Přestřelka v Krkonoších vyzněla lépe pro Vrchlabí

Napsal 26.01.2008 Jakub Gabriel, Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Po dvou domácích zápasech zajížděli chomutovští hokejisté do Krkonoš, na kluziště čtvrtého celku západní skupiny HC Vrchlabí. Krušnohorci od prvních minut byli aktivní a vytvářeli si střelecké příležitosti, ale po střelách Domina těsně vedle a Taušovy tyče gól nepadl. O chvíli později se už bílomodří radovali, Polodna dorážkou do prázdné brány otevřel skóre zápasu a v 19. minutě Bombic střelou od modré čáry v přesilovce poslal Chomutov do dvoubrankového vedení, jenže to netrvalo dlouho a za 17 sekund domácí snížili gólem do šatny. Branka do šatny zřejmě otřásla chomutovským mužstvem, protože na začátku druhého dějství v rozmezí pěti minut inkasovali tři góly a Podolku v brance nahradil junior Erik Štěrba. V polovině utkání se prosadil Roman Chatrnúch trefou pod horní tyčku a snížil vedení vrchlabských na kontaktní gól. V závěrečné třetině to bylo jako na houpačce, nejprve vrchlabští hráči opět odskočili na rozdíl dvou branek, poté Hašek v početní výhodě snížil, ale za necelou minutu Štěrba lovil kotouč podruhé ze své sítě. V samotném závěru hráli bílomodří bez brankáře a 7 vteřin před koncem střetnutí se jim podařilo z hole Révaye upravit konečný stav jen 6:5 a poprvé v sezóně prohráli s týmem z Krkonoš.
39.kolo so 26.1.2008
VCH
6:5(1:2, 3:1, 2:2)
Vrchlabí
Hylák - Vála, Matějíček, Chaloupka, Bendík, Volek, Hrach, Vomela, Rýgl - Gengel, Brynecký, Beck - Horčička, Kříž, Plodek - Nevyhoštěný, Přeučil, Jech - Kováč, Hruška
Podolka (od 27. min. Štěrba) - Révay, Malinský, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Višňák, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Domin, Charousek - Tauš, Zika, Havlůj

První třetina: Hosté byli lepším týmem, svědčil o tom i výsledek

Už od začátku utkání se hrál velmi kvalitní útočný hokej, lépe začali domácí, kteří již od 2. minuty měli tlak, ale nepodařilo se jim najít optimální pozici pro střelu. Zastavilo je až vyloučení Révaye, který si za úder do hlavy šel sednout na 2+10 minut. Přesilovku zahráli domácí vcelku dobře, největší šanci měl Vála, z kruhů ale trefil pouze Podolku. Další šanci měli domácí už při hře 5 na 5, když Gengel nebezpečně tečoval nahození Chaloupky. V 9. minutě se hostům naskytla příležitost 5 na 3, Vrchlabští se však ubránili a v poslední sekundě oslabení navíc ujel Přeučil, na Podolku nevyzrál. Pak si Vrchlabští vybrali slabší chvilku. Nejdříve střílel Tauš, ale to ještě Hylák chytil. V další akci už však inkasoval. Kostourek prudce vystřelil na branku a puk do sítě doklepl Petr Polodna0:1. O minutu později byl Polodna znovu v šanci, tentokrát byl Hylák proti němu úspěšný. Ovšem v 19. minutě přišlo vrchlabské oslabení a hosté znovu udeřili. František Bombic od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Hyláka – 0:2. Po 17 sekundách přišlo ze strany domácích aspoň snížení. Petr Horčička jel sám na Podolku a trefil přesně škvíru mezi betony - 1:2. Uběhla necelá minuta a siréna ukončila úvodní část zápasu, kterou domácí prohráli 1:2.

Druhá třetina: Během sedmi minut domácí zcela otočili stav

V první příležitosti se ukázal Přeučil, který zblízka pálil, ale Podolka střelu pokryl. O minutu později už to domácím vyšlo. Rýgl si na modré vyměnil kotouč s Petrem Chaloupkou, který se od modré trefil těsně nad beton Podolky – 2:2. Branka padla téměř stejně jako ta Bombice z první třetiny. A Petru Chaloupkovi se od modré velice dařilo. Ve 26. minutě opět střílel od modré, tentokrát šla střela vysoko nad, ale Podolka se jí snažil chytit a přitom mu kotouč z lapačky vypadl přímo do brány – 3:2. Po této trefě začali domácí velmi výrazně tlačit a o minutu později znovu udeřili! Střelu Bryneckého před brankou tečoval Ladislav Gengel a zvýšil náskok na dvě branky – 4:2. Po této trefě se hosté rozhodli pro změnu brankáře. Michala Podolku vystřídal Erik Štěrba. Hosté se i přes nepříznivý stav nevzdávali a snažili se s výsledkem něco udělat, což se o pár minut později povedlo. Roman Chatrnůch před brankou vybojoval puk a pohotově vystřelil. Kotouč se otřel o pravou a horní tyč a hosté byli opět ve hře – 4:3. Najednou začali hrát více do útoku a v následující přesilovce se málem radovali z vyrovnání. Celou dobu a ještě minutu v plném počtu se hrálo ve vrchlabském obranném pásmu a Chatrnůch tam několikrát nebezpečně dorážel. Ke konci třetiny byli vyloučeni Rýgl s Koldou a dohrávalo se 4 na 4. Druhá třetina skončila a do šaten se odcházelo za stavu 4:3.

Třetí třetina: Hosté se nevzdávali, ale na vyrovnání nedosáhli

Po přestávkovém programu mužstva opět nastoupila a hosté se snažili vyrovnat, ovšem klid Vrchlabským mohl zajistit Brynecký, ale Štěrba kotouč na poslední chvíli zázračně vyrazil. Jenže pak přišla velká šance i na druhé straně. Šíp měl před sebou úplně prázdnou branku, ale kotouč se naštěstí pro Hyláka svezl pouze po brankové čáře. Od té doby se hra začínala více kouskovat a na hráčích již byla znát únava, kterou se však snažili překonat, ale i tak byly velké šance na obou stranách. Jednu z nich využil Michal Nevyhoštěný, který se v přesilovce z mírného úhlu trefil mezi nohy Štěrby – 5:3. Sice se v 57. minutě podařilo Chomutovu snížit zásluhou Jaroslava Haška (5:4), ale i na tuto trefu našli domácí odpověď. Po 38 sekundách opět domácí odskočili o dvě branky, když Horčička našel před brankou Milana Plodka, který se nemýlil – 6:4. Náskok mohli domácí ještě zvýšit, protože hosté hráli skoro dvě minuty power-play. To se ale nepovedlo, naopak domácí 7 sekund před koncem utkání ještě inkasovali, pátou branku hostí vsítil Josef Révay a dal tak výsledku konečnou podobu 6:5.