Skvělé! Junioři zdolali i Třinec a jdou do čela tabulky Noen extraligy

Napsal 07.01.2013 Růžena Raszková, Libor Kult
C h o m u t o v, T ř i n e c - Junioři Pirátů mají za sebou třetí utkání v roce 2013 a druhý souboj s týmem z čela tabulky. V závěru minulého týdne přetlačili svěřenci trenérů Becka s Martínkem vedoucí Vítkovice, v předehrávce 29. kola Noen extraligy juniorů loupili na ledě třetího Třince. Chomutovští mladíci sice brzy prohrávali, ale následně skóre otočili čtyřmi přesnými zásahy. Oceláři však snížili na rozdíl jediné trefy, vítězství tak definitivně pojistil do prázdné branky druhým gólem v utkání Danko Deveri. Piráti se díky třem bodům posunuli minimálně do 10. ledna na první místo průběžné tabulky.
29.kolo po 7.1.2013
TRI
3:5(1:1, 0:2, 2:2)
Třinec
Šimboch - Běhal, Pisarik, Bezuška, Bajtek, Kasperlik, Mach, Kurzok, Pargáč, Valíček, Ohera, Hurtík, Vyčesaný, Franek, Juhász, Kofroň, Kasala, Diviš, Foltýn, Jaroš
Strmeň - Havel, Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Kolář, Dobrovolný - Salák, Fronk, Deveri, L. Novák, O. Kaše, Kämpf, Peštuka, Lehnert, J. Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, N. Hlava

Třinec
3. Kofroň (Bajtek), 49. Diviš (Běhal, Kasperlík), 51. Bajtek (Kofroň, Valíček)
18. Dobrovolný, 26. Kopáč (J. Novák, L. Novák), 40. Deveri (J. Novák), 45. L. Novák (J. Novák, Kopáč), 60. Deveri (L. Novák, J. Novák)

3:2
0:1
0:0
39:36

Hned v úvodu dnešního utkání 29. kola NOEN extraligy juniorů se domácí dostali do vedení, když se Adam Kofroň protáhl mezi obránci a zasunul puk Strmeňovi mezi betony. Na ledě jsme mohli sledovat vyrovnaný hokej. Šance střídala šanci, ale štěstí stálo na straně hostů, když ke konci první dvacetiminutovky David Dobrovolný dorazil osamocený kotouč do třinecké branky.

Ve druhém dějství se do branky trefovali pouze hosté. Oceláři nevyužili nabídnutou přesilovou hru Pirátů. Naopak hosté , po vyloučení Hurtíka za zdržování hry, zápas otočili. Od modré čáry se přes clonící hráče, po přihrávce Nováka, prosadil Patrik Kopáč. O minutu později měl šanci na vyrovnání třinecký Juhász, který ovšem neproměnil trestné střílení. Těsně před sirénou, po chybě domácích, se řítili dva Chomutovští na Šimbocha. Extřinecký Danko Deveri se trefil přesně do mezery pod paží domácího brankaře – 1:3.

V poslední dvacetiminutovce padly čtyři branky, přesně napůl na každou stranu. Ve 47.minutě hosté odskočili na rozdíl tří branek, když Šimoboch neudržel nahození Jakuba Nováka a Lukáš Novák pohodlně doklepl kotouč do sítě - 1:4. Podobná situace se ukázala na druhé straně o necelé dvě minuty později. Strmeň jen lehce vyrazil nahození Běhala před sebe a Jan Diviš pohotově dorazil puk za jeho záda – 2:4. Oceláře branka povzbudila a začali na hosty tlačit.

V 51. minutě se Filip Bajtek výborně zorientoval před hostující brankou a dorazil nahození Valíčka za Strmeňovy záda. Domácí nepřestávali tlačit, ale Žvátorovi ani Kasperlíkovi se vyrovnat nepodařilo. V poslední minutě, v power-play, Danko Deveri, který se na dnešní zápas zvlášť těšil, zavezl pohodlně puk do prázdné třinecké branky.