Starší dorostenci vyhráli nad Spartou i počtvrté, z Prahy si odváží tři body

Napsal 16.11.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v - V rámci 22. kola RAKO extraligy staršího dorostu zajížděli starší dorostenci na led pražské Sparty, se kterou zatím měli pozitivní zápasy, ve kterých brali všechny body a ani tento zápas nebyl výjimkou. Piráti vstřelili branku hned v první minutě utkání, kdy se prosadil Aleš Macháček. Piráti v utkání vedli pohodlným pětibrankovým náskokem, jenže pak za domácí vstřelil dvě branky Marek Györi. Piráti si tak odvážejí z Prahy vítězství 5:2.
22.kolo so 16.11.2013
SPA
2:5(0:2, 0:1, 2:2)
Sparta
Pírs – Kalina, Duben, Knobloch, Kazda, Kolář, Sedlák, Bureš, Jandus M., Jandus T., Zářecký, Lojka, Svoboda, Seniov, Györi, Polesný, Hozák, Michnáč.
Lukeš – Meliško, Páleník, Hlaváček, Hierman, Kozák, Polák, Macháček, Kašpar, Veselý, Adámek, Dimitrov, Macháček P., Rindoš, Toman, Kaše, Wágner, Strunz.

Sparta
46. Györi, 59. Györi (Michnáč)
1. Macháček (Lukeš, Macháček), 5. Polák (Páleník, Kaše), 39. Veselý (Strunz), 42. Veselý (Meliško), 43. Macháček (Kaše)

6:6
02
0:0
31:44
68

Piráti se prosadili už v první minutě, kde důraz na brankovišti uplatnil Aleš Macháček. Za Spartu mohl srovnat ve druhé minutě Hozák, který zakončoval v úniku dvou na jednoho z první z pravého kruhu. Výborný Lukeš ale puk vyrazil lapačkou. Naopak, příští gól dali opět Chomutovští. Střelu Páleníka od modré ještě Pírs vyrazil, na dorážku Tomáše Poláka už ale nestačil. Piráti tak využili svou první přesilovou hru. V následné přesilovce Sparty Piráty několikrát podržel koncentrovaný Lukeš. Už na 3:0 mohl zvýšit Petr Macháček, který uháněl sám na branku, Pírs ale špičkou lapačky puk vyrazil.

Úvod druhé třetiny nabídl opět řadu šancí na obou stranách. Tu největší měl po pěti minutách hry Wágner, který dostal ideální pas od Kašpara v úniku dvou na jednoho. Pírs ale vytáhl parádní zákrok pravým betonem. Špatného střídání Sparty mohl využít Macháček, ten ale trefil ve velké šanci jen levé rameno Pírse. Nádhernou individuální akcí obohatil odpolední zápas sparťan Györi, který se pohledně prokličkoval středem do samostatného úniku. Jeho bekhendový blafák ale zastavil betonem vynikající Lukeš v brance Pirátů. Ze vstřelené branky se nakonec radovali Piráti. Čistým průstřelem od modré čáry překonal Pírse Radek Veselý.

Naděje Pražanů na případné snížení či srovnání skóre byly hned v úvodu třetí periody značně narušeny. Radek Veselý úspěšně dorážel do odkryté branky u levé Pírsovy tyče, a zvýšil tak už na 4:0 ve prospěch Chomutova. Únik Tomáše Janduse krátce po gólu domácích už Lukeš dokázal vyrazit ramenem. Hosté nadále pokračovali v tlaku. Na 5:0 zvýšil Petr Macháček po rychlé kombinaci. První gól sparťanů dal až v 46. minutě Marek Györi, který proměnil sólový únik zakončením mezi betony brankáře Pirátů. Pět minut před koncem zápasu trefil obránce Sparty Kalina od modré jen levou tyč. Tečku za utkáním napsal Marek Györi, který dokončil kombinaci s Michnáčem do prázdné brány.