Tolik pěstních soubojů už Chomutov dlouho nepamatuje

Napsal 28.08.2004 David Dinda
C h o m u t o v - Poprvé v letošním roce zavítal na chomutovský led zahraniční soupeř. Účastník druhé německé bundesligy, EHC Straubing Tigers, divákům v chomutovské hale nabídl zajímavou podívanou. Zajímavou nikoliv však z hokejového pohledu, žádné technické parádičky či skvostné kombinace němečtí hráči nepředváděli. Diváci si totiž připadali jak na utkání boxu, nikoliv hokeje. Hráči Straubingu provokovali jednu bitku vedle druhé, avšak pokaždé odcházeli poraženi. Korunu všemu nasadil obrovitý chomutovský obránce Tibor Schneider, když v polovině závěrečné třetiny poslal k zemi svého soupeře způsobem K.O., po kterém se na ledě rozpoutala hromadná bitka do které se zapojili snad všichni hráči z obou střídaček a následně bylo utkání za stavu 5:2 ve prospěch domácích ukončeno.
přát. so 28.8.2004
5:2(0:0, 3:2, 2:0)
STA
Horčička - Hájek, Szakal, Schneider, Trefný, Prošek, Plaček, Révay - Hahn, Koláček, Ibl - Malát, Charousek, Martenek - Dobiáš, Mikšovic, Buchal - Šimeček, Veverka, Boušek
Straubing
Bales - Janke, Elfring, Köbl, Schönmoser, Schtriköthe, Lehner, Seyller - Hede, Wilhelm, Dunham - Batherson, Lupzig, Lavallee - Trew, Hiedmeir, Kulzer - Gallant, Koslow, Hausmanningerluf

První třetina utkání nepřinesla nikterak pohledný hokej, diváci viděli spíš tvrdou hru okořeněnou častými slovními potyčkami mezi hráči obou táborů. Za zmínku stojí pěkná akce Jaroslava Buchala z 11. minuty, kdy elegantně přešel přes dva německé obránce, ale v rozhodujícím okamžiku mu kotouč odskočil od hokejky. Do gólové šance se dostal i Tomáš Martenek, kterého šikovně uvolnil Charousek, ale brankář Bales byl pozorný. Na druhé straně vychytal Horčička německého obránce Jankeho, když jeho střelu od modré čáry s jistotou ukryl ve své lapačce. Po první siréně tak hráči odcházeli do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá třetina byla už o mnoho zajímavější. Nejprve hned po 49 vteřinách poslal Straubing do vedení útočník Lavalle - 0:1 a o tři minuty později už diváci mohli spatřit první boxerskou vložku. Po souboji u mantinelu využil hostující kapitán Seyller toho, že jehou protihráč upadl na led a ne příliš férovým způsobem se na něho vrhnul. Jenže netušil, že si k pěstnímu souboji vybral nejhůř jak mohl, za soupeře si totiž zvolil vyhlášeného bitkaře Josefa Révaye, který přestože byl zpočátku v nevýhodě, tak opět prokázal svoje kvality a po několika přesných úderech se na ledové ploše nakonec objevil německý obránce a ještě k tomu s dresem přetaženým přes hlavu. Oba hráči pak dostali pět minut plus trest do konce utkání a divoký zápas pro ně předčasně skončil. Ve 29. minutě se chomutovští radovali z vyrovnání, když Buchal výborně vypracoval gólovou akci, kterou dokončil Stanislav Mikšovic - 1:1. Radost domácím však nevydržela ani minutu. O 20 vteřin později totiž opět skórovali hosté, parádně do růžku se trefil Koslow - 1:2. Byla to však ojedinělá akce soupeře, který spíše než hokej předváděl jeden faul za druhým. Ve 34. minutě už to přehnal Batherson, když narazil jednoho z chomutovský útočníků hlavou proti mantinelu, a odešel pykat na 2 + 10 minut na trestnou lavici. Nabídnutou přesilovku domácí využili, věkem ještě junior Jaroslav Veverka se proháčkoval až před branku, kde našel volného Ibla a bylo opět vyrovnáno - 2:2. Dvě minuty poté se Chomutov dostal poprvé do vedení, Jaroslav Buchal zopakoval akci, která předcházela první chomutovské brance a Mikšovic opět pohodlně skóroval - 3:2. Pak se na ledě strhlo ještě několik menších potyček, které asi měli být předzvěstí toho, jak nakonec celý zápas skončí. Nicméně po dvou třetinách vedl Chomutov zaslouženě 3:2.

Ve závěrečné části hry hokejově dominoval Chomutov, hýřil aktivitou a na začátku třetiny si vytvořil hned několik slibných příležitostí. Nervy na uzdě neudržel hostující Batherson a pustil se do Josefa Ibla, který zrovna nedisponuje nějakými boxerskými přednostmi, přesto všechno odešel ze souboje se ctí. Batherson obdržel 2 + 10 minut, domácí Ibl pouze 2 minut, protože byl v souboji pasivnější. O tři minuty později dokončil Mikšovic svůj hattrick, když po nahrávce od Martenka prostřelil brankáře Balese - 4:2. V těchto chvílích už to na ledě vřele a téměř každé střídání provázela pěstní potyčka. Ve 49. minutě přidal další chomutovskou branku Boušek - 5:2 a poté už bylo jen otázkou času kdy se na ledě strhne hromadná rvačka. Diváci na ní nečekali dlouho. V čase 49:53 si totiž Niklas Hede vyšlápnul na domácího obra Tibora Schneidera a stejně jako Seyller ve druhé třetině tak i Hede tvrdě narazil. Schneiderovi totiž stačili pouhé tři údery, aby německého hráče poslal k ledu způsobem K.O., direkt za který by se nemusel stydět ani profesionální boxer se stal rozbuškou pro hromadnou bitku. Na led naskákali téměř všichni hráči, utvořili dvojice bojovníků a místo s hokejkami v ruce si to rozdávali pěstmi. Rozhodčí jen bezmocně přihlíželi a čekali, kdy hráči sami uznají za vhodně s potyčkou skončit. Nakonec bylo utkání v polovině poslední třetiny ukončeno, všichni aktéři bitky si sebrali z ledu svou výstroj a odešli do kabin. Divoké utkání tak skončilo v čase 49:53 za stavu 5:2 pro domácí.