Starší dorost deklasoval PZ Kladno!

Napsal 28.11.2014 Jan Thöma
C h o m u t o v - Piráti Chomutov porazili PZ Kladno 8:0. Ve 25. kole RAKO extraligy staršího dorostu si tak připsali cenné tři body. Hattrickem se blýskl Alan Lyszczarczyk, který se posunul do čela střelců i celého kanadského bodování.
25.kolo pá 28.11.2014
8:0(2:0, 4:0, 2:0)
PZK
Strejc (Zvědělík) – Hlaváček, Dvořák, Běhula, Novák D., Novák A., Hajič – Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda, Rindoš, Hřebíček, Dejmek, Šilar, Adámek.
PZ Kladno
Karlík (Moravec) – Straka, Rampfel, Kučera J., Vlk, Němec, Libecajt, Slatinský – Toula, Jarý, Kučera M., Lachman, Vyšín, Lenárt, Trofimov, Jeřábek, Ďuračka, Vostárek, Mrkvička.

4. Lyszczarczyk (Polák), 11. Daniel Novák (Polák), 24. Lyszczarczyk (Polák, Matyáš Svoboda), 26. Hajič (Kulich, Hřebíček), 28. Hlaváček (Polák), 33. Hřebíček (Novák), 47. Palička, 52. Lyszczarczyk (Polák, Hlaváček)
PZ Kladno

5:5
1:0
2:0
75

Utkání začal lépe domácí celek Pirátů Chomutov, který šel do vedení hned ve čtvrté minutě, kdy se prosadil střeloumezi kruhy Alan Lyszczarczyk, kde kličkou objel obránce a střelou do protějšího horního rohu překonává brankáře - 1:0.

Poté se hra trochu uklidnila a hrála se poměrně vyrovnaná partie, ale když už se hosté dostávali do hry, tak přišla další rána a to v podobě kuriózní branky. Daniel Novák vystřelil z ostrého úhlu, jeho střela se odrazila od tyčky do bezmocného Karlíka, od jehož zad černý nesmysl zamířil do branky - 2:0.

Druhá branka hosty zcela utlumila a dokonce první třetiny hru koordinovali Piráti. Na začátku druhého dějství b.yl vyloučen kladenský Rampfel. Tuto přesilovou hru domácí zužitkovali hned po necelé půl minutě, kdy se prosadil Alan Lyszczarczyk střelou pod víko - 3:0

I hned po vhazování se do útoku vrhl Adámek a trefil tyč, to však Piráty dlouho mrzet nemuselo, protože o necelou minutu později Tomáš Hajič dělovou ránou od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě - 4:0. Kanonáda nekončila! Dvě minuty po gólu Hajiče se prosadil z hranice kruhů Marcel Hlaváček, jehož pokus propadl Karlíkovy až za brankovou čáru - 5:0.

Ale ani tímto nekončila gólová druhá třetina. V čase 32:18 střelu Adama Nováka odrazil hostující obránce k Martinu Hřebíčkovi, který obloučkem přehodil lapačku brankáře - 6:0. Tato branka ukončila brankové hody v druhé periodě ne však v zápase. Zbytek druhé části dohrávali Piráti v pohodovém tempu, kdy kontrolovali hru.

Ve třetí třetině se hra uklidnila a hosté se pomalu a jistě dostávali do hry, ale ani to na branku nestačilo. Domácí Strejc si šel jasně za čistým kontem v tomto zápase. Ofenzivní hra Pirátů pokračovala. Další přesný zásah si připsal Filip Palička, který se prosadil parádní střelou - 7:0.

Poslední branka padla zhruba v polovině třetí třetiny, kdy střelu Hlaváčka vyrazil Karlík pouze před sebe, kde stál připravený Polák, který přihrál puk na lépe postaveného Alana Lyszczarczyka, jenž neměl problém trefit odkrytou branku - 8:0. Piráti Chomutov si tak dokráčeli k pohodlnému vítězství 8:0 a připsali si důležité tři body.