k bližší tyči – 7:6.

Michal Konečný (Hokej Vyškov): „Chomutov je velice kvalitním mužstvem, což potvrzoval od začátku. Na druhou ligu to byl velice rychlý hokej. My jsme v určitých fázích byli naivní v obranné činnosti, kde nás soupeř trestal. Jsem rád za třetí třetinu, jelikož jsme si něco řekli. Zkusili jsme to a ono nám to vyšlo, i když jsme měli trochu štěstí. Byl to parádní zápas.“

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Utkání dvě třetiny probíhalo tak, jak jsme si představovali. Ale ve třetí části jsme na začátku dostali zbytečný gól, čímž se soupeř vrátil do hry. Poté jsme nebyli schopní vstřelit další branku, která by nás uklidnila. Naopak zbytečné fauly nás pak stály celé utkání.“