Reportáže

Tři branky stačily na hladké vítězství

Napsal 06.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – V druhém přípravném utkání na novou sezonu hostili hráči KLH Chomutov svého soupeře z 1. ligy IHC Písek. Utkání začalo, jak už to proti tomuto soupeři bývá zvykem, tuhým bojem. V první třetině se nehrál příliš pohledný hokej. Od druhé části však vzali domácí otěže zápasu pevně do svých rukou a Jihočeši se tak po zbytek zápasu převážně bránili. Chomutovští si vytvářeli jednu šanci za druhou a snad jen smůla v zakončení jim zabránila ve výraznějším vítězství. Na druhé straně Luboš Horčička při své premiéře v chomutovském dresu neměl mnoho práce.
přát. pá 6.8.2004
CHM
3:0(1:0, 1:0, 1:0)
PIS
Chomutov
Horčička – Plaček, Ambrož, Nosek, Szakal, Hájek, Trefný – Boušek, Šíp, Polodna – Jíra, Koláček, Šimeček – Veverka, Martenek, Malát – Charousek
Písek
Špiler – Procházka, Dvořák, Svoboda, Burkoň, Vokatý, Neckář, Peroutka – Kožnar, Šimek, Kučera – Kořánek, Horák, Míka – Filip, Štefan, Zika – Novotný, Sviták, Jungbauer

Shrnutí

V úvodu zápasu byla k vidění spíše úporná bitva plná osobních soubojů. Ani jeden z týmů se nedokázal výrazněji prosadit. Jako první z tohoto trendu vybočili domácí. V 6. minutě našel Šíp před brankou volného Bouška, který namířil svojí střelu těsně vedle tyče. Po další kombinaci těchto dvou hráčů se dostal do zakončení Polodna, ale z kličkou do bekhendu neuspěl. Ve 12. minutě se šikovnou kličkou dostal do zakončení Šimeček, jenže ani on netrefil přesně. První opravdu velkou šanci si hosté vypracovali až v 16. minutě, když hráli přesilovku 5 na 3. Šimek byl úplně sám mezi kruhy, jeho střelu však výborně vyrazil Horčička svoji hbitou lapačkou. Skóre se poprvé měnilo v 19. minutě, když Szakalovo nahození od modré čáry tečoval těsně před Špilerem Martin Malát - 1:0. Chomutov tak využil pro změnu svoji početní výhodu.

Druhá třetina byla ve znamení náporu domácích, písecké ale držel nad vodou brankář Špiler. Ve 27. minutě například i on ukázal, že to s lapačkou umí, když vychytal pokus Šípa. V polovině utkání si to v pěstní potyčce u mantinelu rozdali dva bývalí spoluhráči z Chomutova David Hájek a Jan Kožnar. Oba byli vyloučeni na čtyři minuty a ještě dlouho si na trestné lavici vysvětlovali dojmy z této situace. Ve 30. minutě ujel do sóla písecký Zika, Horčička však jeho kličku do forhendu vystihl. Poté zkoušel na opačné straně překvapit Špilera výpadem zpoza branky Boušek, neúspěšně. Hostující gólman měl v následujících několika minutách plné ruce i nohy práce. Chomutovští ostřelovali jeho svatyni z každé pozice. Z druhé branky se domácí radovali ve 36. minutě po využité přesilovce. S dorážkou Martenka si ještě Špiler poradil, ale na následný pokus Martina Maláta už byl krátký – 2:0.

I do poslední části zápasu vlétli domácí s útočnou náladou. Už ve 43. minutě přidali domácí další branku. Dvorní nahrávač dnešního zápasu Tomáš Martenek našel před brankou Davida Hájka, jenž střelou z první nedal Špilerovi šanci – 3:0. Pak musel po dlouhé době zbystřit pozornost i Luboš Horčička, když se před něj prodíral Procházka, kterého však na těsno bránil domácí bek. O necelou půlminutu později měl šanci z kategorie vyložených Kořánek, ale trefil jen držadlo hole domácího gólmana. Štěstí se poté přiklonilo i na Špilerovu stranu, když po střele Veverky zazvonila tyč a dorážející Malát mířil jen těsně vedle. V 54. minutě zamkla hosty v jejich obranném pásmu druhá řada Chomutova, jenže bez gólového efektu. A protože ani v závěrečných minutách už další branka nepadla, zvítězili Severočeši 3:0. Další zápas v přípravě je čeká v úterý, kdy zamíří na led extraligového Rabatu Kladno.