Rekord překonán! Piráti otočili bitvu s Motorem, Jihočechy přetlačili v nájezdech

Napsal 31.01.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Padesáté kolo 1. ligy bylo ve znamení šlágru kola mezi Chomutovem a Českými Budějovicemi. První branka padla v jedenácté minutě, kdy se po individuální akci prosadil Roman Vráblík, za stejného stavu se šlo do kabin. Druhá třetina byla v režii Pirátů. Tlak byl vygradován v pětatřicáté minutě, kdy vyrovnal Ondřej Kaše. V poslední minutě této periody zařídil obrat Jakub Stehlík, který se trefil do protipohybu Bláhy. Ve třetí třetině moc šancí k vidění nebylo, i přesto dokázali hosté vyrovnat zásluhou teče Luboše Roba. Rozdílový nájezd proměnil Marek Hovorka, který získal pro Piráty druhý bod, jenž znamená překonání doposud rekordního bodového v základní části první ligy ze sezony 2011/2012, kdy Piráti nastřádali 112 bodů. Nyní jich mají dvě kola před koncem na kontě už 113.
50.kolo so 31.1.2015
3:2sn(0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
CEB
Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Stehlík, Bartejs, Titov, Šulák – Hovorka, Růžička, D. Květoň – O. Kaše, Gajovský, Hřebejk – L. Květoň, Kämpf, Dušek – Chlouba, Račuk, Sinisalo
Č. Budějovice
Bláha – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Suchánek, Škopek – Nouza, Straka, Švihálek – Kuchejda, Boháč, Vaniš – Marek, Rob, Prokeš – Pašek, Bárta, Přibyl

36. O. Kaše (Gajovský, Hřebejk), 40. Stehlík (Dušek, Kämpf), rozh. náj. Hovorka
11. Vráblík (Straka, Nouza), 51. Rob (Škopek, Marek)

3:5
0:0
0:0
52:22
4815

Již od úvodu zápasu bylo poznat, že spolu hrají nejlepší celky první ligy. Tempo bylo rychlé a hrálo se nahoru dolů. První velikou šanci měli Piráti. V tutové šanci byl v přesilové hře jeden z domácích hráčů, jenž přehazoval Bláhu. Sporná situace nakonec brankou neskončila, jednalo se o milimetry. Za necelé dvě minuty jsme již byli svědky první branky. Roman Vráblík ujel po pravé straně, odkud se českobudějovický obránce ještě stihl dostat před branku Kopřivy a střelou k levé tyčce otevřel stav utkání.

Piráti se po této situaci stali mnohem aktivnějším celkem. Ve třinácté minutě prověřoval přesouvajícího se Bláhu Vladimír Růžička, hostujicí brankář zasáhl. O pár minut později se před Kopřivu prosmýkl Prokeš, ale tentokráte se chomutovský brankář nenechal překonat. Z následující akce trefil jeden z domácích hráčů tyčku z dobré pozice a tak stav po první třetině byl příjemnější pro hosty.

Druhá třetina byla v režii Pirátů, kteří svého soupeře neskutečně mačkali. Po čtyřiadvaceti sekundách byl v gólové šanci David Květoň poté, co z úhlu střílel do odkryté klece. Chomutovský forvard ale trefil jen tyčku. České Budějovice byli nadále tlačeni ve svém pásmu. V jednatřicáté minutě vjel do útočné třetiny Marek Račuk, který nadvakrát neprotlačil puk za Bláhu.

V závěrečných pěti minutách si domácí ale vytvořili dvě gólové šance a druhou třetinu nakonec vyhráli. V pětatřicáté minutě vyrovnal stav utkání po krásné kombinaci Ondřej Kaše, který Bláhu překonal až na druhý pokus. Dvě minuty na to mohli dát chomutovští druhou branku. Nikola Gajovský se prodral až před Bláhu, ale bekhendem jej nepřekonal. Sedmapadesát sekund před druhou sirénou obdržel puk mezi kruhy Jakub Stehlík a střelou do protipohybu otočil stav utkání.

Začátek třetí periody byl hodně opatný. Ani jeden z týmu nechtěl inkasovat a k vidění nebylo moc šancí, či střel. V polovině třetí třetiny se ale hosté dočkali vyrovnání. Petr Škopek v signalizované výhodě nahodil puk na Kopřivovu branku. Kulatý nesmysl ještě před Kopřivou tečoval Luboš Rob a vyrovnal na 2:2. V závěru třetí třetiny, respektive v devětapadesáté minutě tečoval puk před brankou Štěpán Hřebejk, ale ten skončil nad konstrukcí. Z následného protiútoku mohli zahrozit hosté, ale kombinaci přerušil Jaroslav Koma, a tak se stejně jako v předchozím vzájemném utkání těchto soupeřů prodlužovalo.

V prodloužení bylo k vidění pár šancí. Lukáš Květoň našel Kämpfa, který netrefil puk o milimetry. Následně se hra přesunula na druhou stranu, kde byli hosté dva proti jednomu obránci. Celou situaci na sebe vzal Marek, jenž Kopřivu nepřekonal. V závěru ještě ujížděl Antonín Dušek, ale svou stahovačkou nepřekonal Bláhu. Následovaly nájezdy.

V nájezdech se v první sérii po krásně provedeném bekhendu radoval Roman Chlouba. Ve druhé sérii vyrovnal Josef Straka. Rozhodujicí nájezd proměnil svižnou ránou Marek Hovorka a domácí brali dva body.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Hrál se výborný zápas s výborným soupeřem a ve výborné atmosféře. Nejslabším článkem byl ovšem rozhodčí. My jsme pochopitelně měli mnoho příležitostí, které jsme ale neproměnili. Naštěstí máme hodně šikovné hráče na nájezdy. Chtěli bychom, aby podobná atmosféra byla i na play-off. Diváci byli opravdu perfektní, jen tak. Navíc jsme rádi, že jsme překonali rekord Chomutova v zisku bodů, to potěší a kluci jsou pod tím podepsaní.

Petr Rosol (ČEZ Motor České Budějovice): „První třetina nám vyšla výsledkově, ale ne herně. Bohužel nás ve druhé třetině domácí zválcovali, jejich tlak byl ohromný a my jsme vystřeli na branku snad dvakrát. Domácí dali ve druhé třetině dva góly, ale poté mi připadalo, že trochu přestali hrát, čehož jsme my využili. Následně jsme díky tomu získali bod.“