Série zlomena! Piráti zdolali Kladno, se základní částí se loučí vítězstvím

Napsal 07.03.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Poslední kolo základní části zaválo Piráty na led Rytířů z Kladna. Do utkání vstoupili lépe právě Piráti a po první třetině vedli. Svůj náskok zvýšili ve druhé třetině, ale Kladno snížilo. Chomutovští však přidali další branky a přerušili tak nepříznivou šňůru čtyřiadvaceti porážek v řadě.
52.kolo pá 7.3.2014
KLA
1:4(0:1, 1:2, 0:1)
Kladno
Cikánek – D. Růžička, Kaberle, Procházka, Gutwald, Majeský, P. Hořava, Jankovič – Rudovský, Lukáč, Zagrapan – Tenkrát, Havlíček, M. Hořava – Dalecký, Bajaruns, Eberle – Strnad, Machač, Bílek
M. Růžička – Malec, Pulpán, Jass, Bartejs, Stehlík, Krstev, Lojek – Bartečko, Svoboda, Bomersback – Hruška, Straka, Kubinčák – Šagát, Račuk, Hřebejk – Sikora, Kämpf, O. Kaše

Kladno
28. Kaberle (Havlíček, Tenkrát)
10. Hruška (Bartečko), 26. Straka (Kubinčák), 39. Bartečko (Jass, Kämpf), 58. Straka (Kubinčák, Hruška)

4:4
1:2
0:0
24:23
1538

Piráti se v posledním kole základní části představili na ledě Kladna. V první třetině byli mírně lepším týmem. Na konci osmé minuty se dobře prodral do útočného pásma Račuk, ale nedokázal přesně zakončit.

Vybojoval však pro svůj tým přesilovou hru, ve které Piráti poprvé skórovali. Ľuboš Bartečko si vyjel zpoza branky a svou střelou trefil tyč. Dojíždějící David Hruška se však kotouče zmocnil a bez větších problémů ho poslal do brány.

O tři minuty později se ve velké šanci objevil domácí Lukáč, ale místo prázdné brány trefil jen tyč Růžičkovi branky. Na konci první třetiny měli Rytíři opravdu dobrou šanci vyrovnat. Vyloučeni byli zároveň dva chomutovští hráči, ale Kladenští dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku nevyužili. Prakticky si ani nevytvořili kloudnou šanci. Do kabin tak odcházeli Piráti s vedením 1:0.

Na začátku druhé třetiny měli Chomutovští další přesilovku, kterou sice nevyužili, ale vytvořili si pořádný tlak. Ten nakonec již v plném počtu hráčů zužitkoval Josef Straka, který důrazem vydoloval puk zpod Cikánka a dopravil ho do brány.

Ve 28. minutě se však prosadili i domácí Rytíři. Po přesilovkové kombinaci se ke kotouči dostal Tomáš Kaberle a tvrdou ranou z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě.

Piráti však byli i nadále aktivnější a vytvořili si i velký tlak. Ten vyústil ve střelu Kubinčáka, chomutovský útočník však trefil pouze horní tyčku branky Cikánka. Chomutovský kapitán však měl již lepší mušku. Na konci druhé části si u tyčky počkal na kotouč a poté ho poslal přímo za Cikánkova záda. Do kabin se tak šlo za vedení Pirátů v poměru 3:1.

Závěrečná třetina byla hodně vyrovnaná. Kladno se dostalo do útočného pásma až ve 45. minutě, ale žádnou šanci si nevytvořilo. Oba týmy bránily střední pásmo a čekaly na chybu soupeře.

Na začátku 57. minuty mělo Kladno velikou šanci ke snížení, ale Eberle ani Lukáč nedokázali překonat dobře chytajícího Růžičku. O minutu později se naopak radoval Chomutov.

Kubinčák jel sám na Cikánka, ten ale jeho pokus zneškodnil. Kotouč však nedokázal pokrýt, ten sebral Josef Straka a definitivně tak rozhodl o výhře Pirátů. Ti tak přerušili dlouho trvající sérii porážek a před play-out a baráží o udržení si tak jistě zvedli sebevědomí.

Jan Neliba (Rytíři Kladno): „Chomutov předvedl velice dobrý výkon. Musím uznat, že jsme na soupeře nestačili. Potvrdilo se, že baráž bude velice těžká. Ve skupině o udržení se na tahle utkání musíme pečlivě připravit.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Jsem nesmírně rád, že černá série porážek končí. Hráli jsme velice kompaktně v obraně i útoku, docela se nám dařily i přesilové hry. Baráž však bude úplně o jiném způsobu hry. A pro nás to bude rozhodující fáze celé sezony.“