ST. DOROST - reportáž

Starší dorostenci prohráli další utkání. Z Karlových Varů si odvážejí prohru 3:7

Napsal 26.11.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Trápení mužstva starších dorostenců nekončí. K dalšímu zápasu zajížděli dorostenci do nedalekých Karlových Varů a moc se jim zápas nevyvedl. Po úvodních dvaadvaceti minutách vedli domácí vysokým rozdílem 4:0. Chomutov sice snížil, ale Energie opět svůj náskok navýšila. Nakonec se výsledek ustálil na hrozivém skóre 7:3. Branky Chomutova vstřelili: Novák L., Navrátil a Toušek.
26.kolo pá 26.11.2010
KVA
7:3(3:0, 3:2, 1:1)
CHM
Karlovy Vary
Rauscher (Fečo) - Priškin, Matyáš, Vilhelm, Čoudek, Novák Otto, Sturma, Gombár - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Koblasa, Bečka, Gorčík, Csamango, Tomeček, Zikmund, Ziegler, Kubáč.
Chomutov
Brabec (Hamal) - Havel, Hlava Dennis, Toušek, Doskočil, Souček, Drobný, Sakaev, Tverďák - Hammerbauer, Mazánek, Huňady, Šaržík, Lehnert, Hejcman, Novák Lukáš, Bauer, Novák Jakub, Navrátil, Hlava Nicolas, Fronk

Shrnutí

Začátek utkání poznamenala výkon hostí dvě vyloučení v prvních pěti minutách. Energie se rozehrála v útočném pásmu a po celou třetinu nepovolila soupeři z Chomutova kloudné zakončení, natož nějaké šance. Karlovarští se nejprve prosadili hned po buly, kdy nezaváhal před chomutovskou klecí osamocený Sebastián Gorčík, o tři minuty později zvýšil náskok Jakub Svoboda a třetí gól během sedmi minut přidal po pěkné Tomečkově akci Ladislav Zikmund, který také sám před brankářem nezaváhal. Chomutov působil značně nepřesně, do zakončení se v průběhu celé třetiny téměř nedostal.

Dravý nástup hostí do druhé třetiny trochu otupil brzký gól Vojtěcha Tomečka, na který však vzápětí Chomutov odpověděl první brankou. Energie neponechala nic náhodě a Petr Koblasa upravil posléze již na 5:1. Chomutov sympaticky bojoval a odměnou mu bylo po půlminutě snížení z hole Navrátila. Hra se stala oproti první části vyrovnanější, přibylo i tvrdších zákroků na hraně pravidel. Převahu Energie v přesnější kombinaci pak ještě vyjádřil gólemFilip Winkler.

Třetí třetina i přes již téměř rozhodnutý stav přinesla hokej hraný od jedné bráně k druhé - šance se střídaly na obou stranách. Ke konci zápasu už byla zřejmá jistá rezignace hráčů Chomutova, což paradoxně dalo vyniknout množství střel i zákroků obou brankářů. TřebaWinkler po dorážce trefil tyč. O sedmý gól v síti hostů se postaral druhou brankou v zápase Ladislav Zikmund, o korigování stavu se zasloužil v samém závěru utkání hostující Toušek. Několik sekund před koncem navíc Matěj Zadražil trefil spojnici břevna a tyče.

Energie dnes hrála lepší hokej, přesněji kombinovala a využívala chyb Chomutova, navíc při ní stálo i štěstí, když dokázala proměňovat své šance.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že porážka je pro soupeře krutá, protože tak velký herní rozdíl tam nebyl. My jsme dnes byli po dlouhé době produktivní v koncovce a to rozhodlo. Ve třetí třetině už soupeř rezignoval a my si to pohlídali, ale opakuji, rozhodla naše produktivní koncovka.

Vladimír Čermák (KLH Chomutov):
Naše hra byla špatná, co se týče obranné činnosti, prohráli jsme jasně první třetinu tři nula. Když jsme se pak snažili držet krok se soupeřem, tak bohužel i přesto, že jsme dali góly, tak jsme inkasovali po individuálních chybách.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov