Starší dorost slaví první vítězství v sezóně, doma porazili Kladno vysoko 11:3

Napsal 10.09.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Druhé kolo extraligy staršího dorostu přichystalo, pro domácí diváky souboj mezi Pirátama Chomutov se stejně starých výběrem Kladna. Do utkání vlétli domácí s ohromnou chutí a po minutě hry již vedli 1:0, když se prosadil Ondřej Kaše. Kladno následně vyrovnalo Martinem Fialou. Druhá branka Pirátů se datovala do deváté minuty úvodního dějství. Po přihrávce Nicolase Hlavy, se přesně trefil Jakub Suchan. Hosté vyrovnali ještě jednou, a to Josefem Šroubkem. Poté domácí rozjeli brankostroj a nedali hostům velkou šanci.
2.kolo so 10.9.2011
11:3(5:2, 4:1, 2:0)
PZK
Slezák - Havel, Hlava D., Ringler, Hlava N., Jager, Fronk, Kämpf, Souček, Procházka, Suchan, Toušek, Šmíd, Černý, Tejnor, Vlatník, Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa.
PZ Kladno
Čičmanec (od 16.Karásek) - Dolgoš, Veselý, Hovsepyan, Rajter, Sýkora, Cigánik, Kobeš, Hájek, Bakula, Macháček, Vimmer, Šroubek, Zíma, Fiala, Dorociak, Krpelan, Procházka.

První třetina byla hodně ofenzivní. Důkazem toho je celkem osm branek. První padla po vyloučení kladenského obránce. Robert Černý nahrál a Ondřej Kaše přesně zamířil. Šok pro domácí přišlo v šesté minutě, to se ve vlastním oslavení trefil Martin Fiala, který ujel domácím obráncům. Domácí zareagovali v deváté minutě, kdy se při pěkné kombinaci Jakub Suchan – Nicolas Hlava, trefil prvně jmenovaný. Kladno vyrovnalo na dva dva, opět v početní výhodě, ale tentokrát v přesilovce. Petr Veselý nahrával a Jaroslav Šroubek po šesti vteřinách hry v přesilové hře vyrovnal. Od této doby by snad hosté na zápas zapomněli. Jelikož další branky padali pouze do hostující sítě. Čas 10:48 a branka Patrika Huňadyho. Čas 13:33 – gól střílí Jiří Fronk. Čas 14:35 a pátá branka domácích. Po přesné přihrávce Nicolase Hlavy se do sítě hostujícího týmu trefil Jaroslav Souček.

Druhá třetina začala podobně. První se trefili hosté, když na rozdíl dvou branek snížil Dominik Zíma a byl to také poslední gól kladna. V pětadvacáté minutě byl vyloučen Jaroslav Krpelan a domácí opět trestali. Nicolas Hlava se trefil do horního růžku branky. Jako by nebylo málo přesilovkových gólů, tak Chomutov přidal další v polovině dvaatřicáté minutě. Branku úspěšně vstřelil Jakub Chrpa. Kladno mohlo zápas zdramatizovat v polovině dvaatřicáté minuty. Po úniku hostujícího hráče, bylo nařízeno trestné střílení proti Pirátům. Sám faulovaný hráč ovšem neproměnil. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat. Ve čtyřiatřicáté minutě si trefil opět Patrik Huňady a o pár sekund později i Ondřej Toušek. Po druhé třetině bylo o zápase rozhodnuto.

Ve třetí třetině se domácí prosadili ještě dvakrát. A to v poslední minutě zápasu. Nejprve po přihrávce Jiřího Fronka, Derek Hejcman a následně o Ondřej Kaše. Chomutov porazil PZ Kladno vysoko 11:3.

Domácí trenér:

"Připravujeme".

Hostující trenér:Utkání bylo v první třetině vyrovnané do desáté minuty, kdy jsme vyrovnali na dva dva. Následně však domácí přidali další branky a poslali nás do kolen. Dnes nám nefungovalo vůbec nic, co jsme v přípravě trénovali. Chomutov vyhrál zaslouženě a my jim gratulujeme.