Tipsport Cup: Chomutovští roztříleli jednoznačně Hradec Králové 5:0

Napsal 11.08.2009 Pavel Kadeřábek, Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - V první třetině se diváci dočkali dvou branek v síti hostí. Postupně se prosadili Zdeněk Tauš a Michal Jeslínek. Ve druhé třetině se začalo na ledě trošku jiskřit, což šlo k duhu domácím, kteří využili přesilovku Martinem Mazancem a zvýšili ve 32. minutě na rozdíl tří branek.Ve třetí třetině zvýšili v přesilovce Zdeňkem Skořepou na 4:0 a na konečných 5:0 upravil ve 49. minutě Stanislav Mikšovic.
TsC út 11.8.2009
5:0(2:0, 1:0, 2:0)
HKR
Hanuljak (Štěrba) - Malínský, Grof, Pulpán, Všetečka, Ťupa, Bombic, Mazanec, Pavlas - Procházka, Jíra, Kraft, Eiselt, Trochta, Skořepa, Jeslínek, Hašek, Tauš, Charousek, Míka, Mikšovic
Hr.Králové
Alexa (Luňák) - Táborský, Pánek, Florián,Koudelka, Hruška, Filip, Seidl, Burger - Roubík, Kazda, Hendrich, Lesák, Luštinec, Szabo, Březina, Karlíček, Spudil, Šimoníček, Šejnoha, Kadlec

V rámci dalšího kola Tipsport Cupu zavítali na chomutovský led hráči dalšího prvoligového celku z Hradce Králové. V prvních dvou letošních zápasech proti českobudějovickému Moutfieldu a sousední Kadani chomutovští nevstřelili ani branku, dnes si ale předchozí střelecký půst bohatě vynahradili a Hradec Králové rozstříleli 5:0. Do tabulky skupiny A si tak připsali cenné tři body.

Chomutovští chtěli dát zapomenout na matný výkon v posledním přípravném zápase s Kadaní a do utkání vstoupili aktivně. Již v třetí minutě se do samostatného úniku dostali Michal Jeslínek a Jiří Charousek, střela Jiřího Charouska ale zpola odkrytou branku minula. Ve čtvrté minutě poprvé vyzkoušeli pozornost Miroslava Hanuljaka v domácí brance i hosté. Chomutovský brankář byl ale na svém místě a naopak to byli bílomodří, kteří otevřeli skóre zápasu. Zdeněk Skořepa vybojoval puk u mantinelu, poslal přihrávku mezi kruhy na volného Zdeňka Tauše a ten v čase 4:55 poprvé rozjásal ochozy stadionu. A domácí hrozili i dále. Na začátku deváté minuty jim Hradec nabídl i výhodu přesilové hry, kdy na dvě minuty skončil na trestné lavici Kazda, ale domácí ostřelovali branku hostů marně. Po akci ve 12. minutě zazvonila za zády hradeckého brankáře Alexy dokonce tyč. V čase 14:39 si vyzkoušel tvrdost trestné lavice chomutovský zadák Lukáš Pulpán, ale až na úvodní přesilovkovou melu před Hanuljakem, kdy na poslední chvíli puk z branky rukavicí vyrážel Aleš Pavlas, zvládli svěřenci Radima Rulíka oslabení na jedničku. A naopak o několik minut později opět udeřili. Nepřehlednou situaci před brankou stoprocentně využili zakončující Michal Jeslínek a asistující Jaroslav Hašek, kteří v čase 18:58 zvýšili na 2:0.

Druhá třetina začala opatrným hokejem z obou stran. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale bez vyložených šancí. O rozruch se postaral na začátku dvacáté páté minuty až Petr Míka, který místo přihrávaného puku „vsítil“ do svatyně brankáře Alexy jednoho z hostujících obránců a ani následná potyčka nezměnila nic na tom, že si za tento čin od hlavního sudího vysloužil trest 2+10 minut. Během následné přesilovky hostů se situace na ledě přiostřila a po strkanici v brankovišti padaly další tresty. Hradecký Kazda si vysloužil 2+2 minuty za hrubost, Lukáš Pulpán pak také zamířil na dvě minuty na trestnou lavici za stejný prohřešek. V 29. minutě promáchl naprázdno před odkrytou brankou hostů Václav Eiselt, střelecké štěstí neměl o chvíli později ani Zdeněk Tauš, kterému v zakončení zabránil faulující hradecký hráč. V následné přesilovce zasypali chomutovští branku hostů sprškou střel, Alexa však odolal. O dvacet sekund později v čase31:36 hrál ale při krásné kombinaci bílomodrých jen vedlejší roli a diváci na stadionu mohli slavit třetí branku, jejímž autorem byl Martin Mazanec, kterému asistoval Pavlas. Ačkoli hráli Krušnohorci s přehledem a jistotou, zatímco hradečtí byli v posledních pěti minutách druhé třetiny téměř bezzubí, skóre se do konce druhé třetiny již nezměnilo.

Na začátku třetí části Hradec zahrozil po průniku Jakuba Luštince, Hanuljak si ale s jeho sólem poradil. Pokud se chtěl Hradec pokusit o zvrat zápasu, vítr z plachet mu vzal v čase 56:54 Zdeněk Skořepa, který opakovanou střelou do růžku využil jednu z dalších chomutovských přesilovek. A tlak domácích pokračoval. O necelé dvě minuty později, ve chvíli, kdy časomíra ukazovala 58:17 přidal další branku Stanislav Mikšovic, po souhře s Jírou a Eiseltem. Chomutovská ofenzívní smršť pokračovala,skóre se však již neměnilo. A když hradečtí nevyužili v samém závěru přesilovku, kterou jim svým vyloučením nabídl kapitán Jíra, bylo rozhodnuto o tom, že si KLH připíše do tabulky Tipsport Cupu tři důležité body a Miroslav Hanuljak poprvé udrží čisté konto.

Radim Rulík (KLH Chomutov): „Z mužstva jsem cítil to, že dneska chce uspět a vyhrát, jelikož se nám první dva zápasy nepovedly. K dnešnímu utkání jsme přistoupili mnohem lépe než k domácímu utkání s Kadaní a to bylo dnes rozhodující. Více hodnotit přípravné utkání asi nemá smysl. Nehodnotil jsem ani porážky, takže bych nerad nějak moc hodnotil vítězství. To hlavní nás teprve čeká.“

Jiří Slabý (Hradec Králové): „Dnešní utkání mělo opět znaky začátku sezony. Začali jsme nějakým způsobem ustrašeně nebo ne tak, jak bychom si představovali. Od druhé třetiny se hra zlepšila, mělo to nasazení a od poloviny utkání a pak i třetí třetinu nás soupeř zase zatlačil a moc nám toho nedovolil, takže proto ta nula na našem kontě.“